ОМКФ 2021: де відбудеться церемонія закриття кінофестивалю?

Новости культуры
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

Зовсім скоро, а саме з 14 до 21 серпня відбудеться12-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Нещодавно стало відомо, де пройде церемонія закриття. Читайте всі подробиці нижче.

Отже, урочиста церемонія закриття 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю вперше в історії відбудеться просто неба на Потьомкінських сходах. Кожен бажаючий зможе наживо побачити вручення нагород лауреатам Національного конкурсу. Зокрема, переможців нагороджуватимуть у таких номінаціях:

  • Гран-прі фестивалю "Золотий Дюк" за результатами глядацького голосування;

  • "Найкращий український повнометражний фільм";

  • "Найкраща режисерська робота";

  • "Найкраща акторська робота";

  • "Найкращий український короткометражний фільм";

  • Дипломи Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Related video
омкф 2021

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль має фокус на українське кіно, а отже переможців цього року визначатимуть саме в Національному конкурсі. Тому для нас було важливим розділити цю урочисту подію з глядачами, які стануть свідками тріумфу українського кінематографу. Напередодні святкування 30-річчя незалежності країни кожен бажаючий зможе переконатися, що українське кіно не просто існує, а росте, розвивається та перемагає,

— зазначає виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух.

омкф 2021

Фільмом-закриттям 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю стане стрічка "Малюк" Чарлі Чапліна, якій цьогоріч виповнюється 100 років. Показ фільму відбудеться просто неба на Потьомкінських сходах в заключний день фестивалю 21 серпня.

Німа комедійна драма "Малюк" — це перша повнометражна режисерська робота Чарлі Чапліна, до якої він написав сценарій, виступив продюсером та зіграв головну роль. Це історія про малу дитину, яку після народження покинула мати. Хлопчика випадково знаходить волоцюга, який починає опікуватися малюком та вчити його всьому, що знає сам.

омкф 2021 чарлі чаплін

Прихильники Чапліна вважають стрічку "Малюк" найдосконалішим та найособистішим фільмом автора. Страждання волоцюги, які ми бачимо на екрані, багато в чому навіяні спогадами Чарлі Чапліна про своє дитинство. У сім років його забрали від матері та відправили до притулку.

Саме завдяки цьому фільму з’явилася перша в світі дитина-кінозірка. Нею став Джекі Куган, якого Чарлі Чаплін запросив зіграти малюка після того, як побачив хлопця на сцені м’юзік-холу, де той виступав. А десятиліття потому ситуація, у якій опинився Джекі Куган через недбале розпоряджання батьками його статками, призведе до появи у США "Закона Кугана", покликаного захистити капітали дітей-акторів.

омкф 2021 чарлі чаплін

Безкоштовний показ стрічки "Малюк" на Потьомкінських сходах супроводжуватиме одеський симфонічний оркестр. Адже, як казав Чарлі Чаплін, який і сам володів грою на музичних інструментах, "ритм — основа всього гумору".

Нагадаємо, що у попередні роки під час атмосферного open air кінопоказу на Потьомкінських сходах в межах Одеського кінофестивалю глядачі дивились стрічки, які по праву називають класикою німого кіно: "Вогні великого міста" Чарлі Чапліна, "Шантаж" Альфреда Хічкока, "Метрополіс" Фріца Ланґа, "Шерлок Холмс" Артура Бертелета, "Safety last!" з Гарольдом Ллойдом в головній ролі, "Броненосець "Потьомкін"" Сергія Ейзенштейна, "Схід сонця" Фрідріха Вільгельма Мурнау, "Дамське щастя" Жюльєна Дювів’є, "Людина з кіноапаратом" Дзиґи Вертова, "Казаки" студії MGM та інші. Також саме за сприяння ОМКФ 11 липня 2015 року відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака Європейської кіноакадемії, який закріпив за Потьомкінськими сходами звання "Скарб європейської кінокультури".

Читайте також:  12-й ОМКФ: хто стане ведучими церемоній відкриття та закриття?