Життя після карантину: як скласти резюме на роботу швидко і правильно?
Хочете навчитись писати ідеальне резюме, після якого вас одразу візьмуть на роботу? Читайте поради HR-спеціалістів в нашому матеріалі!
Резюме — обов'язковий документ для успішного пошуку роботи. Проблема у тому, що багато хто, просто не знають, як правильно його скласти, щоб представити свої переваги коротко і змістовно, зацікавивши тим самим майбутнього роботодавця.
Ми зібрали основні поради професійних HR-спеціалістів, які допоможуть вам у цьому.
1. Супровідний лист обов’язково має бути на першому місці. У ньому потрібно коротко вказати свої компетенції та розповісти чому хочете працювати саме на цій посаді. Наявність супровідного листа підвищує шанси на перегляд вашого резюме. HR-спеціаліст Олена Войт-Касьянова, яка довгий час пропрацювала в компанії "1+1 media" зазначає, що рекрутеру вистачає 30 секунд на те, щоб зрозуміти, підходить резюме чи ні.
2. Щодо пункту "особиста інформація", то вказувати дату народження не обов’язково. Олена Касьянова також зізнається, що є також роботодавці, які шукають співробітників по знаку зодіаку.
3. З обов’язкового, має бути посилання на професійну соцмережу — LinkedIn, Facebook та Instagram.
4. Інколи, краще надсилати резюме відразу англійською мовою, якщо вимога знання мов.
5. Якщо ви проходили курси та тренінги, пишіть прізвища ваших наставників. Люди "ведуться" на імена. А ще, не забувайте додавати лінки на школи чи курси.
6. Спробуйте інтегрувати вимоги від компанії у своє резюме.
— говорить Олена Войт-Касьянова.
7. Ваш e-mail має бути коротким та швидко запам’ятовуватись.
8. Дотримуйтесь хронологічного порядку. Останнє місце роботи має стояти на початку.
9. Шрифт має легко читатися. Три основні — Verdana, Arial, Helvetika.
10. Резюме має бути максимально конкретним, адже усіх нас наймають на роботу, щоб вирішувати конкретні завдання.
— говорить IT рекрутер з 20-річним стажем Вікторія Придатко.
11. Засновник та СЕО HR UniSkill Катерина Вольська радить вказувати у резюме, чи готові ви працювати віддалено.
12. У резюме творчих людей — слова не настільки важливі. За них має говорити портфоліо.
13. Якщо ви говорите про "комунікабельність", "стресостійкість", Катерина Вольська радить, щоб зацікавити роботодавця — вам потрібно описати ситуації, в яких ви ці навички проявляли.
14. Фото у резюме має бути у діловому стилі. Чітко має бути видно обличчя. Ви маєте бути на фото одні, без зайвих деталей і людей. Як має виглядати резюме вже з правками після усіх порад спеціалістів, дивися у сюжеті ТСН.
Варто зазначити, за словами Антоніни Пашкіної — HR-експерта з пошуку можливостей Robota.ua, заморочуватись над написанням резюме варто не всім. Наприклад, для робочих професій, таких як будівельник, електрик, сантехнік, — є окремий розділ на сайтах пошуку роботи, де можна отримати вигідну пропозицію, просто залишивши контакти.
Зараз багато людей без роботи, та це не привід скласти руки і чекати "покращення". Пишіть скрізь куди можете, якщо в описі вакансії є контакти — телефонуйте, знайомтеся з рекрутерами, нагадуйте про себе, додавайте у друзі в соцмережах. Хай щастить!
Майя Габрук