"Все не для дому": перший в Україні "онлайн- магазин" проти домашнього насильства

Важно знать
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Журналист

Amnesty International презентувала соціальну платформу "Все не для дому"  у форматі першого онлайн-магазину з товарами, що символізують типові сценарії домашнього насильства. Деталі — в нашому матеріалі.

Проєкт стартує "Все не для дому" в рамках міжнародної акції 16 днів проти гендерного зумовленого насильства й має на меті мотивувати жінок, чоловіків і дітей не ігнорувати проблему і не бути байдужими свідками насильства.

Серед товарів на сайті можна знайти постільну білизну, на якій "не можна відмовляти чоловікові" , плетений кошик "Ти забагато витрачаєш" , халат, що змушує цілодобово сидіти вдома або ж дзеркало "Кому ти ще така потрібна" .

Related video
"Все не для дому": перший в Україні "онлайн- магазин" проти домашнього насильства - фото №1
"Все не для дому": перший в Україні "онлайн- магазин" проти домашнього насильства - фото №2

Ці, такі звичні нам речі побуту у багатьох сім’ях є символами фізичного, економічного, сексуального, та психологічного насильства, яке, втім, досі замовчується і сприймається як норма чи "приватна справа". Але насильство — це завжди злочин, який не можна ігнорувати, адже це призводить лише до погіршення ситуації. Щоб ми та наші діти мали змогу жити у світі, де немає місця насильству в сім’ї, ми маємо почати з себе. Маємо спільно протидіяти всім формам домашнього насильства, щоб воно перестало бути нормою та "приватною справою". Цей злочин поряд, і він стосується кожної та кожного з нас.

— сказала директорка Amnesty International Оксана Покальчук.

"Все не для дому" не лише пояснює, як розпізнати насильство і яким воно буває. Тут також можна знайти чіткі алгоритми дій щодо того, як у ситуації домашнього насильства діяти свідкам, постраждалим та що має робити поліція.

"Все не для дому": перший в Україні "онлайн- магазин" проти домашнього насильства - фото №4
"Все не для дому": перший в Україні "онлайн- магазин" проти домашнього насильства - фото №5

Аби долучитися до кампанії проти домашнього насильства, розробники магазину пропонують поширити картки з товарами в соціальних мережах, розмістити алгоритми дій у під'їздах і публічних місцях та підписати листа з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції — найбільш комплексного документа Ради Європи, що має на меті захистити жінок, чоловіків і дітей від домашнього насильства та його наслідків.

Amnesty International уже не перший рік досліджує проблему домашнього і гендерно зумовленого насильства в Україні та нещодавно презентувала ґрунтовну доповідь "Не приватна справа: домашнє й сексуальне насильство щодо жінок на Сході України", яка лягла в основу онлайн-магазину "Все не для дому".

На сайті також можна ознайомитись із чіткими рекомендаціями Amnesty International до влади, які правозахисниці сформулювали після ґрунтовного аналізу чинного законодавства та практик роботи державних інституцій у сфері боротьби та протидії домашньому насильству.