"Звуки Міста" запускають тематичні екскурсії у дворі офісу Кримської Платформи

Новости культуры
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

12 жовтня за ініціативи проєкту "Звуки Міста" відбулась перша тематична екскурсія-знайомство з офісом Кримської Платформи та артоб’єктом, який уособлює об’єднане звучання території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Офіс Кримської Платформи у Києві став місцем презентації першої скульптури "Крим" із серії артоб'єктів мультидисциплінарного проєкту "Звуки Міста".  Скульптура створена на основі характерного звучання півострову, а контраст потужної символічності та візуальної тендітності артоб'єкту відображає саму особистість Криму. Дві половини скульптури тримаються в найвужчому місці, що дає відчуття крихкості, проте ані шторм, ані час, ані чиїсь кроки не здатні її зламати.

Крим завжди був, є і буде українським. Бо насправді тих емоцій, відчуттів, ароматів, кольорів, які відчувають кримчани на своїй території, не оцінить і не зрозуміє жоден росіянин, який цю територію загарбав!

Related video

— зазначив Антон Кориневич, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим.

"Звуки Міста" запускають тематичні екскурсії у дворі офісу Кримської Платформи - фото №1

Формат тематичних екскурсій відкриває можливості для містян та гостей столиці відвідати сам артоб'єкт, аби "відчути звуки рідного міста". Першу екскурсію офісом провів Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим – Кориневич Антон, а гостями камерного заходу стали відомі кримчани, які працювали над проєктом: телеведуча Маша Єфросиніна, екологиня, зоологиня Юлія Іванчикова, чемпіон світу з вищого пілотажу Тимур Фактуллін, а також всі учасники, залучені у реалізацію ART-проєкту.

"Звуки Міста" запускають тематичні екскурсії у дворі офісу Кримської Платформи - фото №2

Концепція проєкту "Звуки Міста" допрацьовувалась та змінювалась з кожним новим етапом. Так з’явилися 7 скульптур і 7 фільмів, що втілили у себе звуки міст. Ці артоб’єкти є історичним і культурним символом країни і одночасно – новою мистецькою формою, яка об’єднує міста, людей, їх спогади та цінності!

— говорить Альона Тимошенко, продюсерка GOODMEDIA та авторка ідеї фільму "Звуки Міста".

В межах екскурсії команда "Звуки Міста" на чолі з Альоною Тимошенко та Наталією Ткаченко презентували документальний фільм про створення кримського артоб'єкта та анонсували вихід інших 6 фільмів, в основі яких спогади та розмірковування артистів, спортсменів, митців, науковців та підприємців про міста їх дитинства й становлення як особистостей.

"Звуки Міста" запускають тематичні екскурсії у дворі офісу Кримської Платформи - фото №3

Проєкт "Звуки Міста" покликаний дати українцям можливість відчути своє місто по-новому, пройнятися його "особистістю" й атмосферою та ще сильніше і палкіше в нього закохатися. Особисто для мене Крим звучить дитинством. Ці звуки, спогади назавжди лишаться в моїй пам’яті й серці саме такими. Від неможливості почути звуки Криму знову, вони лунають навіть голосніше і чіткіше: море, галька, чайки, цикади, голоси дитячих таборів!

— акцентувала Наталія Ткаченко, засновниця Spilne Art та кураторка арт напряму.

Починаючи з листопада екскурсії у дворі Офісу Кримської Платформи (вул. М. Грушевського, 24/2) будуть відбуватися щомісяця за попередньою реєстрацією.

"Звуки Міста" запускають тематичні екскурсії у дворі офісу Кримської Платформи - фото №4

Довідка:

"Звуки Міста"  — проєкт-синтез мистецтва та технологій, в основі якого лежить перетворення звуку на форму.  Проєкт ініційовано до 30-ї річниці Незалежності України. Звуки 7 міст, що пов'язані зі спогадами та розмірковуваннями відомих містян, були записані та трансформовані в артоб’єкти за допомогою програм звукового дизайну та 3D-візуалізації. Нині скульптури присвячені таким містам: Київ, Крим, Львів, Дніпро, Одеса, Маріуполь, Харків.

Офіс Кримської платформи — це майданчик для координації та комунікації громадян України з Криму, органів державної влади України, іноземних держав та громадських організацій.  Головною метою діяльності офісу є забезпечення консультаційного, експертного та інформаційного супроводу участі України в роботі Кримської платформи.

Также не пропустите:  Нескучные будни: куда пойти в Киеве на неделе с 18 по 22 октября