Вінтаж, антикваріат і велопарад: осінній Ретро Круїз вперше відбувся в Івано-Франківську

Вінтаж, антикваріат і велопарад: осінній Ретро Круїз вперше відбувся в Івано-Франківську

28 вересня осінній Ретро Круїз, традиційне столичне свято гарного смаку та добрих традицій, вперше відбувся в Івано-Франківську.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Вінтажні пані та джентльмени з Києва, Львова та Івано-Франківська об’єдналися, щоб разом проїхатися у складі велопараду по старовинному центру, відвідати музей історії міста, влаштувати чаювання біля озера парку Шевченка та відсвяткувати зустріч в Пасажі Гартенберг, який став головним партнером свята. Там і відбулося нагородження найкращих ретро образів та джазова вечірка з шоу-концертом.

До чаювання долучилися особливі гості — головні актори фільму "Віддана", який знято за книгою Софії Андрухович "Фелікс Австрія": Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький. Дія роману відбувається у Станіславі, теперішньому Івано-Франківську початку ХХ століття. На чаюванні Роман зачитав уривки з книги, присвячені місту. Влада Чеченина, представниця команди художників з костюмів, розповіла гостям свята про створення образів для фільму. Побачити фільм у кінотеатрах можна буде вже з 16 січня.

осінній ретро круїз

Було радісно бачити разом людей з різних міст, об’єднаних однією ідеєю. І було приємно розділити це свято з Івано-Франківськом, історія якого заслуговує вивчення, а скарби його минулого — бережного відношення. 

— ділиться враженнями про фестиваль його організаторка Маріанна Факас.

Свято було проведено за підтримки громадської ініціативи “Франківськ, який треба берегти”. Її автор, Марія Козакевич, приєдналася до розробки маршруту архітектурної екскурсії на велосипедах, а Асоціація Велосипедистів Івано-Франківська забезпечили його проведення.

ОлександрКозак

Щиро сподіваємось, що наступного року фестиваль вдасться зробити ще маcштабнішим та вивести на міжнародний рівень. Тема ретро, архітектури, велоспорту дуже близькі нашому європейському місту, і додавши до цього місцевого станиславівського колориту та історій, свято стає дійсно особливим та унікальним, привертаючи увагу гостей з усієї України та закордону! 

— додає Марія Козакевич.

Фестиваль Ретро Круїз був заснований у 2011 році. Відтоді захід встиг вирости до формату багатотисячного фестивалю з серйозною музичною програмою, виставками антикваріату і ярмарком вінтажу.

Особливість та невід'ємні складові фестивалю — дотримання гостями дрес-коду у стилі ретро та велопарад. Місія Ретро Круїзу — знайомство українців та європейців з історією культури України останніх двох століть.

Также не пропустите: гайд по США — увидеть все за 14 дней.

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости