"Мій сон став глибшим, я стала більш спокійною": Юлія Зорій розповіла про перші кроки у медитації (ЕКСКЛЮЗИВ)

"Мій сон став глибшим, я стала більш спокійною": Юлія Зорій розповіла про перші кроки у медитації (ЕКСКЛЮЗИВ)

А давайте поговоримо з вами про медитацію? Це те, про що ми все частіше чуємо в колі нашого оточення. Кому потрібна ця техніка, для чого, які відчуття після медитації і як вона може покращити наше життя? Відома телеведуча Юлія Зорій навчалася у Яна Тіана, викладача медитації, який практикує вже 27 років.

Оценка
- 4.33 из 5 возможных на основе 3 голосов

І про свій шлях у медитацію ексклюзивно розповіла в інтерв’ю для HOCHU.ua. 

  • Юля, у який момент і за яких обставин ти зацікавилась медитацією і вирішила піти на курси? 

Про медитацію я багато читала і точно знала, що мені потрібно знайти класного фахівця, який би міг навчити медитації, не заглиблюючись в інші речі. Головне розуміти, що медитація — це не релігія і не секта, а техніка, за допомогою якої ти можеш розслабитися, відновити сили і перезавантажити свій організм. Багато моїх знайомих знайшли такого вчителя, я чула дуже схвальні відгуки, тому хотіла теж потрапити до цього наставника. І так вийшло, що ще кілька моїх подруг зацікавилися цим і я зрозуміла: "Ось цей момент!". Тобто я давно виношувала план "навчитися медитації" і нарешті його реалізувала. 

юлия зорий фото
  • Які відчуття на фізичному і психоемоційному рівні виникають одразу після медитації і як трансформуються?

Я точно можу сказати, що, по-перше, я йшла на медитацію задля того, щоб навчитися вчасно і максимально швидко відновлювати свої сили, адже ми живемо в світі, в якому  завжди зіштовхуємось зі стресовими ситуаціями. Тому кожен намагається віднайти для себе спосіб, за допомогою якого можна швидко себе перезавантажити. Те ж саме стосується сну. Через ранкові ефіру я мало сплю і розумію, що мій організм дуже повільно відновлюється. А коли я почала медитувати, мій сон став глибшим, і я стала більш спокійною, тому що  як психолог можу зрозуміти причину думок, нервових чи тривожних станів. Але через відсутність ґрунтовного досвіду я ще не дуже швидко вмію їх опановувати, приймати і жити з цим. А от медитація дає тобі дуже швидкий та ефективний спосіб, як заспокоїтися і відновити сили.  Це власне те, заради чого я йшла на медитацію. Коли я медитую (вранці, після ефіру і ввечері), я справді відчуваю, ніби поспала кілька годин. На мене це діє саме так, і це дуже добре. Я відчуваю себе дуже спокійною і мені вистачає сил вирішувати інші справи. А ще після вечірньої медитації я настільки заспокоююсь і почуваю себе комфортно, що можу легко заснути і цей сон буде якіснішим, враховуючи навіть те, що сплю я 4-5 годин. 

  • Кому, на твою думку, потрібна медитація в першу чергу?

Я була здивована, що насправді на медитацію ходять навіть діти. Я зрозуміла, що медитація не завадить взагалі нікому. Це як робота з психологом. Адже ви це робите для себе! Для того, щоб почуватися комфортніше, здоровіше, а також наповнитися енергією, якщо ваш організм виснажений. Коли я йшла на медитацію, я навмисно не будувала ніяких очікувань, щоб не розчаруватися. І, навпаки, коли я закінчила курс медитації, я зрозуміла, що це дуже круто і особисто на моєму прикладі, це допомагає. У мене це працює, і це дуже класно! Медитація — це своєрідна техніка. Навіть якщо твоя голова переповнена думками, то ти в процесі медитації просто відключаєш всі ці розумові процеси, тобто думка залишається, але вона стає незначною і ти можеш свою увагу сконцентрувати на собі, заспокоїти себе.

зорий фото 2021
  • Психотерапія і медитація як, на твою думку, взаємопов’язані?

Психотерапія і медитація — це ті речі, які можуть взаємодоповнювати одне одного, тому що все ж насправді з нашої голови йде. Якщо це не дуже глибокі психічні травми, нескладна психокорекція, якою займаються саме психіатри, то поєднання психології і медитації дасть класні результати. Ми зараз усі стресуємо, тому нам потрібно вчитись, як максимально жити в комфорті з собою. 

  • Чому ти навчилася на курсах медитації? 

Я продовжую вчитися, тому  що глибина медитації приходить з досвідом, з часом. Якщо ти постійно займаєшся медитацією, то вона, з кожним разом стає все більш свідомою, глибшою і дає хороший результат. 

зорий фото 2021
  • Як вважаєш, з чого розпочати шлях людині, яка також хоче займатися медитацією?

Я не можу давати поради, тому що я не вчитель, можу тільки сказати з власного досвіду: я вчуся правильно входити в медитацію, власне медитувати і виходити з медитації, тому що це теж дуже важливо. Якщо неправильно людина виходить із медитації, якщо медитацію може перебити телефонний дзвінок, або людина, яка поряд в цей час вдома, то тоді ти себе некомфортно відчуваєш, тому ти відволікаєшся і перериваєш цей процес. Тому потрібно для себе створити максимально комфортні умови, щоб правильно провести медитацію. 

А ви медитуєте?

Читать такжеКак правильно медитировать: советы начинающим

Також дивіться, що у плейлисті Юлії Зорій.

Фото: пресслужба

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости