Сексуальна освіта молоді завжди на часі — Міжнародний день презерватива з AHF Ukraine

Новости культуры

У Києві провели театралізовану не_лекцію з сексуальної освіти, щоби популяризувати безпечний секс серед молоді. Так столиця долучилася до відзначення глобальної соціальної ініціативи Фундації АнтиСНІД-США в Україні — Міжнародного дня презерватива. Його мета — зробити піклування про своє інтимне здоров’я та використання презервативів модним серед молоді трендом, що є Always in Fashion (Завжди в Моді).

  • За даними ВООЗ , правильне та постійне використання презервативів найкраще захищає від передачі інфекцій статевим шляхом, включаючи ВІЛ.

  • Найпоширеніший шлях передачі ВІЛ в Україні — незахищені статеві контакти (74% від всіх випадків інфікування ВІЛ у 2019 році).

  • 41% людей неправильно користуються презервативами. Через це засоби захисту пошкоджуються та не виконують свою функцію.

  • При цьому близько 100 тисяч українців не знають, що в них є ВІЛ.

Міжнародний день презерватива — це глобальна соціальна ініціатива, започаткована AIDS Healthcare Foundation (AHF), найбільшою неурядовою організацією в боротьбі з ВІЛ/СНІДом у світі. Цьогоріч вона реалізовується українським представництвом фундації — AHF Ukraine — та навчальним простором "ЦеХАБ" у Києві.

Related video
международный день презерватива

Ярослава Лопатіна , голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні, зауважує:

международный день презерватива

Ви говорили зі своїми дітьми-підлітками про те, що секс завжди має бути захищеним? В Україні молодь часто обирає секс без презерватива, бо тему вважають незручною для розмов. Також є стереотипи про відсутність довіри між партнерами або зниження чутливості. За допомогою нестандартних соціальних акцій AHF Ukraine вже багато років бореться з міфами про презервативи. Ми показуємо, що захист — це не питання довіри між партнерами, а базова й необхідна турбота про своє сексуальне здоров’я. І наголошуємо на цьому особливо 13 лютого в Міжнародний день презерватива — спеціально напередодні Дня Закоханих. Це ідеальний час сказати, що "Презервативи завжди в моді" та закликати всіх користуватися презервативами, адже це модна і здорова звичка кожної молодої людини.

Упродовж соціальної акції на Хрещатику більше 1000 людей отримали безкоштовні презервативи та інформацію про захист свого здоров’я. На театралізованій не_лекції "SEX EDUCATION по-українськи" від AHF Ukraine молодь дізналася про здорові звички у сексуальних відносинах, як розмовляти з партнером про довіру, у теорії та на практиці вивчала, як правильно користуватися презервативами.

международный день презерватива

Секс — це не тільки про задоволення, а й про безпеку та взаєморозуміння зі своїм партнером. На події разом з гостями було сформовано кілька правил, які допоможуть зробити сексуальні стосунки хорошими та безпечними:

  • Любов до себе допомагає краще розуміти свої потреби та вподобання, якими варто ділитись зі своїм партнером, аби сексуальний досвід був позитивним та безпечним для обох сторін.

  • Довіра у спілкуванні та питаннях здоров’я сприяє взаєморозумінню та щирій взаємодії, де використання презерватива — це довіра до себе та свого партнера.

  • Надійність та взаємопідтримка зменшують бар’єр у відносинах, де надійною запорукою здорових інтимних стосунків є використання презерватива.

Варто пам’ятати й про практичні правила, які зроблять сексуальний досвід комфортним та безпечним. Використання презерватива має бути виключно одноразовим з правильно підібраним лубрикантом: наприклад, для латексного презерватива можливе використання тільки лубриканта на водяній основі. Також в жодному разі не можна використовувати два презервативи під час сексуального контакту — тертя може стати причиною того, що обидва презервативи будуть пошкоджені. Сам же презерватив має бути підібраним правильно за розміром, якісним та придатним для використання за термінами.

международный день презерватива

Соціальна акція відбулася у співпраці з київським плейбек-театром "Вне времени" та популяризаторкою сексуальної освіти Крістіною Шапран. Після вистави глядачі змогли насолодитися виступом рок-гурту The Epolets.

Гурт Epolets — за безпечний секс. Ми пропонуємо людям не вестися на всі міфи та стереотипи про будь-які речі, що нам заштовхують у голови кожного дня. Не вестися на упередження, які нам пропонують кожного дня, нехай навіть не свідомо. Ми хочемо, що люди прислуховувалися до себе, критично перевіряли та фільтрували всю інформацію, яку отримують, і завжди мали свою думку. Це стосується будь-чого – безпечних статевих відносин, використання презервативів та навіть поваги до себе.

вважає лідер гурту E POLETS Павло В а рениця .

У цьому соціальному відео від AHF Ukraine в фановому форматі розвіяли міфи про перезрвативи та розповіли, як ними правильно користуватися.

Читайте також:  Скользкий вопрос: 11 фактов о презервативах