Нова українська музика, яку варто забрати із собою у 2021-й

Новости шоу-бизнеса
Елена Мело

Елена Мело

Редактор ленты новостей

Традиційно будь-яка кризова ситуація в суспільстві викликає неабиякий сплеск культурних починань та яскравих творчих проєктів. Так само в буремний 2020-й українські артисти видали багато музики, яку варто обов’язково забрати із собою в новий рік.

Alina Pash — Dengi

Related video

2020-го гуцульська хіп-хоперка записала агресивний соціально-політичний трек Corruption до місцевих виборів, де зачитала разом із OTOY і Den Da Funk. Також артистка долучилася до соціального проєкту Rap.ua, який називається "Казка про", й оголосила про створення власного музичного лейблу Bitanga Blood разом зі співпродюсером Андрієм Іноземцевим.

Але найголовнішим здобутком 2020-го варто вважати мініальбом Amerikraine Dream, де Аліна традиційно майстерно балансує між хіп-хопом, етнікою та електронною музикою. Один із треків платівки, записаний чотирма мовами Dengi артистка присвятила ромській культурі й не забарилася з атмосферним відео на нього.

Фіолет — БРО, ТВОРИ ДОБРО!

2020-го Сергій Мартинюк та його поп-рок гурт "Фіолет" почали працювати над новою платівкою DOMINO, яка має вийти восени 2021 року. Група вже встигла презентувати три сингли з майбутнього альбому — "Слово даю", "Залишимось друзями" та "БРО, ТВОРИ ДОБРО".

Останню фронтмен бенду присвятив тим українцям, хто, починаючи від Революції на граніті до Революції гідності й подій на сході, не боялися висловлювати свою думку — протестувати проти диктату влади й терору правоохоронної системи й говорити "ні" комфорту персональної звичності.

Як зізнаються музиканти, це одна з найоптимістичніших і найжиттєствердніших пісень у їхній історії. Нею гурт хотів закликати щосили вірити в щасливе майбутнє України та не чекати, що хтось нам допоможе, а рухатися до змін самотужки.

Ще одним музичним дарунком від гурту у 2020-му стала душевна лірична композиція "Пахнеш щастям", записана в рамках проєкту "Кришталеві візерунки". За словами Сергія Мартинюка, він зіткав цю пісню з живих уривків бентежного 2020-го і віри в те, що все буде добре.

Alloise — Empire

Володарка довершеного вокалу Алла Московка, вона ж Alloise, 2020-го порадувала одразу двома дарунками. Спершу вона неочікувано презентувала новий EP Bare Nerve. З англійської назва плити перекладається "оголений нерв". І саме ця фраза якнайкраще ілюструє платівку.

Водночас із EP артистка видала відео на потужну пісню Empire, над яким працювала українська режисерка Антоніна Сотникова.

Але й це ще не все. У грудні Alloise так само неочікувано презентувала дебютний мініальбом нового проєкту VCHASNO, створений разом із португальським поетом українського походження Могні Рарчи.

GannaBaby — Лежебоче

Одні з найяскравіших контент-мейкерів сучасної української музики — київська група GannaBaby — також не сиділа у 2020-му склавши руки. Спершу вони вразили танцювальною бомбою "Класні Лосіни", потім продовжували розхитувати музичну сцену України із потужним треком "Лежебоче". Ба більше — ще і яскравими та провокативними відео на обидві пісні (на "Лежебоче" — навіть дві версії).

Карантин не зупинив і живі та онлайн-виступи GannaBaby. Гурт устиг виступити на фестивалі музики та стріт-арту Respublica що цьогоріч частково проходив віртуально. Сьогодні Ганна, Тимур і Стас трудяться над новою повноформатною платівкою.

Cloudless — Думки/Slow

2020-й став став для українського гурту Cloudless суперечливим і неоднозначним. Спочатку тріумфальне повернення в новому складі на Нацвідборі на "Євробачення" та шалений успіх пісні Drown Me Down, потім — карантин, відміна туру та втрата вокаліста. І нарешті — пошуки нового голосу та яскраве повернення зі свіжим довгоочікуваним матеріалом, а саме ліричною піснею "Думки".

Композицію, яка має одразу дві версії, презентували під час улюбленого українцями проєкту "Супер Топ-модель по-українськи". Дві інтерпретації й у кліпу на трек, знятий молодим режисером Олександром Євтушенком. Україномовна версія "Думки" більш естетська, у той час, як у Slow можна побачити досить відверті кадри.

Вагоновожатые — ZNO

Цього року Антон Слєпаков, Валентин Панюта та Стас Іващенко стали учасниками музичного проєкту "Звуки Чорнобиля", записавши до нього похмуру і тривожну композицію "Касета". Таку ж атмосферу перейдає й відео на цю пісню.

Ще одна знакова робота гурту 2020-го — влучний саундтрек до серіалу для молоді "Секс, Інста і ЗНО". Композиція має назву ZNO й оповідає про ті проблеми, з якими зазвичай стикаються підлітки.

паліндром — Пластик

У липні Степан Бурбан, він же Паліндром, видав другу платівку "Стіни мають вуха", що наскрізь пронизана ностальгією. Майже кожна з її пісень — це спогади про дитячі та юнацькі роки.

Безперечно, усі композиції альбому варто забрати із собою у 2021-й, однак ми найбільше порадимо трек "Пластик" — пісню про пластиковий та геометрично вивірений світ навколо, з якого так хочеться втекти якнайдалі.

KRUTЬ — Забери мене до себе на Різдво

Однією з музичних зірок 2020-го стала тендітна бандуристка та співачка Марина Круть (KRUTЬ).

По-перше, цього року вона стала тріумфаторкою Нацвідбору на "Євробачення". По-друге, записала пісню до вже згаданого нами проєкту "Звуки Чорнобиля", у якій розповіла про психологічні наслідки катастрофи 1986 року. По-третє, зіграла разом із джазовим саксофоністом Михайлом Балогом (MANU) на території фортеці Тустань. А в передноворічні дні порадувала прихильників дуже ніжною композицією "Забери мене до себе на Різдво".

Также не пропустите: на Софиевскую площадь вернули скандальную шляпу, снятую с новогодней елки