Євген Клопотенко оголосив про включення борщу до Нацпереліку нематеріальної культурної спадщини України

Новости культуры

Иванна Пашкевич

Журналист

Міністерство культури та інформаційної політики включило культуру приготування українського борщу до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини країни за рекомендацією Експертної ради при відомстві. Детальніше про подію читайте далі у нашому матеріалі.

Голова громадської організації "Інститут культури України" та кулінарний експерт Євген Клопотенко прокоментував:

Борщ — це російський суп — так росіяни кажуть за кордоном. Не знаю як у вас, але у мене 2 роки тому очі на лоба повилазили, коли я це дізнався. Треба було захищати борщ, бо мова вже йшла не про їжу, а про культурну ідентифікацію нації. Я почав копатися. Спочатку дізнався, що за 1500 років борщ ні разу не вважався українським. Тобто перші згадки про борщ йдуть з України, його готує та їсть кожний українець, але на законодавчому рівні борщ не є українським. Ми просто не подумали, що то треба документально зареєструвати.

Півтора роки тому Євген Клопотенко створивгромадську організацію "Інститут культури України". Фольклористи, історики, аналітики, та людей, які мають відношення до культурної спадщини, збирали та документували родинні рецепти борщу з усіх куточків України.

Я зрозумів просту істину: всі українці різні, але нас об‘єднує любов до борщу. Паралельно з експедицією я почав проходити 12 кругів пекла, 12 етапів підготовчої роботи по збору та затвердженню документації. Більше року щоденної та монотонної роботи.

— розповідає Євген.

Також Євген Клопотенко описує день, коли прийшов в Експертну раду:

Вчора я взяв 5 літрів борщу, прийшов з ним в Експертну раду, поставив каструлю на стіл та сказав, що саме це ми повинні підтримати сьогодні. Дві с половиною години дискусії і одноголосно. Вперше в історії України борщ офіційно зареєстрований у Нацпереліку нематеріальної культурної спадщини.

На своїй сторінці Facebook кулінарний експерт подякув всім тим, хто допоміг реалізувати ідею:

Дякую ПрАТ Чумак, завдяки якому подача заявки та реалізація експедиції стали можливими. Коли я вирішив затвердити борщ на національному рівні, то ПрАТ Чумак підтримав мене та став співавтором в цій величезній справі. Це надихає, коли ключовий український продуктовий бренд допомагає захистити національну ідею. Тим паче, що без томатної пасти не було б борщу у житті багатьох українців. Дякую Олександрі Фідкевич, за роботу в документальному тилу та особисту підтримку у розробці ідеї. ДякуюМарині Соботюк та всім членам мого ГО за роботу над матеріалами експедиції.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:

Также вам может быть интересно: рецепт вкусных пирожков от Эктора Хименес-Браво.