Про що розповів арт-директор Нікі Нікітін в прямому ефірі Одеського міжнародного кінофестивалю? 

Про що розповів арт-директор Нікі Нікітін в прямому ефірі Одеського міжнародного кінофестивалю? 

На Іnstagram-сторінці Одеського міжнародного кінофестивалю нещодавно пройшов ще один ефір серії розмов з представниками світової та української кіноіндустрії. Про що ж розповів талановитий арт-директор Нікі Нікітін — читайте в нашому матеріалі.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Нагадаємо, що нещодавно гостем OIFF Live став арт-директор Празького міжнародного кінофестивалю Febiofest, член ФІПРЕССІ та Європейської кіноакадемії — Нікі Нікітін. З гостем розмовляла незмінна ведуча проекту OIFF Live генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. 

Під час інтерв'ю Нікі Нікітін розповів, як зустрів пандемію, чому світ не буде таким, як раніше, та порадив режисерам знімати більше комедій.

Як Нікі Нікітін переживав випробування пандемією? 

Про що розповів арт-директор Нікі Нікітін в прямому ефірі Одеського міжнародного кінофестивалю?  - фото №1

Я намагаюся дивитися на ситуацію, у якій ми усі опинилися з позитивної сторони. І один з таких моментів для мене та для моїх колег полягає у тому, що ми знайшли спосіб працювати з дому. До прикладу, ресторатори та працівники подібної сфери такого дозволити собі не можуть. І це можливість для нас перевести подих і відпочити.

Адже для нас, працівників сфери культури, тих, хто робить фестивалі, дуже важко знайти можливість для цього у звичайному житті. Але це все мине, питання часу. Тому поки що я намагаюся використати цей період на користь. Це цікавий експірієнс.

Чи принесла пандемія нові можливості? 

Парадокс у тому, що я працюю ще більше на карантині, аніж до того. Бо все перейшло в онлайн. За останні місяці було набагато більше задач, які потрібно було зробити, ніж це було в офлайні.

Карантин спрацював наче машина часу, що відкотила нас трохи назад.

Про що розповів арт-директор Нікі Нікітін в прямому ефірі Одеського міжнародного кінофестивалю?  - фото №2

Адже нам довелося з нуля створювати якісь речі, зважаючи на масовий перехід онлайн.  Нам випала нагода навчитись тим речам, з якими ми ще не стикалися, адже я, наприклад, з покоління, яке народилося задовго до тієї діджиталізації, до якої покоління міленіалів звикло ледь не з народження. Тож це певний челендж, але водночас і залучення в процес навчання і вивчення технологій.

Що зміниться після світової епідемії? 

Якісь фестивалі виживуть, якісь ні. Стрімінгові-сервіси, як Netflix перейшли в найактивнішу фазу росту. А от традиційні івенти, як фестивалі, змушені будуть переходити онлайн або комбінувати різні форми проведення. Зараз варто сфокусуватися на підтримці невеликих заходів, кінотеатрів та продакшенів, які можуть просто зникнути.

За два-три роки світ зміниться і вже не буде таким, як раніше. І це нормально. Адже в іншому випадку, це значило би повернутися назад у часі.

Про що розповів арт-директор Нікі Нікітін в прямому ефірі Одеського міжнародного кінофестивалю?  - фото №3

20 років тому ми не мали смартфонів, а зараз це норма. Тому звісно все зміниться. Але я вірю в те, що кінотеатри як такі і фестивалі не зникнуть. Ми пережили дві світові війни, а люди продовжують ходити в кіно, оперу, церкви. Це речі, які будуть жити попри все.

Чи може стати ця складна ситуація джерелом натхнення для режисерів? 

Пандемія може стати основою для сюжету якогось фільму, і не одного. Це може бути історія про людей, що змушені постійно сидіти вдома протягом місяців. Або ж про тих, хто вийшов на вулицю, заразився і помер від вірусу. Як варіант, це може бути лав-сторі про пару, яка застрягла в різних країнах, і тепер не може бачитися через закриті кордони. Варіантів безліч. 

Про що розповів арт-директор Нікі Нікітін в прямому ефірі Одеського міжнародного кінофестивалю?  - фото №4

Але дам одну пораду режисерам — знімайте комедії. Це все колись закінчиться і люди захочуть дивитися щось позитивне, веселе. Так, комедії завжди складніше знімати, аніж драми. Адже змусити людину плакати набагато легше, ніж розсмішити.

Повний запис ефіру можна подивитись тут.

Читать также: До слез: Виктор Павлик обратился к онкобольному сыну, который прекратил лечение

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости