"Місто VS Урбазаври": Леся Нікітюк та українські інфлуенсери трансформують міста

Отдых и путешествия
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

На правах реклами

glo™ призначений для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину.

Кампанія "Місто VS Урбазаври" , створена за підтримки бренда glo™, націлена на важливу мету — почати трансформації в українських містах і за допомогою невеликих локальних змін задати тренд на більш глобальні позитивні зміни. Команда бренда впевнена: серйозні справи робляться ефективніше, якщо підійти до них із легкістю та фаном. Тож замість формальних описів урбаністичних проблем в кампанії полюють на Урбазаврів — уособлення занедбаних і непривабливих локацій у містах. У команду проєкту увійшли урбаністи, селебріті та інфлуенсери, небайдужі до проблем міст.

Related video

Як пройшов перший етап кампанії

"Місто VS Урбазаври" стартувала з дослідження головних урбаністичних проблем трьох міст України: Києва, Харкова та Одеси. Для цього glo™ разом з партнером проєкту ГО "Міські реформи" спілкувалися з локальними експертами та розглядали десятки локацій, щоб обрати по три головних Урбазаври у кожному місті. Кампанію трансформації підтримали блогери, інфлуенсери CITY HEROES, а також BIG HERO кампанії Леся Нікітюк.

Після визначення головних Урбазаврів розпочалося голосування: українці вирішували, які саме локації-монстри мають бути трансформованими методами тактичного урбанізму вже цього літа. Ними стали набережна річки Либідь у Києві, Зелені сходи на Театральному провулку у Харкові та Грецька площа в Одесі.

Що далі?

Трансформувати локації будуть за допомогою тактичного урбанізму — простими й ефектними методами, які дозволять відразу оцінити результат і по-новому подивитися на колись занедбане місце. Подолавши Урбазаврів і облаштувавши локації новими зручностями, кожну з них можна перетворити на популярний спот для відпочинку містян.

BIG HERO кампанії "Місто VS Урбазаври" Леся Нікітюк вважає трансформацію обраних Урбазаврів відповідальним та дуже цікавим етапом проєкту:

Єєєс, ми обрали наші цілі — але попереду ще більш відповідальний етап, адже Урбазаври навряд чи так просто покинуть насиджені місця! Нам знадобиться вся ваша увага і наснага для того, щоб прогнати урбаністичних монстрів з їхніх лігв і остаточно трансформувати наші міста. Камон, ми зможемо!

То що ж буде відбуватися на локаціях та де стежити за новинами? Ділимось всім, що наразі відомо про локації-переможці та інфлуенсерів CITY HEROES, які підтримують ці ділянки.

Київ: Водозавр на набережній річки Либідь та CITY HERO Юлія Бевзенко

Містянам хочуть відкрити нове місце для прогулянок та відпочинку: частину узбережжя Либеді від провулка Фізкультури до вулиці Івана Федорова. Хоча річка й укладена в бетонні береги, у неї великий потенціал, як і у всіх міських водойм. Легкі та яскраві трансформації, створені методами тактичного урбанізму, дозволять не лише показати людям частину цього потенціалу, а й підняти дискусію щодо більш ґрунтовних трансформацій простору біля води.

Схожий проєкт з подібною метою колись реалізували у Пенсильванії (штат Філадельфія): після невеликих локальних трансформацій на набережній річки Делавер, нею зацікавилися і містяни, і численні інвестори, які посприяли дальшому перевтіленню місцини. Зараз Spruce Street Harbor Park — дуже яскрава і популярна локація.

Юлія Бевзенко

Стежити за новинами щодо трансформацій Водозавра можна на сторінці авторки проєкту "Шукай!" Юлії Бевзенко.

Проводити час на вулиці у гарній, доглянутій зеленій зоні — що може бути краще, ще й влітку? На увагу заслуговують всі локації, всі покинуті місця. Але потрібно ж з чогось починати,

каже Юлія.

Харків: Хащозавр на Зелених сходах та CITY HERO Ната Сміріна

Урбаністична динаміка Харкова робить це місто доволі контрастним: поряд з новими районами є занедбані, непривабливі ділянки, які сильно програють на загальному тлі. Зелені сходи на Театральному провулку є одним з таких місць. Стежина поєднує центр із набережною, але на неї саму мало хто звертає увагу, адже тут немає нічого цікавого і гарного. Завдяки інструментам тактичного урбанізму можна зробити локацію більш привабливою, вдаючись до незначних змін: до прикладу, розставивши вздовж шляху яскраві акценти.

Прекрасним прикладом цього є проєкт The Cascade, який перетворює сірі або занедбані сходи в Гонконзі на сучасні міські простори за допомогою нескладних, але ефектних надбудов. Нецікаві прохідні місця стають стильними інста-локаціями, де хочеться зупинитись і провести час. З появою артелементів Зелені сходи можуть також перетворитися на такий яскравий спот.

Ната Сміріна

Новини щодо трансформації Хащозавра можна знайти на сторінці солістки харківського гурту Pur:Pur Нати Сміріної.

Якщо показати харків'янам потенціал Зелених сходів через класний дизайн і доглянутість, ця локація заграє новими фарбами і стане важливою для міста,

— впевнена Ната.

Одеса: Площозавр на Грецькій площі та CITY HERO Андрій Шабанов

Центр Одеси відомий гарною історичною забудовою навіть на відреставрованих ділянках. Проте серед неймовірної архітектури часом нема де перепочити та насолодитися красотами — заважає спека та відсутність комфортних місць. Така проблема існує на Грецькій площі — тож саме її одесити зажадали трансформувати методами тактичного урбанізму. Такі зміни знов розкриють потенціал площі як місця збору та спілкування людей.

Тактичний урбанізм часто використовують для трансформації міських площ. Наприклад, у Нью-Вестмінстері (Канада) в 2019 тимчасово змінили Hyack Square, розфарбувавши локацію яскравими кольорами. Це привернуло увагу місцевих, які зазвичай просто перетинали площу, прямуючи по справах. Розфарбована площа виглядала незвичайно і свіжо та тимчасово стала справжньою визначною точкою у місті. Такий же потенціал є у Грецької площі, коли її трансформують за допомогою незначних втручань.

Андрій Шабанов

Дізнаватись про оновлення Площозавра можна на сторінці відомого одесита, теле- та радіоведучого Андрія Шабанова.

Те саме місце на Грецькій Площі, яке буде трансформоване, завжди було людним і галасливим. А тепер там тиша. Просто порожньо. Хотілося б знову вдихнути життя у це місце,

— зізнається Андрій.

Якщо ж ви хочете стежити за процесом трансформації у всіх містах одразу, підписуйтесь на сторінку проєкту @ urbasaurus . Це чудова можливість приєднатися до кампанії "Місто VS Урбазаври" та наочно переконатися в тому, що маленькі речі здатні надихати і ставати драйверами глобальних трансформацій.