Долучайтесь до голосування: обираємо 30 знакових книжок нашої Незалежності

Долучайтесь до голосування: обираємо 30 знакових книжок нашої Незалежності

15 вересня розпочинається один з наймасштабніших в Україні онлайн проєктів, присвячений видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки — "30 знакових книжок Нашої Незалежності". Український інститут книги та Міністерство культури України закликають долучитись до голосування, щоб разом створити унікальний список видань, що вплинули на формування та розвиток нашої країни та її громадян.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

З 15 вересня до 15 жовтня на сайті проєкту "30 знакових книжок Нашої Незалежності" серед довгого списку зі 100 видань, сформованого експертами книговидавничої галузі, літературознавцями, перекладачами, істориками літератури, можна проголосувати за книжку, що викликала суспільний резонанс, висвітлила важливі історичні події, повернула забутих персоналій, сприяла створенню національної ідентичності і становленню Незалежності нашої держави. 

З видань, що представлятимуть як художню, так і науково-популярну літературу, за підсумками отриманої ними кількості голосів сформується фінальний список з 30 книжок. Результати всеукраїнського онлайн голосування будуть оголошені наприкінці жовтня. 

Проголосувати можна за цим посиланням.

"30 знакових книжок Нашої Незалежності" дозволить зібрати ті історії, що фактично і є віддзеркаленням нашої незалежності. Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Впевнений, топ-30 книг, за які проголосують українці буде дійсно виключним,

— зауважив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

Долучайтесь до голосування: обираємо 30 знакових книжок нашої Незалежності - фото №1

Довгий список ТОП-100 знакових книжок було сформовано ще влітку. Над ним працювало широке коло консультантів, а також група експертів: літературознавців, менеджерів літературних проєктів, письменників, перекладачів.  

Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки й про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років Незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилось на цілком самостійну галузь. Наш проєкт — це і можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Сподіваємось, що якомога широка аудиторія українців долучиться до голосування, щоб разом ми обрали знакові книжки й оживили найвизначніші культурні надбання часів Незалежності,

— розповіла Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги. 

Слідкуйте за проектом у соціальних мережах: 

Не пропустіть: як Андріївський узвіз відсвяткував свій День народження.

Фото: прес-служба

Подписаться Подписаться

сейчас читают

Последние новости