Історики запустили інтерактивний проект про кримінальні історії австрійського Львова

Історики запустили інтерактивний проект про кримінальні історії австрійського Львова

Команда істориків у Львові запустила новий інтерактивний онлайн проект "Кримінальні історії цісарського Львова". Його творцями є команда історичного глянцю "Локальна історія". 

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов
Related video

"Кримінальні історії цісарського Львова" — це дев’ять анімованих історій від Дениса Мандзюка, написаних на основі газетних повідомлень межі ХІХ–ХХ століть.

Львів межі ХІХ–ХХ століть — це не тільки розкішні кам’яниці і безтурботне дозвілля. Тут обманювали і грабували, ґвалтували і вбивали — інших і себе. А журналісти ретельно розписували ці історії в часописах. "Локальна історія" пропонує влаштувати прогулянку тим давнім Львовом, яким він був насправді.

 

Львів у складі держави Габсбурґів багатьом ввижається близьким до ідеалу. Місто розросталося і збагачувалося, походи до храмів чергувалися з відвідинами театрів. Ресторани і кав’ярні не могли вмістити всіх охочих. Але зовсім іншим постає Львів на сторінках тогочасної преси. Дописувачі скаржилися на брудні вулиці та неохайні кам’яниці. За яскравими вивісками часто ховалася бідність і розруха. Будинки розпусти, картярські притони, жебраки, вар’яти, кишенькові злодії. Ледь не щомісяця на смітнику знаходили труп немовляти. Майже щотижня, а іноді й по кілька разів, траплялося самогубство.

— розповідає автор проекту. 

Історики запустили інтерактивний проект про кримінальні історії австрійського Львова - фото №1

Дев'ять текстів заховані у 12 віконцях онлайн-кам'яниці. Для того, щоб їх почитати слід обрати віконце та клікнути на нього. 

Не пропустіть: 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль представив офіційний постер.

Фото: прес-служба

Подписаться Подписаться

Сейчас читают

Последние новости