Валентина Хамайко: про баланс на роботі та вдома, а також про народження четвертої дитини (ЕКСКЛЮЗИВ)

Интервью
Анна Иваненко

Анна Иваненко

Экс-главный редактор

Валентина Хамайко  — відома ведуча ранкового шоу "Сніданок. Вихідний" і рубрики "Солодка неділя" на телеканалі 1+1, а також мама чотирьох дітей: Соломії, Михайла, Мирослави та Андрійка.

Це українська телеведуча, яку я особисто пам'ятаю ще з телеканалу М1, де вона працювала ведучою ранкового шоу "Гутен Морген", а також в окремому проекті розповідала про історію українського шоу-бізнесу...

Ми поспілкувались з Валентиною за лаштунками "Сніданку", де вона була з найменшим синочком. Андрій народився в грудні минулого року і ще зовсім маленький. Мені було цікаво, як це поєднувати родину і кар'єру, практично без "відриву від виробництва". Про це та багато іншого — читайте в еклюзивному інтерв'ю.

Related video
 • По-перше, хочу привітати з народженням синочка. Це завжди нові емоції. Читала ваші інтерв’ю, де ви розповідали, що пологи пройшли швидко. Чи дійсно це так?

Це мої четверті пологи. Дякувати Богу, дійсно все відбулося досить швидко. Все, що ти робиш не вперше — маєш певний досвід, і вже народжуєш з багажем відповідних знань. Ніяких проблем не було, все йшло за моїм планом. Так, все було чітко. Тобто, я собі запланувала, що до 12 години народжу, так воно і трапилось :)

 • В Інтернеті багато різної інформації. Хочу уточнити — назвали сина Андрійком?

Так, звичайно.

 • На честь вашого чоловіка — Андрія Оністрата?

Так. У нас було багато варіантів, але вийшло, що діти сперечалися, і кожен з них хотів, щоб я обрала якийсь з їхніх варіантів. Я розуміла: якщо оберу чиєсь із дитячих імен, то хтось з них засмутиться, будуть сварки, і вже в кінці ми зупинились на двох іменах: Ярослав і Андрій — таких два сильних гарних імені. А потім розмовляли з чоловіком, іще хтось зі сторони нам сказав, щоб називали Андрієм — гарне ім’я і свято Андрія було того місяця. І я погодилася. І, як я вже сказала, це був 100% варіант, коли ніхто з малих не почав сваритися.

 • Як вдається знаходити баланс — на роботі і вдома?

Розумієте, це ж будувалось не в один день. Баланс потребує часу. З першою дитиною балансу не було. Це більше-менш з’явилося після народження третьої дитини. Тому сказати, що в мене все виходить з одної секунди — неможливо. Це життєвий досвід, різні зміни, рішення, які доводилось приймати впродовж життя. І будучи мамою трьох дітей, мені вдалося вийти на той рівень, коли я змогла збалансувати і особистий розвиток, і дітей. А потім, колими дізнались, що буде четвертий, я взагалі не знала, як буде. Але поки справляємось, все начебто добре :)

Єдине, що наступного року, ми для дітей знов будемо змінювати школу. Зараз виникла потреба в тому, щоб діти самостійно пересувались на свої гуртки, користуючись метро. А так як зараз ми мешкаємо за містом, метро поруч немає, і це навантаження все одно лягає на нас з чоловіком і дідуся. Буде зручно, коли двоє старших дітей самостійно закриватимуть свої питання, а ми будемо їх щовечора забирати додому. Ми кожного року змушені змінювати наші розклади у родині серед навчання дітей для того, щоб навести той самий баланс.

 • А які основні принципи виховання вкладаєте в дітей?

У свій час я відмовилась від няні, наприклад, з причини того, що мені хотілось, щоб чоловік більше уваги приділяв дітям, а не казав: "Та нехай няня вкладе, а ми з тобою кудись підемо". Ще мені хотілось, щоб діти навчились самостійно відповідати за себе і підтримували один одного.

Головне хотілось, щоб діти завжди приймали самостійні рішення, а не розуміли, що поряд з ними хтось є на підстраховці. Також моменти відповідальності, допомоги в родині, повага. Це все загальноприйняті норми. Наприклад, школярі обов’язково мають стежити за своїми речами. Все це поступово вводиться в їхнє життя. Діти тільки  звикають, і тут я ще їм чогось додаю. Я кажу, щоб вони розуміли, що це життя і не сприймали це з подивом. Умовно, тобі здавалось, що в школі було легше, а тут тобі раптом підсунули інститут. Я намагаюсь зараз дітям пояснити багато життєвих моментів, з якими їм буде в легше майбутньому.

 • Чи визначились старші дітки, ким хочуть стати в майбутньому?

В них зараз, як і всіх дітей, все змінюється. Ми з дитинства, десь з трьох років пропонуємо різні варіанти спорту. У нас було фехтування, фігурне катання (у старшої доньки), акробатика. Зараз зосередилися на тенісі. Іноді їй хочеться щось театральне, і вона теж іноді пробує себе в цьому напрямку. Тому зараз ми даємо дітям можливість визначитись із спортом, тому що якщо ти хочеш результат, то потрібно починати займатися не пізніше 5-6 років.

