Готуємо разом з Google: ТОП кулінарних запитів українців + корисні інструменти, які допоможуть на кухні

Важно знать

Анна Иваненко

Экс-главный редактор

Пандемія внесла коригування в різні сфери нашого повсякденного життя. Багато хто з нас перейшов на віддалений режим роботи або навчання і став більше часу проводити вдома — відповідно більше часу приділяти приготуванню їжі.

Це показує і статистика Google Пошуку в Україні — так, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів Google зі словом "рецепт" зросла на 29% в порівнянні з аналогічним періодом рік тому.

Які ж рецепти найчастіше шукали українські користувачі в Google за останній рік? Найпопулярнішим рецептом за останні 12 місяців став рецепт сирників. Також серед популярних страв: млинці, солянка і шарлотка.

  1. Сирники;

  2. Млинці;

  3. Солянка;

  4. Шарлотка;

  5. Лазанья;

  6. Шуба;

  7. Піца;

  8. Паска;

  9. Плов;

  10. Панкейки.

Крім того, в категорії "Салати" найбільш затребуваним серед українських користувачів Google виявився рецепт салату "Цезар". Серед рецептів пирогів лідером став тертий пиріг, а серед тортів — "Наполеон". Також українці активно шукали рецепти молочного коктейлю і коктейлю Маргарита.

Якщо вам потрібно знайти новий рецепт, то Google Пошук завжди прийде на допомогу. Нижче кілька порад, як за допомогою інструментів Google зробити ваш час на кухні більш продуктивним і цікавим.

  • Використовуйте режим пошуку в YouTube — і ви отримаєте добірку відео з наочними покроковими рекомендаціями з приготування тих чи інших страв. Крім того, коли ви шукаєте в Google, в результатах крім сайтів зможете побачити посилання на відео на YouTube.

  • Часто цікаві рецепти можна знайти на сайтах незнайомою мовою. Навіть не володіючи іноземною мовою, якою написаний рецепт, ви зможете легко зрозуміти сенс — в Google Chrome є вбудований Перекладач, який швидко перекладе весь текст сайту на зрозумілу мову прямо на сторінці сайту.

  • За допомогою Пошуку Google можна відразу отримати швидкі відповіді — коротку інформацію з відповіддю на запит нижче пошукового рядка без необхідності заходити на сайти: калькулятор, конвертер одиниць виміру, кількість калорій. Ви навіть можете голосом встановити таймер на певний час. Часто в іноземних рецептах вказано обсяг або вага в унціях або інших одиницях, і Google легко допоможе перевести одну міру ваги або обсягу в іншу.

  • Ви зібралися готувати, скажімо, кіш зі шпинатом і рікоттою, а ось рікотти у вас під рукою не виявилося. Скористайтеся Картами Google, щоб знайти найближчі магазини, де можна купити цей продукт. Для цього в пошуку на Картах введіть або скажіть голосом "купити рікотту поруч", і ви побачите на мапі найближчі магазини, де можна купити цей продукт. Це особливо може стати в нагоді, якщо ви перебуваєте в незнайомому районі.

  • Якщо вам на очі потрапив незнайомий продукт, допомогти його ідентифікувати може додаток Google Об'єктив. Наведіть камеру на об'єкт, і додаток визначить, що перед вами (він навіть відрізнить петрушку від кінзи). Крім цього Google Об'єктив вміє перекладати тексти в режимі реального часу, знаходити інформацію про місця та об'єкти навколо вас.

  • Щоб готувати на кухні було веселіше, ввімкніть плейлист або радіостанцію "Music for cooking" на YouTube Music. Або ж знайдіть свою улюблену пісню і з меню, що випадає, виберіть функцію "Увімкнути радіо" — YouTube Music автоматично підбере вам схожі пісні.

  • Щоб зберегти всі цікаві рецепти в одному місці, скористайтеся функцією "Колекції" в додатку Google на своєму смартфоні. Функція дозволяє створювати тематичні колекції з посилань, фото або відео і отримувати швидкий доступ до потрібної інформації. Доступ до своїх колекцій можна отримати і на комп'ютері, відкривши сторінку www.google.com/collections.

  • Google Keep — зручний додаток для створення заміток. Записуйте ідеї і плани, складайте списки покупок і отримуйте своєчасні нагадування. Ви можете сфотографувати рецепт або документ, щоб потім швидко знайти знімок в Google Keep.

Про Alphabet Inc.

Ларрі Пейдж і Сергій Брін заснували компанію Google у вересні 1998 року. Сьогодні в компанії працює понад 50 000 співробітників по всьому світу, і Google пропонує широкий спектр продуктів і платформ, таких як Пошук, Карти, AdWords, Gmail, Android, Chrome і YouTube. У жовтні 2015 компанія Google увійшла до складу холдингової компанії Alphabet. Більш детальну інформацію про місію Alphabet можна отриматитут.

Також дізнайтеся більше про  кампанию "Google для туризму".