Читати, щоб бути розумнішою, успішнішою та більш впевненою у собі — жінки розгадали секрет, що дозволяє поліпшити якість життя. Як це працює? Читайте далі!
Відомий британський письменник Ієн Мак'юен якось написав: "Коли жінки припинять читати, роман помре". Дійсно, світ художньої літератури майже повністю належить жінкам. Доба перманентної боротьби за рівні права з чоловіками принесла кардинальні зміни. Жінок-письменниць стало більше. В англомовній літературі вони домінують, витіснивши чоловіків, серед топменеджерів видавництв теж все більше жінок…
Перекладачки, ілюстраторки, редакторки — книжка з'являється завдяки увазі й турботі жінок, щоб потім потрапити у такі само відповідальні руки.
Дослідження читацьких звичок, проведені в США, Нідерландах, Великій Британії свідчать про те, що жінки дійсно читають більше, ніж чоловіки, і роблять це регулярніше. Якщо чоловіки надають перевагу новинам в ЗМІ, то жінки — саме художній літературі. А як з цими показниками в Україні? За даними дослідження Українського інституту книги, "жінки значно частіше читають, ніж чоловіки: ніколи не читає 38% чоловіків і 28% жінок, при цьому, щодня читають 7% чоловіків і 9% жінок".
В чому причина таких розбіжностей у цифрах? Для багатьох жінок читання й досі є певним викликом тим заборонам, що сторіччями панували у суспільстві. Будемо чесними, кліше щодо того, що жінка має народжувати дітей і дбати про родину, нікуди не поділись. Йдеш у кіно — ти погана мати, бо цей час можна було б витратити на приготування борщу! Читаєш книжку — знову якусь романтичну дурню взяла до рук, краще б випрала чоловіку шкарпетки… В Україні, особливо коли йдеться про невеличкі провінційні містечка, жінці треба мати неабияку силу волі, щоб жити так, як хочеться, а не так, як заведено. Зрозуміло, що це теж позначається на дозвіллі. Читання — надто особистий процес, що потребує усамітнення. Цього суспільство чи родина не можуть простити жінці, що має постійно за щось дбати чи за кимось стежити. Але жінки 21 століття стали набагато сміливішими.
Прагнучи нових знань, вони займаються самоосвітою за допомогою науково-популярної чи бізнес-літератури, а свої інтелектуальні потреби задовольняють художньою літературою, вже не кажучи про кількість книжок, які прагнуть придбати для дітей, якщо вони є. Жінки є топовими покупцями книжок. 80% продажів на ринках художньої літератури Великобританії, США та Канади видавці здійснюють саме жінкам. Вже згадане українське дослідження підтвердило, що наші жінки, активні читачки, описуючи свій досвід у книгарнях (як офлайн, так і онлайн), порівнюють задоволення від вибору книг із задоволенням від вибору нової сукні чи прикраси. Ось так!
Захоплення жінок художньою літературою чи поезією пов'язано також з особливостями психіки. Більш чутливі, чуйні, здатні до емпатії — жінки обирають літературу, здатну викликати глибокі емоції. Дослідження, знову ж таки, свідчать про те, що чоловіки більше полюбляють читати трилери, жахи та фантастику. Жінки надають перевагу психологічним романам, книжкам про стосунки, адже вони часто дають матеріал для аналізу власних почуттів. "Жінки читають книги, щоб зрозуміти себе, а чоловіки — щоб від себе сховатись", — влучно зауважив британський прозаїк Джонатан Коу.
Цікаво, що жінки лідирують і в онлайн голосуванні важливого всеукраїнського проєкту "30 знакових книжок нашої Незалежності", що триває зараз і до 15 жовтня й покликано визначити ТОП-видань української літератури за останні тридцять років.
Ще жінки вбачають у читанні інструмент для досягнення вищого соціального статусу. Справа не лише в отриманій інформації, а й тих зв'язках, які можна побудувати завдяки розмові про модний роман чи книжку, популярну в певних колах. Література заспокоює, стає ритуалом, пов'язаним зі відчуттям спокою і турботою про свій внутрішній стан. Плед, чашка кави і улюблена книжка — не картинка з Instagram, а секрет, завдяки якому жінки активніше завойовують світ.
Також дивіть матеріал про акторів-письменників.
Фото: depositphotos.com