Кулинарная колонка Оли Мончук. Чизкейк с голубикой

Рецепты

Мы надеемся, что первый рецепт Оли — салат в банке — тебе понравился! Но если салаты предпочитаешь только авторские, то этот второй рецепт чизкейка просто must do. Почему? Потому что чизкейк — это всегда праздник вкуса, и каждый новый рецепт помогает находить свою уникальную рецептуру этого популярнейшего блюда! Кроме того, ни одна девочка еще не пострадала, пробуя все чизкейки мира! Приятного!

Знакомьтесь, Оля Мончук, журналист, 30 лет, город Ивано-Франковск. Эта стройная и утонченная брюнетка уже два года ведет свой авторский блог под названием "Кулінарні варіації вар''ятки". А теперь Оля будет еще и радовать своими оригинальными рецептами на страницах ХОЧУ.ua.

Оля Мончукгастроблогер

Related video

Тут я описуватиму свої кулінарні експерименти та експромти. Адже смачні страви — моя пристрасть і життя. Перший свій кулінарний шедевр "Чорний торт" створила в 4 роки, щоправда з піску:). Ніхто його не пробував, але всі тішилися. Тож в цьому інтернет-просторі теж готуватиму. Світ без супів та тортів був би прісним та нецікавим. Тож усім смачного і вдалих кулінарних експериментів та експромтів!

Чізкейк з лохиною без випічки


У вас є коронна страва? Думаю, у кожного, навіть того, хто не дуже любить готувати, є та страва, яка вдається найкраще. Можливо, це звичайна яєчня чи вишуканий французький десерт. У мене це чізкейк. Їх я готую найчастіше, як мінімум раз в тиждень. І вони у мене майже завжди різні, бо люблю експериментувати зі смаками. Після цієї фрази одразу згадалася стара попсова пісенька «Отпетых мошенников» «Девушки бывают разные». І справді сирники, майже як дівчата, бувають різними: з випічкою і без, з ягодами чи фруктами, білим чи чорним шоколадом, горіховою пастою, згущеним молоком чи халвою… Цей список можна продовжувати майже до безкінечності. 
Сьогодні з читачами хочу поділитися рецептом чізкейка з лохиною (blueberry – англійською, голубика – російською). Іншими словами, це культурна чорниця. Ні ця ягода не навчалася в університетах і не відвідувала театрів та музеїв:), а є творінням селекціонерів.


Що потрібно для того, щоб чізкейк вдався? Хороший настрій, якісні продукти і відсутність страху експериментувати.

Інгредієнти:
Корж:
1 пачка печива «До кави» (210 г),
70 г масла.
Маса:
600 г домашнього сиру,
500 мл вершків,
1 пачка згущеного молока (290 г),
20 г листового желатину,
1 пачка ванільного цукру,
250 г лохини.

Звичайно, лохину можна замінити чорницею, а чому ні?! Ніколи не любила заборон і рамок. Втім, якщо будете використовувати чорницю будьте готовими до того, що ваш торт все ж відрізнятиметься від моєї світлини, принаймні кольором. Адже чорниця любить залишати чорнильні плями, тож ваш сирник не буде білосніжним


Процес приготування цього чізкейка є надзвичайно простим та швидким, особливо, якщо маєте під руками блендер. Печиво подрібнити в крихту в чаші блендера. Звісно можна висипати його в пакет та подрібнити за допомогою скалки чи колотівки. 


Масло розтопити в мікрохвильові чи на водяній бані. З’єднати з крихтою печива, змішати. 


Роз’ємну форму, розміром 22 сантиметри, вистелити пергаментом, висипати крихту, втрамбувати, утворюючи корж. Форму з коржем поставити до холодильника і приступаємо до приготування сирної маси.


Желатин залити холодною водою, залишити на 5 хвилин для набухання. 


Лохину помити висипати на дуршлаг, дати воді стекти. .  


250 мл вершків збити з ванільним цукром. 


Сир, решту вершків та згущене молоко збити блендером до однорідної кремової консистенції.  


Сирний крем з’єднати зі збитими вершками, ще раз збити. 


Желатин витягнути з води, відтиснути, розпустити в мікрохвильовці чи на водяній бані.


Влити тоненькою цівкою в сирний крем, не перестаючи збивати. Останній штрих – додаємо ягоди, легенько перемішуємо. 


Виливаємо масу на корж, ставимо до холодильника на 4-8 годин.


Готовий тортик прикрашаємо ягодами, притрушуємо цукром-пудрою. 




І кілька слів про смак чізкейка. Він дивовижний, ніжний, в міру солодкий з ягідними нотками. 




Мені дуже подобається готувати чізкейки саме зі згущеним молоком, особливо не печені варіанти, адже цей нехитрий складник додає структурі ніжності та повітряності, а смаку — неповторності. Словом, готуйте і пробуйте самі:)


.