Створи себе сама: курс на саморозвиток. Колонка Надії Грабовської

Личностный рост

HOCHU.ua

Редакция

Редакція HOCHU.ua продовжуэ публікувати авторські колонки. Сьогодні знайомимо вас із Надією Грабовською. Надія — філолог за фахом, телеведуча за покликанням, співзасновниця надихаючого онлайн-проекту "Ladies’ App" (insta @ ladies.app), експерт із саморозвитку, а також "сама собі психолог і мотиватор".

Надія Грабовська @ grabovskanv

Я вважаю, що себе не потрібно шукати, себе потрібно створювати. І саме це я пропоную Вам робити разом зі мною в авторській колонці "Створи себе сама". Вона про те, як стати self-made леді, про натхнення, про саморозвиток, про любов до себе і до того, що ти робиш.

Саморозвиток — це не панацея, але краще з ним, чим без нього

Живеш ти своїм прекрасним життям: ходиш на роботу, маєш хобі, мрієш про стосунки або вже оберігаєш сімейне вогнище. І все так нібито добре, стабільно. Але коли читаєш статті, дивишся програми про цікавих особистостей і рекламу їхніх брендів, звертаєш увагу на чисельність аудиторії твого улюбленого блогера в Instagram, YouTube чи Tik Tok, в твоїй голові починають з’являтись думки, на кшталт, "Чому вони такі успішні?", "Звідки така популярність?", "Що вони ТАКОГО колись зробили?". Хтось скаже, що їм допомогли, вони народились вже такими, а моя відповідь така: колись вони обрали розвиток, замість константної рутини (або ж в додаток до неї), і не зупинялись на досягнутому.

Хто я?

Особисто для мене дуже важливо знати, хто я, і в чому моя унікальність. Це знання не про марнославство, егоїзм чи недолюблену дитину. Якщо ти розумієш, що твоя родзинка у вмінні готувати найкращу яєчню (і так думаєш не лише ти) чи з одного погляду відрізняти оригінал сумочки Dior від, як це модно зараз казати, її репліки, то невже це мова йде про твою надмірність чи самовихваляння? Зовсім ні. Ці вміння можуть стати базою для твого саморозвитку.

Порада. Розклади себе на слова.

Подумки постав собі запитання "Хто я, і що я вмію?". Пропиши відповіді на аркуші паперу чи в нотатках у телефоні, типу, бухгалтер, мама, знаю англійську, цікавлюсь модою, вмію одягатись зі смаком.

Брейншторм своїх "хочу"

Згадай себе ще маленькою дитиною. Про що тоді мріяла ця дівчинка? Можливо, вона хотіла шити сукні для Барбі чи бути вчителем у майбутньому? Усі наші дитячі бажання, здійснені чи ні, впливають на нас у дорослому віці. Не варто забувати і про свої теперішні "хочу". Інколи саме вони стають головними рушіями нашого саморозвитку.

Порада. Напиши посередині листочка "ХОЧУ" і навколо нього по всьому аркушу познач свої бажання, які б допомогли тобі визначитись із сферою для саморозвитку. Наприклад, "ХОЧУ" — вивчити французьку, навчитись шити одяг для себе, відвідувати покази мод і вести блог, в якому буду ділитись досвідом і вмінням, або ж давати уроки.

Що далі?

І ось ти вже маєш прекрасну картину того, чим тобі цікаво займатись, і що б ти робила безкоштовно, бо ця справа тебе дійсно надихає. Дуже важливо на цьому етапі чітко визначити ціль саморозвитку, розставити пріоритети і відповідно визначити свої фінансові можливості. Інколи саме останній компонент може завадити навчанню новому і такому бажаному. Але якщо ти поки не можеш дозволити собі дорогі курси "крою та шиття" від провідної кравчині, це не означає, що потрібно опускати руки. Є безліч інших інструментів для саморозвитку: безкоштовні або доступні за ціною майстер-класи, практикуми, тренінги, онлайн-уроки і відеоролики в соціальних мережах, і  книги з журналами в кінці-кінців. Головне почати з чогось! Ти ж знаєш, що апетит приходить протягом трапези, а з ним з’являються і можливості.

Порада. Знаходь різні джерела для отримання інформації, шукай "своїх" мотиваторів, експериментуй із інструментами саморозвитку, аналізуй отримані знання і закріплюй все на практиці.

А якщо не вийде?

Не виходить нічого у того, хто нічого не робить. Але якщо все ж розумієш, що ти зробила максимум, а результату не видно, причин може бути три:

  • не чітко визначила ціль,

  • занадто нереальний результат, як для початку, хочеш,

  • не ті інструменти обрала.

Порада. Повернись на самісінький початок — етап визначення, чого ти дійсно хочеш, і що тобі для цього потрібно зробити. Важко, так. Але лише таким чином ти зрозумієш, де були провальні кроки, а де потрібно було б докласти більше зусиль, або ж просто повірити в себе!

Фініш — це новий старт

І ось ти тримаєш свій диплом або сертифікат про отримання нових знань і компетенцій. Радості і гордості за себе немає меж. Але це фініш лише для цього етапу, а далі ти маєш перейти на інший левел вмінь і можливостей. Саморозвиток — це не разова акція, це постійна робота над собою.

Якщо ти втомлюєшся і цей процес тебе так виснажує, що вже немає ніякого задоволення і натхнення, краще зупинись, перепочинь. Зрозумій, що тобі наразі потрібно і, чи у правильному напрямку ти біжиш.

Порада. Не зупиняйся на досягнутому, якщо ти дійсно кайфуєш від саморозвитку. Невдачі нехай стимулюють і дають новий досвід, а перемоги надихають на відкриття нових талантів і втілення своїх "хочу".

Хвилинка мотивації від автора

Нас надихають ті речі, які тримають нас в балансі: даю і беру. Курс на саморозвиток можна тримати лише за умови, що ти готова брати необхідне для тебе, і в той же час віддавати частину себе: час, фінанси і навіть знання (якщо ти вирішиш потім ще на отриманому досвіді заробляти — уроки, майстер-класи, свій блог).

Саморозвиток настільки цікавий процес, що ніколи не знаєш, які нові горизонти він тобі може відкрити і які механізми втілення власних мрій може подарувати.

Фото: особистий архів Надії Грабовської

Не пропустіть: Досвід чи захист: що заважає нашому щастю?