Інженерні мережі для приватного будинку: ТОП стильних інтер’єрних рішень

Дизайн и интерьер

HOCHU.ua

Редакция

Опалення, електро-, газо- і водопостачання, вентиляція і кондиціонування — це інженерні мережі, які роблять проживання у будинку комфортним та приємним. Зараз нам вже складно уявити дім без води, світла, генераторів тепла та прохолоди, але не завжди ці комунікації мають гарний вигляд та підходять до інтер’єру житла. До того ж з розвитком і впровадженням сучасних технологій у наше життя з’явилася потреба проведення інтернету, кабельного телебачення, встановлення систем відеонагляду тощо. Тому далі ми розкажемо, як вдало вписати в оформлення приватного будинку прилади для опалення, кондиціонування, водопостачання та інші комунікації.

1. Опалення будинку

Сучасні приватні будинки і котеджі опалюють різними генераторами тепла, монтують різні опалювальні системи. Значної популярності набула тепла підлога — система труб із водою чи електрокабелів, ІЧ-плівки, сховані під підлогове покриття. Її найголовніша перевага — непомітність. Але далеко не кожну будівлю можна повноцінно обігріти такими системами, тому не втрачає актуальності радіаторне опалення у Львові та інших містах. Водночас мало хто хоче бачити в своєму домі класичні білі радіатори на стінах — вони вважаються інтер’єрним антитрендом. Що ж в такому разі робити тим, хто хоче мати теплий і стильний будинок? Фахівці компанії Теплософт радять не нехтувати теплом і обирати радіаторну систему або комбінувати її з підлоговим підігрівом. Але не обов’язково купувати класичні білі прилади для обігріву. Сучасні дизайнерські моделі радіаторів можуть не тільки вигідно підкреслити оформлення приміщення, а й стати його родзинкою.

2. Водопостачання і каналізація

Система водопостачання — інженерна мережа, без якої про комфорт не може бути й мови. Водночас це мережа труб, прокладених у ванній кімнаті, туалеті, на кухні та в інших приміщеннях, яка далеко не всім до вподоби. Кілька десятиліть тому під час ремонтів ці труби "ховали" в стіни, за плитку. Візуально це виглядало красиво, але з роками власники будинків стикнулися з тим, що відремонтувати систему неможливо без псування декоративного покриття. Тому зараз дизайнери пропонують більш практичні варіанти приховування мережі водопостачання:

  • використання декоративних труб: кольорових, чорних матових, мідних тощо.

  • частково розведення системи ховають за підвісними стелями і фальш-підлогою;

  • монтування стін та коробів із гіпсокартону;

  • встановлення декоративних екранів над трубами;

  • можна заховати труби за меблями.

Такі рішення роблять приміщення акуратними та естетичними, водночас майстри матимуть доступ до мережі в разі необхідності.

3. Вентиляція та кондиціонування

У багатоквартирних будинках вентиляційні системи почали облаштовувати ще в минулому столітті, а от про необхідність вентиляції у одно- чи двоповерхових приватних будинках задумались тільки кілька десятиліть тому. Поштовхом до цього стало тяжіння до енергоефективності. Раніше в будівлях з дерев’яними дверима і вікнами була природна вентиляція, провітрювали помешкання, відкриваючи вікна. В сучасних будинках встановлюють герметичні склопакети і двері, та й якість повітря з вулиці часто залишається незадовільною, особливо, якщо поруч є заводи чи автошляхи. Тому власники котеджів і приватних будинків облаштовують вентиляційні системи, які забезпечують надходження чистих повітряних мас і відводять відпрацьовані:

  • Витяжки на кухні і в санвузлі;

  • Вентканали в підвальному та допоміжних приміщеннях, котельні;

  • Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла.

Вентиляція з рекуперацією — найсучасніше рішення для підтримання комфортного мікроклімату, економії на опаленні. Виробники обладнання дбають про те, щоб установки мали гарний вигляді і пасували під оформлення приміщення. Однак така система вентиляції тільки набирає поширення, тоді, як витяжка на кухні є практично у кожному домі. А щоб вона мала гарний вигляд і якісно виконувала свої функції, фахівці компанії Теплософт радять:

  • Добирати обладнання за потужністю, яке відповідає технічним параметрам приміщення;

  • Не використовувати для відведення повітряних мас бюджетні гофровані труби: вони створюють додатковий шум, мають неестетичний вигляд;

  • Обирати дизайн пристрою під оформлення приміщення;

  • Звертатися до професійних майстрів для монтажу.

Кондиціонування житлових приміщень — це ще одне благо сучасності. Тому встановлення кондиціонерів у Львові та інших містах — річ звична і буденна. Найпопулярнішими зараз є спліт-системи, які складаються із зовнішнього та внутрішнього блоків. Оскільки далеко не всім до вподоби класичні блоки, виробники пропонують варіанти на будь-який смак. А якщо подбати про кондиціонування на етапі будівництва дому, можна встановити канальну систему.

Правильно спроектовані і змонтовані інженерні системи в приватному будинку забезпечують комфорт та естетичне задоволення власникам.

Реклама