Кулинарная колонка Оли Мончук. Салат в банке

Рецепты

Мы уже представили тебе наших двух колумнисток: остроумных Анетти Жернову и Александру Березу. Час пробил для знакомства с третьей оригинальной девушкой, которая радостно согласилась поделиться своим кулинарным мастерством с читательницами портала ХОЧУ.ua.
Знакомьтесь, Оля Мончук, журналист, 30 лет, город Ивано-Франковск. Эта стройная и утонченная брюнетка уже два года ведет свой авторский блог под названием "Кулінарні варіації вар''ятки". А теперь Оля будет еще и радовать своими оригинальными рецептами на страницах ХОЧУ.ua.

Оля Мончукгастроблогер

Тут я описуватиму свої кулінарні експерименти та експромти. Адже смачні страви — моя пристрасть і життя. Перший свій кулінарний шедевр "Чорний торт" створила в 4 роки, щоправда з піску:). Ніхто його не пробував, але всі тішилися. Тож в цьому інтернет-просторі теж готуватиму. Світ без супів та тортів був би прісним та нецікавим. Тож усім смачного і вдалих кулінарних експериментів та експромтів!

Related video

САЛАТ В БАНЦІ


Отже, Салат в банці. Нарешті я його приготувала. Забігаючи наперед, скажу, що результат перевершив мої очікування. А як могло бути інакше, якщо у ньому поєдналося стільки переваг.

По-перше, салат — це завжди  корисно і легко.
По-друге, це ідеальний варіант для пікніку, обіду або вечері на березі моря чи річки, озера, залежно від того, яка водойма є близько біля вас.
По-третє, зручний формат для перекусу на роботі.
По-четверте,
якщо приготуєте салат в такій подачі, точно будете в тренді:).
По-п'яте, це просто красиво, оригінально і стильно.
І цей список можна продовжувати ще і ще.

Інгредієнти:
2 помідори,
4 маленьких огірочки,
1 невеличка червона цибуля,
кільканадцять зелених оливок,
1 банка тунцю у власному соці,
100 г моцарели-чері,
листя салату,
свіжий базилік,
готова суміш прованських чи італійських трав,
сіль,
насіння кунжуту.
З цих складників у мене вийшло 2 банки салату.
Приготування цієї страви розпочинаємо... з банки. Найкраще підійдуть ємності з широкою горловиною, хоча можна обійтися тими, котрі є вдома. Звичайно, що в банці з цікавою формою страва виглядатиме виграшніше.


Отже, банки ми вибрали, помили та висушили, можна приступати до безпосереднього приготування страви. Помідори, у мене жовті, хоча підійдуть будь-якого кольору, хоч фіолетові, якщо звісно ви такі знайдете:), помити, висушити і порізати крупними шматками.


Огірки помити, посушити порізати.


Цибулю почистити і порізати півкільцями.


Листя салату помити, посушити і порвати. Підготувати інші складники салату. Тепер можемо складати салат в банку. На дно викладаємо огірки, зверху – цибулю.


І продовжуємо викладати шарами решту складників в такому порядку: помідори, оливки, тунець, моцарела, базилік, листя салату. Кожен шар салату солимо і посипаємо травами. Останній штрих - заправляємо оливковою олією та посипаємо кунжутом. Олією поливала в два заходи, спершу всі складники без салатного листя, і потім довершену страву.


Ось і все - салат в банці готовий.




В принципі, для мене салат — це майже завжди експромт. Звичайно, є салати, які готую строго за рецептом, але таких не так багато. Більшість все ж народжуються спонтанно, залежно від того, які продукти є в моєму холодильнику чи який настрій панує в моїй голові. Тож рецепт, яким я з вами поділилася не є канонічним, його треба і можна порушувати, доповнювати і заміняти якісь складники, словом творити.




Цей салат можна їсти одразу ж з банки, а можна висипати на тарілку. До речі, після такої маніпуляції, інгредієнти страви перемішуються мимовільно, тож мішати його вже не потрібно. Лише висипати на тарілку, озброїтися виделкою і насолоджуватися смаком літа, здоров'я та краси.