Щодо майбутніх професій — ще дуже рано. Навіть в 16 діти не завжди готові. Зараз вони тільки придивляються, я їх часто беру з собою на роботу. Чоловік часто бере з собою у відрядження. Для того, щоб вони могли робити мікрозанурення і пізнавати світ.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:
 • Чи підтримаєте, якщо захотять працювати на телебаченні?

Насправді, ситуація з телебаченням така, що воно кожного року змінюється. В кадр Соломія не дуже хоче, вона трішки іншого складу. Мирослава, навпаки, любить бути в центрі уваги. Я нічого їм не заперечую, дозволяю пробувати все, що не заважає їх освіті і здоров’ю. Але без пояснень забороняти теж не буду.

 • Ви — справжня красуня. Як вдається тримати себе у формі?

Ми якраз нещодавно з донькою розмовляли на тему зовнішності. Колись Коко Шанель сказала гарну фразу: якщо жінка до 30 років не стала красунею, значить вона повна дурепа. Краса — це таке, що можна набути навіть з роками. Так, дається здоров’я, є певний набір своїх даних, а все інше людина повинна набути. Краса, яка сприймається, як належне — дуже легко втрачається. Навіть в 20 років.

Тому над своєю зовнішністю я теж дуже багато працюю, тому що кожне народження дитини — це шалене навантаження на організм. Ти начебто залишаєшся самою собою, але розумієш, що маєш зібрати себе до купи, як пазл. Зараз, зрозуміло, після народження Андрійка я ще не прийшла в форму — починаю збільшувати кількість навантажень, знову переглядаю своє харчування.

Тут не буває одних порад для всіх. Потрібно орієнтуватись виключно на свій організм і на власні фізичні дані.

 • А скільки часу приділяєте на себе в день?

Як мінімум, дві години на день. Сюди ж входить і спорт, розтяжка, ранкові процедури, самомасаж. Наразі я не скрізь сама, тому що Андрійко завжди поряд :)

 • Якої зараз дотримуєтесь дієти?

В першій половині дня намагаюсь їсти вуглеводи. Це може бути каша, печиво, канапка якась. Друга половина дня це, в основному, овочі, сир, але без меду і солодкого. І з якимось легким білком. Нещодавно спілкувалась із дієтологом Наталією Самойленко, і мені запам’яталась фраза, що кожного року потрібно зменшувати обмін свого харчування. Тобто абсолютно нормально, коли літня людина не їсть багато, їй вже і м’яса особливо не потрібно.

Я по собі відчуваю, що зараз такої потреби в їжі, яка була раніше — її просто немає. Тому що організм починає працювати по-іншому, а якщо звичка лишилась, це призводить до того, що людина набирає зайвого. Я вважаю, що здорова людина має бути дуже-дуже стрункою.

 • Як виглядає ваш звичайний день?

По-різному. Мій день насичений. Прокидаюсь зранку близько шостої години (зараз можу трохи пізніше). Готую сніданок, годую маленького, проводжаю дітей до школи, зараз частіше відвозить їх на навчання чоловік. Я закінчую з маленьким, прибираю зі столу і теж виїжджаю в місто. В мене є свої сімейні справи, обов’язки або тренування — це все до першої години дня. По дітям часто обов’язково треба до лікаря. Друга половина дня — це може бути нарада на роботі, яка буває один або два рази на тиждень.

Починаючи з другої години — це гуртки дітей. Теніс, додаткові заняття з математики, англійської і балет у старшої доньки, гімнастика у меншої і повертаємось додому десь близько восьмої-дев’ятої. Іноді нам вдається разом з чоловіком пообідати.

 • Я вас пам’ятаю ще з М1. В яких проектах хотіли б реалізувати себе ще?

Мені дуже подобався мій медичний проект, тому що це поєднання медичної освіти і телевізійного досвіду — "Справжні лікарі". Я із захопленням про нього згадую. Також у мене був дослідницький проект "Історія українського шоу-бізнесу", я його теж любила. Тобто мені подобаються якісь аналітичні цікаві речі.

Але телебачення змінюється. До кінця незрозуміло, який формат зараз потрібен, тому що населення, яке дивиться телебачення — дуже дорослішає, а молодь, навпаки, переключається в YouTube. Можливо, варто робити формат із залученням глядацької аудиторії, щоб люди були твоїми щоденними журналістами...

Життєві принципи Валентини Хамайко:

Кохання — це сенс життя. Без кохання дуже важко, тому що воно підтримує, надихає, окрилює.

Успіх — це праця. Щоденна і наполеглива.

Телебачення — віддушина в житті і насолода. Це моменти для себе.

Найголовніший життєвий принцип, який почула від дідуся, який завжди казав, що жити потрібно так, щоб не було соромно за кожен твій прожитий день.

Я ніколи не буду казати ніколи. Вже багато разів життя показало, що цього не можна робити — є і різні обставини, і різні ситуації.

Читай також:  Ексклюзивне інтерв'ю з Олександром Скічко: про новий проект і подорож до Африки

Источник фото: пресс-служба 1+1, Анастасия Кондратенко, коллаж: Светлана Кармадонова, instagram.com/valentinakhamaik o