ОМКФ 2021: підсумки кінофестивалю + ФОТО

Новости культуры
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль, що відбувся з 14 до 21 серпня, підбиває підсумки. Деталі дізнайтеся в матеріалі.

12-й Одеський міжнародний кінофестиваль був приурочений до 30-річчя незалежності України з акцентом на національне кіно. Єдиною конкурсною програмою фестивалю став Національний Конкурс (повний і короткий метр), переможці якого отримали нагороди за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращі акторські роботи та головний приз ОМКФ — Ґран-Прі.

Всього на участь у Національній конкурсній програмі 12-го ОМКФ було подано понад 250 фільмів, з яких більше 60 — повнометражні стрічки.За перемогу у конкурсі змагались 6 повнометражних фільмів та 8 короткометражних робіт. Загалом у конкурсних та позаконкурсних програмах фестивалю було показано 65 фільмів. А загальна аудиторія ОМКФ склала 100 тисяч глядацьких переглядів.

Related video
омкф 2021

Цьогоріч вперше в історії Одеського міжнародного кінофестивалю урочиста церемонія нагородження лауреатів відбулась на Потьомкінських сходах. А після відбувся традиційний open air-перформанс — показ фільму-закриття 12-го ОМКФ, "Малюк" Чарлі Чалпіна. Показ стрічки, який цьогоріч виповнюється 100 років, супроводжував одеський симфонічний оркестр.

ОМКФ 2021

Вже 12 років у нас є традиція, збиратися наживо на Потьомкінських сходах і дивитися гарне кіно. Навіть минулого року, коли Одеський кінофестиваль проходив онлайн, цю традицію ми не пропустили та дивилися тут кіно. Зараз ми святкуємо 30-річчя Незалежності України, і нам було дуже важливо показати вам, наскільки сильною стала українська кіноіндустрія. Наскільки якісне українське кіно ми можемо подивитися зараз,

— зазначила виконавча директорка ОМКФ Анна Мачух.

Анна Мачух ОМКФ

У межах 12-го ОМКФ у секції "Спеціальні покази" глядачам показали стрічку Срджана Драґоєвіча "Небеса", збірку короткого метра з Ірану, Чилі, Китаю, Таїланду й США про життя під час пандемії Covid-19 "Рік нескінченної бурі", фільм Азазела Джейкобса "Непомітне зникнення", а також стрічку Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу", показ якої було приурочено до ювілею від дня народження Богдана Ступки.

Під час ОМКФ була представлена ретроспектива найкращих українських фільмів, вироблених за 30 років незалежності. В програмі "Незалежні", створеній спільно з Довженко-Центром, були представлені такі повнометражні стрічки: "Приятель небіжчика" В’ячеслава Криштофовича, "Плем’я" Мирослава Слабошпицького "Земля блакитна, ніби апельсин", Ірини Цілик, "Щастя моє" Сергія Лозниці, "Кисневий голод" Андрія Дончика, "Шамара" Наталії Андрійченко, "Атлантида" Валентина Васяновича. Також в межах програми ретроспективи "Незалежні" була показана добірка короткого метру, у яку увійшло сім короткометражних фільмів.

Також під час 12-го ОМКФ глядачі фестивалю переглянули п’ять фільмів знаменитого польского режисера, номінанта на "Оскар" та лауреата 70 нагород Кшиштофа Кесльовського, якому цього року виповнилося б 80 років.

Спеціальними гостями 12-го ОМКФ стали дворазовий номінант на "Золотий глобус" та премію BAFTA Даніель Брюль та кінопродюсер Мальте Ґрунерт. Разом вони представили свій новий спільний фільм "Поганий сусід" та відкрити своїм майстер-класом Літню кіношколу. Крім того, гостем фестивалю став знаменитий британський режисер Террі Ґілліам, ретроспективу фільмів якого було показано в межах програми "На пошану Террі Ґілліама". На церемонії закриття режисерові вручили почесну нагороду "Золотий Дюк" за внесок в кіномистецтво. Ще одну почесну нагороду отримав режисер анімаційного кіно й учитель кількох генерацій українських аніматорів Євген Сивокінь.

ОМКФ 2021

Цей фестиваль був 12-м, але став першим ОМКФ, у якому головною конкурсною програмою цього року став Національний конкурс. Ми показали 65 фільмів, зібрали найочікуваніші українські та міжнародні прем‘єри. Ми залишили незмінні атрибути нашого фестивалю — міжнародні програми "Фестиваль фестивалів" і "Гала- Прем‘єри", в межах яких показали переможців та учасників Каннського, Берлінського, Венеційського та інших топ-кінофестивалів світу. Фестиваль відвідали понад 300 журналістів. У нас працювала команда з 200 волонтерів. Хочу подякувати нашій величезній команді! Ви просто шалені!. І, звісно, дякуємо нашим глядачам. Саме для вас ми привозимо на Одеський кінофестиваль найкраще кіно, щоб разом формувати нашу кінокультурну ДНК,

— зазначила президентка Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко.

Виктория Тигипко ОМКФ

Під час 12-го ОМКФ відбулись покази традиційних програм "Фестиваль Фестивалів" та "Гала-Прем’єри", в яких були представлені конкурсанти та лауреати міжнародних кінофестивалів класу "А". Зокрема, глядачі ОМКФ першими в Україні побачили володаря "Золотої пальмової гілки" фільм "Титан", мюзикл "Аннетт" з Адамом Драйвером та Маріон Котійяр”, нову роботу Пауля Вергувена "Спокуса/Бенедетта", фентезі "Легенда про зеленого лицаря", стрічку "Герой" Асґара Фархаді, "Меморію" з Тільдою Свінтон та багато інших.

Паралельно з показами фільмів програм фестивалю відбулась традиційна професійна секція Film Industry Office. Під час неї відбувся Пітчинг українських кінопроєктів, що перебувають на стадії "препродакшн", та презентації проєктів українських фільмів на фінальній стадії зйомок або у постпродакшені Work in Progress.

Переможцем Пітчингу став проєкт фільму "Вєра" режисерки Марини Степанської. Він отримав нагороду в 60 тис. грн від генерального медіапартнера телеканалу "Україна". Фільм "Вакуум" Єлизавети Сміт отримав 30 тис. грн від офіційного партнера izibank. Третє місце і 25 тис. грн від медіапартнера  oll.tv  отримав "Демони" Наталки Ворожбит, а "Спеціальну нагороду журі" отримав проєкт фільму "Дім", режисерка Ор Сінай. У програмі Work in Progress переможцем став фільм "Терикони" Тараса Томенка, який отримав 60 тис. грн від телеканалу "Україна". Друге місце посіла стрічка Максима Наконечного "Спас" — нагорода 25 тис. грн від  oll.tv, а третє місце і спеціальна відзнака — фільм Дмитра Грешка "Швидка на периферії (Між небом та горами)".

Заходи кінофестивалю висвітлювало близько 300 представників української преси. Допомагали в організації кінофестивалю 200 волонтерів.

ОМКФ 2021

Лауреатом головної нагороди 12-го ОМКФ — Ґран-Прі,— яка вручається за підсумком глядацького голосування, стала стрічка Катерини Горностай "Стоп-Земля". Журі Національного конкурсу Дар’я Жук, Елі Ґраппе, Жан-Шарль Леві, Оксана Черкашина та Звіад Елізіані обрали найкращим українським короткометражним фільмом стрічку Ольги Журби "Папині кросівки". Володарем "Дюка" у номінації "Найкращий повнометражний фільм" стала стрічка Катерини Горностай "Стоп-Земля". Нагороду за найкращу акторську роботу вручили ансамблю акторів-підлітків з фільму "Стоп-Земля". Статуеткою за "Найкращу режисерську роботу" нагородили Нікона Романченка за стрічку "Leopolis Night".

Спеціальний диплом журі отримав фільм "Суперник" режисера Маркуса Ленца. Дипломами ФІПРЕССІ були нагороджені: повнометражний фільм — "Із зав’язаними очима" (реж. Тарас Дронь), короткометражний фільм — "Папині кросівки" (реж. Ольга Журба).

Крім того, в межах 12-го ОМКФ відбувся триденний Літній Кіноринок для представників дистриб'юторських компаній та кінотеатрів, що працюють на території України, а також кіностудій та інших компаній, що надають послуги в галузі кіноіндустрії. А для майбутніх професіоналів впродовж восьми днів фестивалю функціонувала "Літня Кіношкола", в межах якої загалом було проведено 13 майстер-класів, панельних дискусій та творчих зустрічей з відомими кінематографістами, акторами, режисерами та іншими зірками кіно.

Нагадаємо, що 13-й Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться влітку 2022 року!

Не пропустіть: Koktebel Jazz Festival: організатори оголосили детальний лайн-ап фестивалю