Електрична зубна щітка: Чи варто купувати електричну зубну щітку?

Важно знать

HOCHU.ua

Редакция

Кожен з нас мріє про здорову та білосніжну посмішку. На жаль, такого ефекту важко досягти за допомогою звичайної мануальної зубної щітки. На щастя, на ринку є пристрої, які набагато краще очищують зуби. Чи справді електричні зубні щітки настільки ефективні? Які плюси та мінуси? Чи можна з їхньою допомогою відбілити зуби?

Види щіток — яка краща: електрична чи мануальна?

Електрична зубна щітка працює від вбудованої акумуляторної батареї, яка знаходиться в ручці щітки, а насадки потрібно змінювати кожні 3 місяці. Мануальна зубна щітка — це звичайна зубна щітка, яку всі знають. Складається вона з пластикової ручки та незмінної голівки. Така модель не потребує живлення, і коли хочемо її замінити, ми її просто викидаємо.

На підставі клінічних досліджень можна зробити висновок, що електричні зубні щітки зі зворотно-обертальною технологією краще дбають про здоров’я зубів та порожнини рота, ніж звичайні мануальні зубні щітки. Якщо ми оберемо технологію зворотно-обертальних та пульсуючих рухів (технологія 3D), то зможемо видалити на 100% більше нальоту, ніж за допомогою звичайної мануальної зубної щітки. Маленька кругла голівка електричної зубної щітки, яка нагадує професійний стоматологічний інструментарій, рухається з такою швидкістю, що людська рука ніколи не зможе повторити ту ж кількість рухів та забезпечує набагато краще очищення у порівнянні з мануальними зубними щітками.

Крім того, у багатьох моделях електричних зубних щіток, таких як Oral-B, є вбудований 2-хвилинний таймер, який допоможе дотримуватися рекомендованого стоматологом часу чищення зубів.

Використовуючи звичайну зубну щітку, ми часто чистимо зуби занадто мало та використовуємо неправильну техніку чищення. Через більш тривалий період використання такої щітки ми, безперечно, помітимо негативні наслідки цього методу чищення — недостатня гігієна порожнини рота або накопичення зубного каменю.

Цього не станеться з щітками, які працюють на акумуляторі. Найсучасніші електричні зубні щітки повідомляють нам кожні 30 секунд, що настав час змінити ділянку чищення, завдяки чому ми не пропустимо жодної поверхні зуба під час очищення.

Порівняння звукових електричних зубних щіток та електричних зубних щіток з зворотно-обертальною технологією

Серед електричних зубних щіток ви побачите не лише моделі зі зворотно-обертальною технологією, але і звукові моделі. Чим вони відрізняються одна від одної? Перше, що кидається в очі — це форма голівки насадки, яка очищає наші зуби.

Звукова зубна щітка дуже схожа на традиційну мануальну щітку, має стандартну овальну форму та виконує широкі рухи.

З іншого боку, електрична зубна щітка зі зворотно-обертальною технологією має круглу форту голівки, яка нагадує професійний стоматологічний інструментарій, повторюючи форму поверхні зубів, забезпечуючи м'яке та ефективне очищення.

Звукові зубні щітки рекомендують переважно людям з делікатними та чутливими яснами. Її робота набагато ефективніша, ніж робота мануальних щіток, проте вона все одно не може конкурувати з роботою електричних зубних щіток зі зворотно-обертальною технологією. Кругла голівка щітки краще прилягає до поверхні зуба, таким чином видаляючи більше нальоту з важкодоступних місць, таких як задні поверхні молярів, вона також підходить для людей з делікатними та чутливими яснами.

Чому варто купити електричну зубну щітку: плюси та мінуси

Електричні зубні щітки мають багато переваг. Найкращі моделі видаляють на 100% більше нальоту, ніж звичайні зубні щітки. Таким чином, порожнина рота довше залишається очищеною, а подих — свіжим. Якісне видалення нальоту підтримує здоров’я ясен та пародонту. Ще один плюс — більша кількість рухів у порівнянні зі звичайною зубною щіткою. Найсучасніші моделі виконують до 48 800 рухів за хвилину (кількість рухів мануальною щіткою лише від 300 до 600 рухів за хвилину).

Найбільш рекомендованою технологією є 3D, яка виконує 10 500 зворотно-обертальних рухів та 48 000 пульсуючих рухів за хвилину. Використовуючи таку щітку, нам не потрібно застосовувати складну техніку правильного чищення зубів, як у випадку з мануальною або звуковою зубною щіткою, вам потрібно лише прикласти голівку щітки до поверхні зуба та змінювати поверхню кожні 2-3 секунди.

Не можна забувати і про зручну акумуляторну батарею. Найсучасніші літій-іонні акумулятори можуть працювати до 14 днів, без підзаряду. З іншого боку, двохвилинний таймер, який подає пульсуючий сигнал кожні 30 секунд, повідомляє, коли потрібно змінити ділянку чищення, допоможе забезпечити необхідну тривалість та необхідне очищення всіх поверхонь зубів.

