ОМКФ 2021: оголошено журі кінофестивалю

Новости культуры
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

Нещодавно ми публікували програму 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю . А зараз організатори оголосили склад журі, яке оцінюватиме фільми цьогорічного Національного конкурсу.

Отже, до складу  Міжнародного журі  увійшли: режисерка Дар’я Жук (Білорусь), режисер Елі Ґраппе (Франція/Швейцарія), продюсер Жан-Шарль Леві (США), акторка Оксана Черкашина (Україна) та фестивальний менеджер Звіад Елізіані (Грузія).

Режисерка  Дар'я Жук  народилася у Мінську, але після закінчення школи подалася на навчання за обміном у США. З того часу вона живе і працює там. Її дебютний повнометражний фільм "Кришталь" був вперше за 22 роки поданий від Білорусі на премію "Оскар" в категорії "Найкращий фільм іноземною мовою". Прем'єра фільму відбулася в конкурсній програмі "На схід від Заходу" міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах; серед призів "Кришталю" — Ґран-прі Одеського МКФ, відзнака Алматинського МКФ, Ґран-прі Тбіліського МКФ, нагорода ФІПРЕССІ на Братиславському МКФ, Премія молодіжного журі на Міжнародному кінофестивалі у Корку та багато інших.

Related video
Дарья Жук

Режисер  Елі Ґраппе  вивчав класичну музику в Ліонській національній консерваторії протягом десяти років, а згодом — кіно в Лозаннській кантональній школі мистецтв з 2011 по 2015 рік. В межах навчальної програми зняв короткометражний фільм "Повторення", а потім дипломну роботу Suspendu, які були представлені на міжнародних кінофестивалях. Сценарій його першого повнометражного фільму "Ольга" був написаний у співавторстві з Рафаелем Деплешеном. Стрічка була створена спільними зусиллями Швейцарії, Франції та України, ролі у ній виконали першокласні гімнастки. Прем'єра "Ольги" відбулася у 2021 році на 60-му "Тижні критики" Каннського кінофестивалю, де фільм отримав премію за найкращий сценарій.

Режисер Елі Ґраппе

Продюсер  Жан-Шарль Леві  довгий час працював у компанії TF1, де він співфінансував низку фільмів, зокрема двох номінантів на премію "Оскар": "Далеко від раю" та "Претендент". У 2003 році створив Forecast Pictures, з якою спродюсував 25 стрічок з бюджетами від 1,5 до 35 мільйонів доларів США (випускалися в прокат такими мейджорами, як Universal і Paramount). Також Жан-Шарль нещодавно став партнером у лос-анджелеській компанії Trinity Media Financing та є співвласником компанії Apple Tree Vision у Києві, що нині є одним з провідних кіновиробників в Україні. Жан-Шарль спродюсував "Останнього найманця" для Netflix з Жаном-Клодом Ван Даммом у головній ролі.

Продюсер Жан-Шарль Леві

Оксана Черкашина  — українська акторка театру та кіно. У 2020 році отримала премію кінокритиків "Кіноколо" за роль у фільмі Наталки Ворожбит "Погані дороги", прем‘єра якого відбулася на Венеційському фестивалі в секції "Тиждень критики". Як театральна акторка працює в театрі Powszechny та TR Warszawa у Варшаві. В 2019 році здобула найголовніші театральні нагороди в Польщі, зокрема другий приз за найкращу жіночу роль фестивалю "Божественна Комедія" в Кракові та головну акторську нагороду Всепольського конкурсу сучасного мистецтва.

Оксана Черкашина

Звіад Елізіані  вивчав туристичний менеджмент у Грузії, а після закінчення університету продовжив навчання в США у Каліфорнії, де отримав ступінь магістра за напрямом "стратегічний менеджмент". Протягом кількох років він брав участь у таких курсах сертифікації, як "Тренінґ для кінопродюсерів" (Mini EAVE, Грузія, 2011), "Фестивальний девелопмент" (Незалежний кіноофіс, Велика Британія, 2018), "Піар та репутаційний менеджмент" (Лондонська школа піару, 2012), "Серія семінарів з культурного менеджменту" (Програма для культурних та креативних лідерів у рамках "Східного партнерства", 2016) тощо. Від 2006 року Звіад працює на Батумському артгаузному кінофестивалі (BIAFF) фестивальним менеджером. Крім організації фестивалю, координував різні проекти, зокрема Кіношколу BIAFF (майстер-класи), кінопокази BIAFF у позафестивальний період, організовував презентації грузинського кіно на кінофестивалях-партнерах BIAFF за кордоном (у США, Польщі, Німеччині та інших країнах).

Звіад Елізіані 

Також фільми Національної конкурсної програми оцінюватиме  журі FIPRESCI , до складу якого увійшли кінокритик Божидар Манов (Болгарія), кінокритикиня Діана Мартіросян (Вірменія) та кінознавчиня Наталія Мусієнко (Україна).

Божидар Манов  — болгарський кінокритик та журналіст, колишній декан факультету кіно Національної академії театрального та кіномистецтва у Софії. Член Національної ради з питань кінематографа у Болгарії, віце-президент Міжнародної федерації кінопреси, член Європейської кіноакадемії. Божидар був президентом та членом міжнародних журі на кінофестивалях у Берліні, Каннах, Венеції, Салоніках, Стамбулі, Пусані, Карлових Варах, Сан-Себастьяні, Локарно, Палм-Спрінґсі, Вісбадені, Дубаї, Каїрі та інших. Він є автором книжок "Теорія кінозображення" (1996), "Цифрова аудіовізія" (2000), "Фестивальні зустрічі" (2007), "Кіно та інші спокуси" (2008), "Еволюція екранного зображення" (2004, 2012) та інших.

Діана Мартіросян  — вірменська кінокритикиня та культурна журналістка. Працювала на телебаченні й радіо, де висвітлювала кіноновини та проводила інтерв’ю на кінотематику. З 2007 року бере участь у різноманітних культурних, урбаністичних та кіноподіях — фестивалях та проєктах. Наразі працює на Єреванському міжнародному кінофестивалі "Золотий абрикос" та Єреванському міжнародному фестивалі анімаційного кіно та коміксів ReAnimania. Була в журі ФІПРЕССІ на міжнародних кінофестивалях "Молодість" і в Турині.

Наталія Мусієнко  — українська кінознавчиня, культурологиня, провідна наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. Членкиня Міжнародної федерації кінопреси, Української кіноакадемії, Національної спілки кінематографістів України, а також Українського Оскарівського Комітету (2016-2018). Наталія Мусієнко є авторкою книг і статей з кінематографа, а також теорії та історії культури, що вийшли друком в Україні, США, Канаді, Бельгії, Великій Британії, Норвегії, Польщі та Швейцарії. Зокрема: "Мистецтво Майдану", Kyiv Art Space, "Мистецтво і політика", а також "Світло далеких зірок" (у співавторстві).

Нагадуємо, що 12-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 14 до 21 серпня.

За новинами ОМКФ 2021 стежте в нашій рубриці .