Занурення у віртуальний простір Чорнобиля: VR-презентація виставки ARTEFACT: CHOrnobyl

Занурення у віртуальний простір Чорнобиля: VR-презентація виставки ARTEFACT: CHOrnobyl

20 жовтня відбудеться закрита презентація виставки ARTEFACT: CHOrnobyl, яка буде проходити у діджитал галереї ARTAREA. Детальніше — у нашому матеріалі.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

ARTEFACT: CHOrnobyl — це перша віртуальна виставка тематики Чорнобиля у світі, розроблена для перегляду у VR-шоломах та презентована на одинадцятому фестивалі медіа-арту MADATAC в Іспанії. Понад 100 українських митців працювало над її створенням, щоб відсьогодні більше ніж 50 нових експонатів зміг побачити весь світ у віртуальному режимі. 

ARTEFACT: CHOrnobyl дозволить зануритись у віртуальний простір Чорнобиля, завдяки унікальній технології: експонати виставки будуть одночасно презентовані у VR-шоломах та на величезних екранах-360 діджитального простору галереї. Виставка ARTEFACT: CHOrnobyl офіційно представлена в рамках міжнародного медіа-арт фестивалю MADATAC.

Серед експонатів ARTEFACT: CHOrnobyl  на MADATAC можна побачити чорнобильську серію Марії Примаченко та спеціально створений експонат Спартака Хачанова з глибокими роботами Валерія Коршунова. Експонати тогорічної експозиції, які були створені з використанням VR та AR-технологій, лазерних та відео-інсталяцій, нейроінтерфейсу та параметричної архітектури, відтепер також повністю перенесені у віртуальний простір та доступні для перегляду. 

 

Всі експонати представлені окремими віртуальним просторами зі своїм настроєм та контекстом, зануритись у які можна з будь-якої точки світу просто з браузера комп'ютера чи смартфона, однак максимальне занурення можна отримати у VR шоломах. 

Ми живемо у вік вражаючих технологій і звикли отримувати багато мультимедійного контенту, тому ця виставка занурює і вражає максимально, задіючи всі наші канали сприйняття. Ці твори мистецтва завдяки своєму масштабу та мультисенсорності взаємодіють з людьми спочатку на емоційному рівні. Я думаю, це вкрай важливо, якщо ви спочатку відчуваєте сильну емоцію — будь то збудження, страх або адреналін, то після ви готові активно зануритися і в сенси. Віртуальний простір просто переносить спостерігача всередину картини, в окремий світ самого мистецького твору, зі своїм настроєм та контекстом.

— говорить Світлана Коршунова, координаторка проєкту АРТЕФАКТ.

 
  • Що: презентація виставки ARTEFACT: CHOrnobyl;
  • Де: вул.Софіївська, 11-15;
  • Коли: 20 жовтня о 17:00;

Также вам будет интересно: группа KAZKA присоединилась к проекту "Звуки Чорнобиля".

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости