"STOP булінг!": що впливає на наше самопочуття та ставлення інших до нас?
Головні моменти із конференції "STOP булінг!" від психолога Саші Підгаєвська. Самопрезентація: що впливає на наше самопочуття та ставлення інших до нас?
Хочете впливати на думку оточення? Можливо, ставитися до себе краще та досягати власних цілей без перешкод? До вашої уваги декілька порад від психологині Олександри Підгаєвської.
У межах всеукраїнської онлайн-конференції "STOP булінг!" експертка поділилася чинниками, які впливають на наше самопочуття та ставлення інших до нас.
Сила оточення
Ми самостійно обираємо оточення, у якому нам комфортно, і це впливає на наше самопочуття. Є люди, які нам більше імпонують — з ними ми почуваємося спокійніше і впевненіше.
І навпаки, дехто може викликати тривожність. Важливо зрозуміти, що саме ви контролюєте ситуацію, обираючи власне оточення. А коли вам некомфортно, спробуйте зняти захисну "маску" та будьте собою (різним/-ою!).
"Байк їде туди, куди дивиться пілот"
Тривожні думки мають тенденцію програватися у голові заїждженою платівкою. Аби перервати це коло, потрібно відійти від негативного мислення та зосередитися на тому, як досягти мети.
Хочете справити хороше враження? Зосередьтеся на тому, як цього досягти, а не на тому, що це може не вдатися. Адже вектор нашої уваги формує настрій та результат.
Самопрезентація нагадує поїздку на байку або велосипеді: коли ми бачимо перепону, ми думаємо, як її об’їхати. Тобто наш фокус уваги — не на перепоні, а на шляхах її подолання.
Будьте конкретними
Що спадає на думку першим, коли згадуєте про свою мету? Якщо це токсичні судження: "Я не зможу", "Мені це не вдасться", "Я недостатньо… (вставте своє) для цього", змініть свій підхід до ситуації. Такі міркування знесилюють, забирають внутрішній ресурс і не дають рухатися вперед.
Натомість спробуйте конкретизувати обмежувальні судження: що саме мені не вдасться? Чому я не зможу цього досягти? Які перепони є на моєму шляху та як їх подолати? Так ви допомагаєте собі, повертаючи контроль над ситуацією.
Провал-ідеально-достатньо
Очікування контрольної роботи страшніше за контрольну! Часом ми накручуємо себе, зосереджуючись на провалі в майбутньому. Погана оцінка, невдалий публічний виступ, висміювання однолітків… А якщо "докрутити" ситуацію до кінця?
-
Уявімо найстрашніше. Припустимо, ви отримали низьку оцінку. Що далі? Наприклад, батьки сваритимуться, вчитель засмутиться. Втім, кардинально це не вплине на ваше життя. Через місяць ви навряд це згадаєте!
-
Уявімо ідеальне. Ви отримали найвищий бал. Невже це досягнення, яке визначає вас як розумну людину? Чи критично це впливає на вашу цінність та знання предмета?
-
Уявімо достатнє. Що буде достатнім для вас у цій ситуації? Що важливо для вас? Найвища оцінка або, наприклад, власне здоров’я та спокій?
Стосунки з собою
Єдина людина, яка з вами назавжди — це ви! Що краще ви піклуєтеся про себе, то щасливіше житимете. Це можливо лише тоді, коли ви себе знаєте, розумієте та приймаєте.
Працюйте над своєю самоцінністю та самоповагою — тоді ви презентуватимете себе на найвищому рівні! Що у цьому допоможе? Найперше – це психолог, відповідна література та кіно. Крім того, перегляньте поради від Олександри Підгаєвської у межах всеукраїнської онлайн-конференції "STOP булінг!", організованої онлайн-школою "На Урок".
Также не пропустите: Netflix выкупил права на фильмы "Брат" и "Брат-2"