Цього року Великий піст охоплює дати з 15 березня по 1 травня. Він вважається найсуворішим і триває найдовше — 48 днів. Під час нього заборонено вживати м’ясо, молочні продукти, яйця. Всі страви, у яких міститься молоко або яйця, теж під забороною — наприклад, випічка.
Ми вирішили розпитати про смачні традиції Великого посту Ірину Тарасову, єдину в Україні food-designer, концептолога, директора ресторану Сhalet Equides.
Найбільш суворі тижні посту — перший (після Масляної) та останній — перед Великоднем. Такий порядок речей виправданий не лише з погляду релігійних традицій, але й для здоров’я та самопочуття.
Найсуворішими днями посту є понеділок, середа та п’ятниця. Це дні сухоїдіння, коли вживають сирі (неварені) страви без олії.
Але є і дні з пом’якшеними правилами. Наприклад, у вихідні дозволена гаряча їжа з олією та навіть вино. На Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та у Вербну неділю (25 квітня) можна вживати рибу та морепродукти.
Що готувати у Великий піст?
Продукти, які можуть стати основою вашого пісного меню — це овочі, фрукти, бобові, горіхи, сухофрукти, мед, хліб.
Овочі та фрукти можна готувати у будь-якому вигляді, включаючи соління та варення. Якщо ви вирішили дотримуватися найсуворіших правил, варто обмежити споживання рослинної олії.
У вашому раціоні можуть бути овочеві та фруктові салати, у якості гарнірів — різноманітні крупи, шпинат, овочі на грилі, картопля та інші коренеплоди, спаржа.
Пісні варіанти крем-супів — гарбузового, грибного, горохового — врізноманітнюють меню.
Гарячі та холодні страви з овочів (баклажанів, грибів, авокадо, цукіні) теж можуть бути дуже смачними.
Не варто забувати про корисні соки та узвари.
А ще ви маєте шанс під час посту відкрити безліч варіантів смачних і корисних десертів без яєць і молока. Звісно, і ними не варто надто захоплюватися: все-таки піст — це про утримання.
У Chalet Equides ми запропонуємо варіанти вишуканих і корисних пісних страв на ваш смак.
Читайте також: Великий піст: що можна, а що ні? Смачні рецепти пісних страв