Та чи є у таких моделей недоліки? Ні, якщо їх використовувати за призначенням стоматолога. Багато людей хвилюються, що електрична зубна щітка пошкодить емаль. Проте сучасні моделі оснащені датчиками тиску, які подають нам сигнал, якщо ми чинимо занадто високий тиск на зуби та ясна.

Скільки коштує хороша електрична зубна щітка?

Багато людей помилково вважають, що придбання електричної зубної щітки — це дуже великі витрати. Звичайно, чим більш технологічна та сучасна щітка, тим вища її ціна.

На жаль, ми часто не беремо до уваги переваги використання таких пристроїв для чищення зубів. Добре очищені зуби та ясна допомагають підтримувати здоров’я порожнини рота, що своєю чергою може впливати на відсутність лікування або видалення зубного каменю. Досягти якісного видалення нальоту, який є основним фактором багатьох захворювань (карієс, гінгівіт, пародонтит, галітоз та ін.), за допомогою звичайної зубної щітки буде дуже складно. Тому краще попереджувати захворювання порожнини рота, вкладаючи гроші у кращі технології очищення, ніж витрачати ціле багатство на їхнє лікування.

Яку електричну зубну щітку вибрати? На що потрібно звернути увагу?

Вибираючи електричну зубну щітку, ми повинні враховувати кілька важливих параметрів:

  1. Переконайтесь, що обрана вами модель підтримує технологію 3D, тобто вона виконує зворотно-обертальні та пульсуючі рухи. З технологією 2D зубні щітки будуть виконувати лише зворотно-обертальні рухи. Голівка щітки, при зворотно-обертальних рухах, рухається почергово вправо та вліво в межах 45 градусів. У зубних щітках з 3D технологією додаються пульсуючі рухи (рухаються вверх-вниз).

  2. Інша важлива річ — вибір правильної насадки для електричної зубної щітки. На ринку представлено багато різних варіантів насадок, які можна обрати за формою голівки та розміщення щетинок. Зверніть увагу, що насадка повинна відповідати моделі щітки. Маленькі голівки рекомендуються людям, які потребують ефективного очищення у важкодоступних місцях (наприклад, у міжзубних проміжках та вздовж лінії ясен) та дітям, а більші голівки — на час переходу від мануальної до електричної щітки або чищення такою моделлю насадки, для вас є просто зручнішою. Різні варіанти насадок для електричних зубних щіток задовольняють різні потреби користувачів. Також можна вибирати насадки за розміщенням щетини, наприклад, у насадці CrossAction щетинки розташовані під кутом, які глибоко очищають міжзубні проміжки та легко очищають простір довкола ортодонтичних апаратів. Однак, якщо у вас чутливі зуби або ясна, слід шукати насадку з ультра м'якими щетинками, таку як SensiUltraThin, а якщо ви хочете отримати природну білизну зубів використовуйте відбілюючу насадку 3D White.

  3. Електричні зубні щітки також пропонують ряд зручностей, які полегшають та роблять щоденне чищення зубів приємнішим. Дуже корисною є функція контролю тиску (датчик тиску), оскільки захищає наші зуби та ясна від надмірного тиску.

  4. Перевірте, чи вибрана модель має таймер, який допомагає чистити зуби достатньо довго. Стоматологи рекомендують чистити зуби принаймні двічі на день протягом 2 хвилин.

  5. Хороша зубна щітка має різноманітні режими чищення (наприклад, делікатний або відбілюючий) та ручку з протиковзкою накладкою. Технологія визначення положення — це корисна функція, яка дозволяє в режимі реального часу контролювати ділянки очищення порожнини рота. Завдяки цьому жоден зуб не буде пропущений! Це дозволить покращити гігієнічні навички догляду за порожниною рота.

Чи справді електрична зубна щітка відбілює зуби?

Говорячи про відбілювання зубів, більшість з нас мають на увазі білосніжну посмішку, як у зірок кіно. На жаль, мало хто знає, що такий ефект досягається лише завдяки стоматологічним процедурам, таким як відбілювання, встановлення вінірів або коронкам на природних зубах.

Однак чи може в цьому допомогти тільки сама щітка? Відповідь — так! Ці пристрої дуже ретельно очищають зуби від поверхневої пігментації, яка виникає від вживання кольорової їжі, кави, вина та паління. За допомогою електричної зубної щітки можна відбілити зуби до природного кольору. Однак, якщо цього недостатньо, доведеться йти за допомогою до стоматолога. З іншого боку, люди, які хочуть зберегти ефект відбілювання після стоматологічних процедур або мають гарний природний колір зубів, будуть задоволені результатом.

Реклама