Останній день роботи Української Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва: встигніть познайомитись з сучасним мистецтвом

Новости культуры

Иванна Пашкевич

Журналист

Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва — унікальна можливість познайомитись зі світовим та українським сучасним мистецтвом просто у центрі Києва. Завтра, 30 жовтня, останній день роботи виставки. Встигніть відвідати!

На Бієнале представлені понад 50 сучасних робіт відомих художників з 15 країн світу, серед яких аудіовізуальні, відеоарт, інтерактивні, VR- та NFT-експонати, в сучасній медіа галереї ARTAREA в Києві до 30 жовтня. Вхід — вільний. Подія викликала широкий резонанс та зацікавленість української аудиторії.

Всі експонати — міжнародні та українські, об'єднує головна тема цьогорічної Бієнале:  "30 років Свободи":

Мистецтво кидає виклик і змінює реальність. Мистецтво досліджує те, що робить нас людьми, допомагає зрозуміти хаос, що нас оточує. Наші експонати якнайкраще вписуються в ідею бієнале "30 років свободи". Це про свободу людини через мистецтво та сучасні процеси. Про певний мікрокосмос сучасних культур, про важливість демонстрації  широти поєднання краси та поезії з технологіями. Цифровий бік мистецтва вже має мутації — останніми роками відмічається нова поведінка глядача перед мистецтвом,

— розповів Юрій Лех, міжнародний куратор Бієнале, під час міжнародної конференції, які разом з аудіовізуальними перформансами доповнюють програму Бієнале.

Минулої суботи з VR перформансом "Аркологія пам’яті / Arcology of memory" виступала українська мисткиня Тая Кабаєва та український медіа-артист Ujif_notfound з перформансом TER.RAIN, що поєднує інструментарій алгоритмічних 3d-світів і використання реалістичних зображень. Візуальною основою для нього стали аерозйомки міських ландшафтів.

У цю суботу, 30 жовтня, о 18:00, буде презентовано перформанс Inertia — це аудіовізуальна та віртуальна робота, створена українським музикантом Voin Oruwu і французьким цифровим дизайнером Simon Kounovsky (Axonbody).

Свій танцювальний перформанс о 19:00 представить Flora Borovyk в контакті з експонатом METAMORPHY від французьких художників Scenocosme.

Цікаво, що за 2 тижні роботи Бієнале у відвідувачів з’явились власні фаворити серед експонатів, до яких приходять групами та не по одному разу. Серед таких експонатів безперечно — METAMORPHY.

Це візуальний та аудіальний інтерактивний твір, де глядачам пропонується доторкнутися і дослідити глибину напівпрозорої вуалі. Ця символічна шкіра має еластичність, яка включена в процес метаморфози: завіса деформується під час взаємодії глядача і вона знову стає жорсткою, коли глядач перестає до неї торкатися. Дослідження глибин у завісі відкриває різні медитативні всесвіти. "Метаморфія" створює неоднозначність між реальним фізичним та віртуальним простором. У цьому чуттєвому творі мистецтва реальні відображення та віртуальні образи змішуються, створюючи ілюзію зміненої реальності.

Не менш популярним є експонат Siamesse іспанського художника Adolfo Sánchez, який пропонує створити ваш унікальний аудіовізуальний двійник в обмін на персональні дані:

Ми просто вирішили розробити такий собі цифровий портрет, відбиток, на основі того, який слід ми залишаємо в цифрі. Це така "гра" з тими даними, які "ловить" система, що вона про нас знає, яку музику ми любимо, які ігри граємо, тощо. Отже, ми створюємо альтер-его по суті. Класний варіант дізнатись один про одного більше. Ігровий світ захоплює нас все більше. І про все ми дізнаємось з гри. Мистецтво може  бути "похмуро-поважним", але все ближчим стає цифрове мистецтво — бо воно останнім часом ближче до кожного окремо. Таким чином, люди можуть бачити — ким вони є збоку, як виглядають у віртуальному просторі,

— розповів автор роботи під час конференції.

І це лише 2 з 50 експонатів, представлених цьогоріч на  Українській Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва. Встигніть відвідати та отримати цей незабутній досвід.

Це перша  Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва і ми раді, що нам вдалося залучити таку кількість робіт художників з усього світу. Я вдячний всій команді та партнерам за можливість реалізувати такий проєкт, та за те, що завдяки підтримці Українського культурного фонду, посольства Королівства Іспанії в Україні  та Іспанської Агенції з розвитку (AECID), вхід для всіх українців був вільним,

— каже український куратор Бієнале Валерій Коршунов.

Українська Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва — унікальна та захоплююча подорож у світ сучасного медіа та цифрового мистецтва, яке варто побачити!

Відвідати Українську Бієнале Цифрового та Медіа Мистецтва можна до 30 жовтня з 12:00 до 20:00, у культурно-мистецькому комплексі ARTAREA у Києві, по вулиці Софіївська, 11-15. Вхід вільний.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ: