Ульяна Супрун рассказала о коронавирусе: где чаще всего заражаются, нужна ли маска и как самоизолироваться

Важно знать
Ирина Майстренко

Ирина Майстренко

Фриланс-редактор

Мы продолжаем информировать наших читателей по части важных тем, касающихся главной новости последних недель. Да, пандемия коронавируса в мире — то, что занимает наши мысли, ленты новостей, это то, что изменило наш досуг и жизнь в целом. Не зря специалисты говорят, что жизнь после коронавируса больше никогда не будет прежней, ведь и природа, и человечество сделает свои выводы и точно будет двигаться в совершенно новом русле.

И по части темы №1 в мире недавно высказалась Ульяна Супрун. Бывший министр здравоохранения дала интервью "Украинской правде", где затронула важные моменты по части пандемии. Часто ее мнение не совпадает с официальной позицией властей.

Приводим далее цитаты Ульяны Супрун из интервью "УП. Життя" на языке оригинала.

Related video
ульяна супрун о коронавирусе

О масках в период карантина

Сама Ульяна Супрун не носит маску, выходя из дома. Она считает, что маски нужны, в первую очередь, медработникам, чтобы не заразиться от инфицированных людей. Кто еще в группе риска и кому нужны маски, смотрите далее.

Коли ми йдемо вулицею за метр-два від інших людей або швидко проходимо повз них – то немає загрози заразитися. Якщо ми дотримуємося всіх правил – не торкаємося лиця, миємо та дезінфікуємо руки, не стоїмо і не кашляємо одне одному в лице, то є дуже низька вірогідність заразитись.

  • Маски, насамперед, потрібні для медпрацівників, щоб вони захистилися від інфікованих людей. А, натомість, ми чуємо від керівництва МВС, що люди мають всюди ходити в масках, тобто скуповувати засоби захисту в той час, коли їх і так бракує медпрацівникам.

  • Друга група осіб, яким потрібні маски – це вже хворі, щоб не передавати вірус іншим.

  • Третя група – це особи, які мають постійний контакт з багатьма людьми, напркилад, касири в магазинах.

А тоді вже можна говорити про маски для людей, які не хворі та не мали контактів з потенційно інфікованими, але хочуть себе захистити. Але маски не є достатнім заходом. Я бачу, як люди пхають пальці під маску, торкаються обличчя, або не міняють їх регулярно. Тоді їм це не допоможе.

Або ж шиють зараз маски з тканини, яка пропускає краплі й вірус, бо вона не є блокуюча.

маска в период коронавируса

Зараз виглядає, що люди сприймають маску як якийсь талісман чи оберіг. "Маю маску, то не захворію". Але це не так.

Как можно заразиться коронавирусом: самые распространенные случаи

Так, Ульяна Супрун отмечает, что всего 2% случаев заражения во время посещения магазина, так как это не близкий контакт, как примеру длительное пребывание в одном самолете.

  • А 98% заразяться через ігнорування порад мити руки, не торкатися обличчя немитими руками, не збирати цілу сім’ю в одну квартиру та не самоізолюватися при ризику вже бути інфікованим.

  • Наука та досвід інших країн показує, що найчастіше вірус підхоплюють не на вулиці, а вдома від інфікованих членів своєї сім’ї. Тобто більшість людей захворіли від близьких, з якими ділили спільний простір тривалий час.

О самоизоляции

Медик говорит, что большинство не понимает, что означает самоизоляция, ведь отсутствие температуры — не доказывает, что человек не заражен. Для начала стоит прекратить все контакты с людьми.

  • Більшість людей не розуміє, що таке самоізолювання. Це не просто сидіти вдома, це стовідсоткове уникнення від контакту з членами родини.

  • Якщо ви вже ділите одне помешкання, то після користування ванною кімнатою її треба дезінфікувати, також слід мати свій окремий посуд тощо.

супрун коронавирус

О карантине и тестах

Ульяна Супрун считает, что не все с китайского опыта по борьбе с коронавирусом стоит перенимать, так как это недемократическая страна, где преследовали медиков и журналистов, которые писали правду о вирусе. Но она уверена, что массовая проверка тестами на коронавирус может помочь ситуации.

  • Якщо дивитися на інші країні, які ближчі нам за демократичними цінностями, ті ж Німеччина та Південна Корея – там люди не тотально обмежені в правах. Зате там роблять масове тестування ПЛР.

  • Там значно менше людей захворіло і померло, бо вони спочатку тестували тих, які приїздили з-за кордону та їх ізолювали. І коли тест показав негативний результат, людина могла спокійно повернутися додому. В іншому випадку, вона мала бути ізольована від усіх.

  • Тобто ми повинні більше робити ПЛР-тестів, в тому числі контактних осіб. І таким чином інфікованих відокремити від літніх людей та людей з групи ризику.

  • Карантин і тестування – це речі взаємопов’язані. Чим більше тестуємо, тим більше можемо зберегти демократичні принципи. 

  • Бо якщо людину протестувати і вона знає, що не інфікована, то може більш вільно пересуватися.

супрун коронавирус

О прогулках на улице во время карантина

Супрун даже рекомендует периодически выходить на улицу, но обязательно придерживаться правил безопасности.

  • Жодних проблем, щоб вийти на вулицю і прогулятися я не бачу. Це навіть здорово отримати якесь фізичне навантаження. Бо сидіти в замкненій квартирі – небезпечно для психічного здоров’я.

  • Але мусимо дотримуватись правил – не торкатися поверхонь, не йти на дитячі майданчики і там усього торкатися.  Можемо спілкуватися з людьми на вулиці, але тримати дистанцію. Обов’язково мити руки, коли повертаємось додому, а перед тим верхній одяг залишити біля дверей.

Вот такой информацией поделилась с миром Ульяна Супрун.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:

Также читайте о новом вирусе из Китая.

Информация: "Украинская правда"

Фото: pixabay.com "Украинская правда"