В Україні запускають електронні лікарняні: як їх отримати та коли вони почнуть діяти

Важно знать

HOCHU.ua

Редакция

Влада України прийняла рішення запровадити електронні лікарняні. Що потрібно знати про це нововведення? Читайте — у нашому матеріалі.

Ні для кого не секрет, що лікарняні — це одна з найпопулярніших послуг, яку щорічно в Україні отримують 5,5 млн громадян. Однак часто ця опція стає корумпованою, адже виявляється, що багато працівників, які беруть лікарняні, насправді є цілком здоровими.

Аби запобігти корупції та запровадити режим "без паперу" Мінцифра разом із МОЗ, НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ та ФССУ запустили електронні лікарняні.

Запуск електронних лікарняних — важливий крок для впровадження режиму «без паперу» у медичній та соціальній сферах. Це — сервіс, який полегшить життя пацієнтів,  лікарів та роботодавців. Завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері та заощадити кошти для держави,

— відзначає Михайло Федоров,український ІТ-підприємець та державний діяч.

Як отримати е-лікарняний?

Влада переконує, що процес отримання е-лікарняних достатньо простий. Пацієнту необхідно прийти на огляд до лікаря, під час якого йому створять електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завірять його КЕПом. Після цієї процедури пацієнт отримає повідомлення від E-health.

Потім, за кілька секунд, лікарняний потрапить до Реєстру Пенсійного фонду, де формується електронний листок непрацездатності, за яким і нараховують виплати. Про це пацієнт також отримає звістку від Пенсійного фонду.

Діагноз пацієнта не будуть знати ані ПФУ, ані роботодавець. До Пенсійного фонду потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат — причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. До того ж документ про тимчасову непрацездатність можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті ПФУ.

Впровадження е-лікарняного дозволить роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла і в якій лікарні чи який сімейний лікар сформував медичний висновок про хворобу цієї особи. Як результат ми одержали систему, що дозволить ефективно застосовувати ризикоорієнтовані підходи до перевірки листків непрацездатності та проведення страхових виплат, що спростить процедуру,

— коментує перший заступник Міністра соціальної політики Євген Котик.

Коли в Україні почнуть діяти електронні лікарняні?

З 1 вересня 2021 року усі медичні заклади будуть зобов'язані формувати лікарнянні виключно в електронному вигляді.

Із червня по серпень цього року діятиме перехідний період впровадження е-лікарняних. Впродовж цього часу медзаклади будуть поступово формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність у електронному форматі.

Також вам буде цікаво: влада України заборонила використання пластикових пакетів.

Фото: соціальні мережі