
1.11.2018, Київ — Міністерство соціальної політики України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) запустили в Україні інформаційну кампанію "Говори проти насильства". Її мета — навчити людей розпізнавати "невидимі" форми домашнього насильства та реагувати на його прояви у своїй родині.
За даними нового дослідження, в Україні 65% громадян вважають себе обізнаними про проблему домашнього насильства. При цьому кожен другий стверджує, що шльопнути дитину по сідницях не є проявом насильства у певних ситуаціях. Тільки третина сприймають як насильство демонстративне ігнорування дитини. А кожен другий не вважає проявами насильства нав’язливі ревнощі чи контроль за стилем і одягом партнера.
Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Джама Гулейд, розповів про мету кампанії.
Мета кампанії — спонукати людей до найпростішого: поговорити про насильство. У своїй сім’ї, з партнером, з батьками та дітьми. Обговорити, чи є насильство у ваших стосунках, і що можна зробити, щоб його не було. Говорячи, ми вже діємо — і тому кампанія називається "Говори проти насильства".
Та це просто лише на перший погляд: для початку потрібно визнати, що насильство існує, і воно заважає сім’ям нормально жити і бути щасливими. А крім того, треба знати, про що і як говорити. Тому складові кампанії спрямовані на те, щоби допомогти у цьому людям.
Павло Замостьян, заступник Представника UNFPA в Україні, заявив:
Наталія Федорович, Заступниця міністра соціальної політики України, розповіла наступне:
Щоб показати справжній вплив психологічного насильства на самопочуття людини, в рамках кампанії провели нейробіологічне дослідження. Воно показало, що фрази із проявами знецінення, погроз, приниження найчастіше викликають в людини страх, гнів або відразу. Хоча зовнішньо усі учасники експерименту демонстрували байдужість або посміхалися. Така поведінка, на думку експертів, є захисною реакцією на насильство. Проте довгостроково вона не захищає, а стимулює насильство. Адже агресор може навіть не розуміти, що завдає болю своїми словами.
Оксана Королович, психолог, експерт кампанії "Говори проти насильства", пояснює:
Ключовим елементом кампанії є вебсайт bezpekavdoma.com, що простою мовою пояснює, як виявляти насильство, зокрема психологічне, а також містить поради психолога щодо реагування та протидії насильству.
Допомогти батькам правильно спілкуватися із дітьми покликаний проект, який реалізується у партнерстві з Молочною компанією "Галичина". На етикетках молока з’явились підказки, як варто і не варто говорити з дитиною. А молоко — саме той продукт, який часто купують родини.
Оксана Андрушків, директор з маркетингу МК "Галичина", також прокоментувала ситуацію:
Кампанію підтримують і відомі українці: в рамках популярного шоу "Зе Інтервьюер" у листопаді-грудні виходитиме рубрика, де зіркові гості ділитимуться своїми думками про те, як уникнути насильства у сім’ї. Першими загальноукраїнську розмову проти насильства підтримала родина музиканта Сергія Бабкіна, який разом із дружиною Сніжаною взяв участь у презентації кампанії "Говори проти насильства".
Ось що говорить артист Сергій Бабкін:
За даними глобального звіту про насильство від ЮНІСЕФ у 2017 році, багато дітей потрапляють під вплив насильства вдома: 1 із 4 дітей (176 мільйонів) віком до п’яти років живуть із матір’ю, яка є нещодавньою жертвою свого партнера.
У всьому світі три чверті дітей віком від 2 до 4 років, а це майже 300 мільйонів, регулярно стають жертвами насильницького виховання (фізичне покарання/агресія) від їхніх батьків або піклувальників вдома.
Долучайтесь до кампанії!
Фото: прес-служба
- Еврейский Новый год: что надо знать про Рош а-Шана-2021
- Когда Троица в 2021 году?
- Праздник Николая Чудотворца: приметы и что нельзя делать в этот день 22 мая
- Всеукраинский день психолога: поздравления в стихах и в прозе с профессиональным праздником
- Когда День матери в 2020 году в Украине
- Кабмин обнародовал поэтапный план выхода из карантина (ИНФОГРАФИКА)
- 130 тысяч украинцев проигнорировали карантин и пришли в храмы на Пасху (ФОТО)
- На каких каналах можно посмотреть онлайн-трансляцию пасхальной службы?
- Владимир Зеленский назвал условия смягчения карантина (ВИДЕО)
- Спасатели продолжают бороться с масштабным пожаром в Чернобыле (ФОТО)