«Нежный редактор» и феминизм: почему эта женщина хочет «быть красивой и убираться», а ее о(б)суждают

Личностный рост

Буквально вчера стало известно, что редактор популярнейшего YouTube-канала «вДудь» Татьяна Мингалимова запустила ток-шоу для женщин, которое назвала «Нежный редактор». Комментируя старт нового проекта на телеканале «Дождь», Татьяна отметила, что гостями будут и мужчины, и женщины, но вопросы феминизма не будут затрагиваться. И объяснила почему.

Именно цитата Татьяны про феминизм и наделала шума и вызвала волну обсуждения в соцсетях. Приводим ее дословно.

«Я антифеминистка и считаю, что женщина должна быть красивой, убираться, быть нежной и доброй. Я не разделяю позицию о том, что женщины должны быть наравне с мужчинами»

Редакция ХОЧУ сочла подобную трактовку феминизма подменой понятий: вместо права женщины решать, какой ей быть, идет навязывание стереотипного представления про женщину, в том числе и женщину, которая придерживается феминистических взглядов. Мы предложили женщинам, которые не раз сталкивались с разного рода обсуждениями гендерных вопросов и дискриминации, прокомментировать цитату Татьяны Мингалимовой.

Анастасия Мельниченкожурналистка, инициатор флешмоба #яНеБоюсьСказати

Такі висловлювання з'являються від нерозуміння суті фемінізму. Фемінізм бореться, зокрема, за право жінок на вільний вибір.
Якщо жінка хоче бути богинею домашнього вогнища, носити спідниці в підлогу і сидіти вдома — це її право. Якщо жінка хоче не голити ноги, робити кар'єру в політиці і відмовитися від народження дітей — це так само її право.
Суть в тому, що жінка сама може вибирати ким їй бути і як себе виражати, а не бути тією, до чого її силує соціум. Щоб проілюструвати, ви лиш уявіть, що б здійнялося, аби жінка відкрито сказала: я вирішила піти в політику і не народжувати дітей. Її миттєво б зацькували! Чи сталося б те саме з чоловіком? — Ні.

ЧИТАТЬ ТАКЖЕ:
#янебоюсьсказати: флешмоб против сексуального насилия открыл истории женщин, которые долго стеснялись рассказать о домогательствах

Марфа Скорикдиректриса БО БО «Киевский институт гендерных исследований», кандидатка философских наук

«Тяжко всерйоз коментувати девичьи благоглупости»
Фемінізм – це спосіб для жінки відрефлексувати своє становище, порахувати плюси й мінуси, само-визначитися. Узагалі, фемінізм з’являється разом із дискримінаційним досвідом, у когось – за етнічною ознакою, у когось – за обмеженими можливостями, ще в когось – за релігійною, ще якоюсь ознаками… Гендерна дискримінація усвідомлюється як правило пізніше, в підлітковому віці. А поки дискримінаційного досвіду (або навичок його відрефлексувати) немає – тоді й отримуємо десь таке.
Ну, не має такого досвіду Татьяна Мінгалієва; ну, об’єднує чомусь фемінізм зі стервозністю… не вважає, що феміністки можуть бути і красивими, і ніжними, і добрими з точно тією ж вірогідністю, як анти-феміністки Няш-Мяши – озлобленими «стервами»… Ну не розрізняє рівності перед законом («правова рівність») від повного соціального (чи й ледь не біологічного) взаємного уподібнення людей різних статей… Що ж, буває.
А по суті заяви пані Тетяни Мінгалієвої – я би сказала, що це банальна спроба до-розкрутитися на модній та актуальній темі фемінізму. Думаю, це тому, що інших ідей їй просто бракне – адже сама пані Тетяна стверджує, що жінка має бути «красивой, убираться, быть нежной и доброй», то ж креативності в переліку нема.

А КАК СЧИТАЕШЬ ТЫ? Присоединяйся к обсуждениям в комментариях и голосуй.

{vote_765}