7 ідей для укріплення дитячого імунітету
Як не захворіти, або перенести захворювання у легкій формі — топ батьківських запитів у "пошуковиках". Питання міцного імунітету дітей завжди стоїть гостро, але зараз про це думають найбільше. Тому ми разом з фінським брендом функціонального дитячого одягу Reima обговорили чинники, які впливають на дитячий імунітет та розібралися, що робити батькам, аби їх діти залишалися здоровими.
Активність
Ключовий показник дитячого здоров’я — достатня активність. Діти — як акумулятори, які заряджаються рухом. Біг, стрибки, розваги та ігри — їхня сутність. За нормами ВООЗ, дитина 1-4 років має бути активною щонайменше 3 години на день. Тож найгірше, що можуть зробити батьки — заборонити дітям активно розважатися. Часто через власну втому або переживання мамам і татам простіше посадити дитину перед планшетом, або попросити її не сідати у калюжі, не лазити на дерева та не порпатись у піску. Але варто пам’ятати, що ніщо так не впливає на міцність імунітету, як рух. Тож краще обрати зручний одяг, в якому дитина зможе танцювати під дощем, не мерзнути взимку на вулиці та який легко витреться після стрибків у калюжах і футболу в багні.
Збалансоване харчування
Ні для кого не секрет, що діти люблять печиво та сосиски. Але так само відомо і те, що імунітет першочергово формується у кишківнику. Тож для здоров’я дуже важливе збалансоване харчування. Перше, на що слід звернути увагу — овочі та фрукти. Для міцного імунітету потрібно 5 порцій овочів та фруктів на день. Порція дорівнює одному дитячому кулачку, тож це не так вже й складно. Також важливо, щоб у раціоні були білки та жири, які дитина зазвичай з’їдає разом з рибою, м’ясом, молочними продуктами та бобовими. І, звісно, не оминайте увагою злаки, на яких базується вся піраміда дитячого харчування.
Сон
Батьки маленьких дітей мріють, щоб ті спали постійно, і як тільки немовля розплющує очі, мама з татом вмикають тумблер на активну фазу "вкладання". Незважаючи на те, що сон дорівнює здоров’я, його має бути не багато і не мало. Здоровим сном вважаються 10-13 годин відпочинку на добу для дітей 3-4 років, 11-14 годин для тих, кому від року до двох, та до 17 годин потрібно відпочивати дітям до року.
Свіже повітря
Здорова дитина має щодня бувати на свіжому повітрі: у лісі, в парку, на озері чи просто на ігровому майданчику. Це насичує організм не лише необхідною кількістю кисню, але й вітамінами. Наприклад, вітаміном D, який потрапляє в організм разом із сонячними променями. Перебування на вулиці можна компонувати з іншими пунктами: активністю та сном. Сон на свіжому повітрі — це взагалі комбо. Головне у цьому — попіклуватися про комфортний одяг для сну, щоб дитина, яка не рухається на вулиці, не перегрілась та не замерзла за різної погоди. Тут на допомогу прийдуть шари: перший, базовий — термобілизна, другий, проміжковий — фліс для утеплення та тонкий, але теплий верхній одяг.
Терморегуляція
Загартування гарно працює для імунітету, але воно має бути поступовим та обережним. У скандинавських країнах, де звично для дітей ходити у шльопанцях та пухових куртках, вони почуваються з цим нормально, але для середньостатистичної європейської дитини одяг має бути більш адаптованим під погоду. Кутати дітей — давня традиція, яка не має нічого спільного зі здоровим глуздом. Більше того, від перегрівання дитина часто почувається навіть гірше, ніж від охолодження. Хоча і останнього варто уникати. Тож обираючи одяг для дитини, слідкуйте за температурним режимом, для якого цей конкретний одяг рекомендовано — зимовий одяг та взуття залишіть на зиму, а для осінніх та весняних прогулянок обирайте демісезонні моделі.
Вакцинація
Будь-який педіатр підтвердить, що важливим чинником для імунітету є вакцинація. Як це зробити правильно і вчасно, дізнайтесь у свого лікаря. Головне — не забувайте про цей пункт.
Емоційна стабільність
Діти — лакмусові папірці вашого настрою та емоційного стану. І для їх фізичного здоров’я необхідне ментальне здоров’я, а ментальне здоров’я дітей забезпечують ментально здорові батьки, що живуть у любові та злагоді і, разом із тим, плекають любов до своєї дитини. Тож якщо вам здається, що дитина не чує, як ви плачете в ванній чи сваритесь на кухні — вам здається. Піклуйтесь про себе, одягайте маску спочатку на себе, а потім на дитину, і малюк ростиме щасливим та здоровим поруч із вами.
Бренд Reima вже 75 років допомагає дітям з комфортом досліджувати світ, а батькам — не перейматися через їхнє здоров'я. Найкращі утеплювачі, тонкі шари, що не обмежують рух, світловідбивачі для додаткової безпеки, відсутність шкідливих просочень у водонепроникних речах, літній одяг з SPF-фільтрами та зручне взуття для активності за будь-яких умов.
Реклама