День народження Театру на Подолі: цікаві факти на честь 35-річчя та святкування Дня Незалежності

Новости культуры

Иванна Пашкевич

Журналист

19 серпня Театр на Подолі відсвяткував своє 35-річчя! Саме час підбити підсумки. Про це — дізнайтеся далі!

19 серпня Київському академічному драматичному театру на Подолі виповнилося 35 років. За роки свого існування було досягнуто чимало: зіграно понад 100 вистав за увесь час.

Цікаві факти про Театр на Подолі

  • Найдовше із існуючих в репертуарі тримається "Моє століття" (16 років).

  • Найбільше показів:  "ЗВІДКИ БЕРУТЬСЯ ДІТИ?" (близько 200).

  • Наймаштабніші вистави із репертуарних: "Зойчина квартира" — задіяно по 19 акторів одночасно.

  • Найдовша у монтуванні вистава: "Сніг у квітні", — процес триває близько 7 годин, в ньому задіяно понад 12 чоловік.

  • Найбільше версій було показано вистави "Сон літньої ночі" — зараз готуємо 7-му!

  • Артисти Володимир Кузнєцов і Олександр Данильченко грають на сцені вже 61 рік!

  • За 35 років існування Театр на Подолі грав на різних сценах у різних країнах, у тому числі на стадіонах, у замках, церквах, в басейні і пральні, в кафе, ресторанах, підвалах і на балконах, у полі, на сибірському морозі і аргентинській спеці.

  • Художній керівник і засновник театру Віталій Малахов лише раз виходив на сцену у якості актора — грав безсловесного Гнома у виставі "Білосніжка".

  • Найвідданіший (із відомих нам випадків) глядач вистави "Люксембурзький сад" подивився спектакль 17 разів!

  • Найскладніша вистава театру за сукупністю усіх показників "На дні" Максима Горького з успіхом йде вже понад 10 років.

  • У театрі працівники проводять більше часу, ніж вдома, тому не дивно, що в колективі працює відразу декілька сімей.

Трохи історії: 

Більше ніж 30 років тому назад Андріївський узвіз був зовсім іншою вулицею. Тут не було театрів і ресторанчиків, не продавалися сувеніри, і не писалися картини, не працювали музеї, і галереї, і вже точно ніхто не зміг би назвати його серцем Києва, хіба жартома.

Однак 1987 року другим культурним місцем вулиці став театр на Подолі з молодим прогресивним андеграунд колективом. Другим, бо першим був напівзруйнований замок Річарда, що так вабив мистецьку молодь своїм духом розпаду і легендами про привидів. Але з приходом театру все змінилося.

Сьогодні Андріївський узвіз — улюблена вулиця туристів і киян. Тут продаються найромантичніші речі, тут найкращі краєвиди на Київ і Дніпро, тут по-особливому смакує українська кухня і саме тут складають найромантичніші містичні історії.

Театр на Подолі — будинок зразка кінця 19 — початку 20 століття. На межі 20 століття комплекс будівель належав відомому київському ювеліру, котрий використовував корпус Б як ювелірну та іконописну майстерні, а на другому поверсі, як і зараз, була сцена, де працював домашній театр.

У корпусі А, на місці якого розташована Нова сцена реконструйованого театру, він проживав особисто. Особливість будинку — вдалий приклад архітектурного рішення періоду еклектизму. В середині 1980-х будівлю було передано Театру на Подолі.

У жовтні 2017 року театр відкрили, завершивши 25-ти літню епопею капітальної реконструкції.

24 серпня, у День Незалежності України артисти Театру на Подолі влаштують музичний концерт перед будівлею Театру — послухати його зможуть усі охочі на Андріївському узвозі, 20А.

Читать такжеМАНДРУЙ УКРАЇНОЮ: у Києві відбудеться перший масштабний фестиваль, приурочений до 30-ї річниці Незалежності України!