Умерла Людмила Семыкина, украинская художница-диссидентка...

Умерла Людмила Семыкина, украинская художница-диссидентка...

Приходится снова публиковать неутешительные новости. После того, как стало известно о скоропостижной кончине актера Дениса Карасева, появилась информация о еще одной утрате этого года. Умерла Людмила Семыкина, знаменитая украинская художница-диссидентка. Все, что известно о ситуации на данный момент, читайте в нашем материале.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Непростыми вестями поделился коллектив Музея шестидесятничества в Facebook. Украинской художницы Людмилы Семыкиной не стало 12 января.

Ей было 95 лет.

Музея шестидесятничества
Музея шестидесятничества
 
 

З сумом повідомляємо, що сьогодні 12 січня о 5-й годині ранку у віці 95 років відійшла у вічність Людмила Семикіна - видатна українська художниця-шістдесятниця, майстриня декоративного мистецтва, заслужений художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка та Премії ім. Василя Стуса.

В радянський період вона зазнала переслідування з боку влади! У 1968 році вона підписала славнозвісний лист 139-ти діячів української культури на захист українських політв'язнів і разом з Аллою Горською та Галиною Севрук відмовилася на вимогу влади відкликати свій підпис, за що була виключена зі Спілки художників УРСР, а поновлена була аж у 1988 році з офіційним формулюванням: "За відсутністю факту звинувачення". Людмила Семикіна була співавтором знищеного владою вітражу до 150-річчя Т.Шевченка у Київському університеті (1964 р.), автором костюмів до кінофільму "Захар Беркут" (1970-71 рр.), створила серії строїв за національними традиціями "Скіфський степ", "Поліська легенда", "Княжа доба", "Ретро", "Модерн" (1965–1996). Постійну експозицію Музею шістдесятництва прикрашають створені нею свого часу для друзів-шістдесятників свити і костюми, фото і документи. Ми вдячні Людмилі Миколаївні за її творчість і патріотизм, за теплі слова і залишені спогади. Висловлюємо щире співчуття родині. Світла пам'ять! Колектив Музею шістдесятництва

 

Причина смерти Людмилы Семыкиной пока что не называется.

умерла людмила семыкина

Выражаем искренние соболезнования родным в связи с утратой...

Фото: соцсети, открытые источники в Сети

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости