"НЛО" та "БУДДАЛІ": в музеї-майстерні Кавалерідзе відкривається перша виставка скульптури Леонори Янко

Новости культуры
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

З 25 травня у музеї-майстерні ім. І. П. Кавалерідзе відкривається перша виставка скульптури Леонори Янко. Музей представить дві серії робіт авторки: "НЛО" та "БУДДАЛІ".

Однойменна серія "НЛО" транслює особливий погляд Леонори Янко на сутність взаємин, сфокусований на чистоті, безпосередності та відкритості.  Сентиментальні та по-доброму дивакуваті герої серії "НЛО" — щиро усміхнені та такі, що не приховують піднесеного настою.

Персонажі, створені Леонорою Янко, вірять у світле та справжнє, вони існують у ідеалізованому вимірі простих та вічних цінностей.

Related video
виставка Леонори Янко

"НЛО — Надто Лагідні Об’єкти" мають на меті встановити контакт із безпосередньою грайливою дитиною всередині кожного дорослого глядача. Це жарт, та мені подобається використовувати утровано прості форми, виражати суттєве, апелювати зразу до головного, наскільки це можливо, оминаючи умовності та штампи. Мої вигадані тварини існують у ідеальному світі, де не існує обману, вони зворушливі та відверті, трохи наївні, завжди впевненні у собі та сповідують добро у всіх його проявах,

— розповідає Леонора Янко про своє авторське бачення.

Серія "БУДДАЛІ" сповнена іронічними настроями. Поєднання зображення давнього Будди та елементів образу Сальвадора Далі — своєрідне відображення суперечливого прагнення сучасників до умиротворення душі та водночас способу життя, де соцмережі диктують умови привернення до себе уваги попри все, демонстрації особистого контенту задля рейтингів. Та захопливість створенням образу у соцмережах, іноді, "переселяє" людину з реального у віртуальний світ. Посмішки героїв скульптур серії "БУДДАЛІ" самоіронічні та наче направлені на зцілення від вад сучасної цивілізації.

Авторка направляє увагу глядача у першу чергу на емоційну та чуттєву складову сприйняття арт-об’єкту. Цікаво, згадати першопроходьців аналогічних напрямів у мистецтві, таких як Гоген, Пікассо та Матісс, які вразившись виразністю та лаконічністю первісних культур обирали, окрім іншого, чесність спрощених форм, ліній та кольорів.

  • Виставка діє до 6 червня включно. Відвідування згідно умов Музею.

  • Адреса: м. Київ, вул. Андріївський узвіз, буд. 21.

  • Години роботи: 10.00-17.00, з вівторка по неділю.

Не пропустіть:  "Погані дороги": як відбувся допрем’єрний показ фільму Наталки Ворожбит (ФОТО)