Буде гаряче: еротична анімація на LINOLEUM 2019 (18+)

Новости культуры

5-8 вересня Київ лихоманитиме! Вшосте тут пройде Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM — найбільший показ авторської анімації та єдиний міжнародний фестиваль анімації в Україні.

Після вдалого експерименту у 2018-му, у рамках фестивалю вдруге відбудеться позаконкурсна програма еротичної анімації ÉROTIQUE EST MAGNIFIQUE. Цього разу організатором надійшло 56 заявок на участь: Аргентина, Бельгія, Сполучені Штати, Тайвань, Франція, Угорщина — обрати кращих серед такого різноманіття було складно.

6 вересня гості фестивалю побачать тринадцять анімаційних короткометражних робіт. Про п’ять із них, що хвилюватимуть, дивуватимуть та збуджуватимуть нас невдовзі, розповіла Анастасія Верлінська, програмна директорка LINOLEUM.

Related video

ЕНТРОПІЯ (ENTROPIA)

Флора Анна Буда — 2019 — Угорщина

За словами режисерки фільму, вона намагалася розповісти чесну історію про молоду жінку, що входить у доросле життя. Флору надихнуло питання почуте у фільмі Мішеля Гондрі — що ви робитиме, якщо час зламається, і ви випадково зустрінете себе? Відповідь вона дала у своїй стрічці "Ентропія". Але людське "Я" там представлене не множинністю в часі, а множинністю в собі.

Монолог про самосприйняття, "Ентропія" вміщує в себе три паралельні всесвіти — три сторони нашої особистості. Перша представляє анімалістичну сторону людської природи, ті природні інстинкти й силу, що крізь тисячі років досі мають над нами владу. Друга спотворена новими "інстинктами", тамуванням споживацького голоду. Третя — футуристична гонитва сучасного життя, коли не маєш ані хвилини замислитися заради чого існуєш, бо маєш рухатись — так наказує Система. Три особистості мають зустрітися, й, лише прийнявши себе в усіх іпостасях, відкриють власну сексуальність.

Якось мені наснився сон. Я щось обирала в супермаркеті й до мене підійшла літня дама. Вона була схожа на змію, наказала мені бути обережною, тому що кожна жива істота просто хоче трахатись. Так з’явилась ідея показати суспільство супермаркету, коли ти можеш щось споживати, і, коли споживати можуть тебе.

Глибока й натхненна, стрічка вразила не одно авторитетне журі. Прем’єра фільму відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі (Берлінале). Там же стрічка отримала перший приз "Тедді" — спеціальної нагороди фестивалю за фільми на ЛГБТ-тематику. "Ентропія" також була відібрана до участі у Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі, Дрезденського кінофестивалю, Міжнародного кінофестивалю Гонконгу, Київському міжнародному фестивалі короткометражних фільмів (KISFF) й інших.

СЕКСУАЛЬНА РЕЦЕСІЯ (THE SEX RECESSION)

Джекі Лей — 2018 — США

Чому молодь менше займається сексом? За одне покоління секс перетворився з того, чим займалися більшість старшокласників, у те, чого більшість не має. Середньостатистичний дорослий займався сексом 62 рази на рік. Зараз — 54. Чому в культурі, яка стає все більш толерантною, цікавість до сексу згасає?

"Сексуальна рецесія" — це анімований фільм-дослідження, що намагається відповісти на ці питання з цілковито наукової точки зору. Фільм був створений авторкою, як ілюстрація до есе в The Atlantic, одного з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США, що видається з 1857 року.

Для свого фільму Джекі досить влучно обрала візуальний стиль. У яскравих кольорах, округлених формах, одязі й зачісках багатьох персонажів з першого погляду упізнається естетика 60-х років, періоду, коли відбулася сексуальна революція. Це посилює головний меседж анімації, а легковажна манера виконання позбавляє надмірної серйозності, що притаманна фільмам-дослідженням.

JUICY — ДЕЩО ПІШЛО (JUICY — SOMETHING IS GONE)

Ліа Бертельс — 2018 — Франція

Неймовірно лірична й чуттєва історія молодої пари, де жінка намагається підтримати вогонь кохання, який начебто зник назавжди. Навмисно наївна манера виконання анімації дозволяє показувати найінтимніші вияви фізичної любові у спосіб позбавлений вульгарності, яка зазвичай властива відвертій демонстрації сексуальних стосунків. Спаплюжена мільйонами глянцевих журналів й інтернет-форумів, проблема згасання пристрасті у цьому фільмі подається так, як і мала завжди — це дуже особиста історія, яка існує тільки для двох. Нам просто пощастило підгледіти.

"Дещо пішло" — відео на пісню брюсельського дуету JUICY.

Авторка фільму, молода режисерка й мисткиня Ліа Бертельс працює у жанрі поетичного кіно. Ліа приділяє особливе значення деталям та використовує мову символів. А вони, зі свого боку, допомагають їй у представленні найбільш невимовного у нашому житті — усіх тих переживань, що об’єднують людей крізь континенти та сторіччя. Кожна її робота — подорож у глибинну природу людського буття, інтимну сферу сприйняття й потаємних почуттів. Ця стрічка — не виняток.

ГУБИ (BABINES)

Емілі Праньоф — 2018 — Бельгія

З першого кадру фільм захоплює дбайливою увагою до деталей. Історія розгортається навколо молодої жінки, що ніжиться в ліжку після сну в теплий, літній день. Вікно її кімнати відчинене. Сонце зігріває дівчину, з-під ковдри починають потрохи визирати оголені риси її тіла. Раптовий вітерець рум'янить її щоки й губи. А пелюстка, що залетіла у вікно, нарешті, будить від сну і дівчину, і її збудження.

Назва фільму BABINES перекладається з французької як "великі жіночі статеві губи". Стрічка розгортає внутрішню уявну сферу еротики глядача, не без допомоги метафор, але доволі відверто демонструючи усі стадії через які проходить жіноче задоволення під час мастурбації.

Це мій перший анімаційний фільм. Я вирішила дати йому таку назву з багатьох причин. По-перше, саме значення слова, по-друге — фільм починається зі звичайних губ у момент їх відкриття. У такий спосіб я воліла запросити аудиторію вступити у контакт з героїнею, зіграти в таку собі гру-дослідження. Й, по-третє, губи іноді виступають у ролі допитливого ока, саме губами ми щось пізнаємо, висловлюємо та здійснюємо свої бажання.

За зізнанням авторки, у фільмі вона приховала запрошення повернути контроль над власним задоволенням. Той фундаментальний контакт, який ми маємо із собою. Стрічка вміло балансує на межі розкутої сексуальності й ніжності, доки насолода головної героїні не досягає свого піку. У цей момент режисерка ніби згадує, що ерос не може існувати без танатоса, й манера оповідання наповнюється есхатологією похмурих фарб, тривожної музики і фалосів. Здається, в цей момент ідея абсолютної самодостатності героїні зазнає краху.

ВІДЧУТТЯ СЕБЕ (FEELING MYSELF)

Дебора Родрігес, Хуана Флауціно, Ванесса Сантос — 2018 — Португалія

Дуже сміла робота, що в аскетичності своїх виражальних засобів дозволяє сконцентруватись на суті. Усі герої, події та предмети у кадрі — лише лінії на білому або чорному фоні. На балконі нервово палить чоловік, у кадрі з’являються руки незнайомки що ставлять філіжанку з кавою, вимащену помадою. Чоловік витирає її. Незнайомка лащиться до чоловіка, він сприймає це неохоче. Нарешті їй вдається обійняти його, але це був трюк. Вона обіймає чоловіка, щоби в наступну мить розірвати його буденний світ на шматки, аби він зміг переродитись у новій формі. Довести його до свого істинного "Я". Навіть, якщо воно і є ця сама жінка.

Фільм — робота трьох студенток, що вивчають мультимедійний дизайн та анімацію у Політехнічному інституті Порталегре, минулого року отримав Національну премію від португальської культурної асоціаціїCasa da Animação, а також став кращим короткометражним анімаційним фільмом на Лісабонському анімаційному фестивалі в березні цього року.

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM пройде в Києві з 5 по 8 вересня. Конкурсні та позаконкурсні покази відбуватимуться в кінотеатрі "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26). До конкурсної програми входять блоки української, міжнародної та комерційної анімації. Серед позаконкурсних показів заплановані програма дитячої анімації, експериментальна анімація та відеоарт, чорний голландський гумор, Ladies First — про жінок, українська ретроспектива й інші.

Освітня програма проходитиме в креативному просторі IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8). Заплановано понад 15 лекцій, воркшопів і майстер-класів. Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.

Детальніше ознайомитися з програмою фестивалю можна на сайті .

Купити квитки.

Стежити за новинами .

Читай також:  Недоторканний Вайнштейн: історія одного тирана