"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Томільченко та Братковський розповіли про підготовку Gо_А до "Євробачення-2021"

Новости шоу-бизнеса
Елена Мело

Елена Мело

Редактор ленты новостей

До старту 65-ого пісенного конкурсу "Євробачення" залишився тиждень. Уже 18 травня в ефірах телеканалів СТБ і UΛ: Перший ми побачимо перший півфінал, у якому поШУМить представник України, переможці Національного відбору-2020 гурт Gо_А. До початку грандіозного шоу на діджитальних сторінках телеканалу СТБ стартував спецпроєкт про конкурс "Євробачення". Його ведучим став теле- і радіожурналіст, який більше 12 років висвітлює "Євробачення", Володимир Бірюков.

У третьому випуску Володимир зазирнув за куліси створення резервного відео гурту Gо_А та поспілкувався із постановниками Костянтином Томільченко й Олександром Братковським про ідею номеру, складності, які виникали під час зйомок, та чому до виступу вирішили додати танцівників. А після зі стилістом Дмитром Курятою, який створив образи для гурту Gо_А минулого року і працює з ними й зараз, розглянув костюми кожного з учасників гурту на "Євробачення-2021" й розпитав стиліста, що його надихнуло на створення настільки сучасних костюмів з українськими мотивами.

Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про ідею номеру:

Related video
"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №1

В основі номеру — пробудження. Його можна як завгодно інтерпретувати: прихід весни, прокидаємося після сну, пробудження нового світу. Хочеться говоритиь про це. У нашому світі, який зараз він є, хочеться прокинутися. Прокинутися й побачити нові обличчя, нових людей, новий світ. Народна пісня, яка стала основою нашої — це пісня про прихід весни. Там закладено саме цю ідею – якось достукатися до людей і сказати, що прийшла весна, прийшов новий світ. Різниця резервного відео від виступу на сцені в Роттердамі.

— заінтригував Костянтин.

Олександр Братковський додав:

Резервне відео від виступу максимально не відрізнятиметься. Основа й хореографія залишаться такими ж. Візуальні ефекти і графіка, можливо, доповнюватимуться й поліпшуватимуться.

Також Костянтин Томільченко розповів про танцівників на сцені:

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №2

На сцені можуть знаходитися 6 людей, а в гурті — лише 4 людини. Тому ми без коливань інтегрували ще двох. Для нашої ідеї нам потрібні були люди, щоб здійснити певний обряд на сцені. І ми знайшли двох танцівників, які допомагають нам у цьому. Хореограф Максим Пекній поставив нам хореографію, і вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю.

Про локацію для зйомок резервного відео Костянтин говорить:

One location – це унікальна історія. Небагато студій у світі можуть таким похизуватися. Це спеціальний простір, куб, у якому зараз знімають кіно й активно використовують у зйомках кліпів. Він створює об’єм. І ми максимально намагалися
використовувати ті можливості,
які в принципі тут є.

Про технічні обмеження декорації:

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №3

Декорацію хотілося б зробити трохи більшою. Ми хотіли, щоб камера знімала всередині неї. Але ми не можемо собі цього дозволити, тому що декорація лімітована — за вагою вона не проходить. Тому її розмір ми не можемо зробити більшим.

Про образ гурту Gо_А на "Євробаченні-2021" розповів Дмитро Курята.

Я надихався піснею. Мені запав у голові перший варіант, який усім відомий і не адаптований до формату "Євробачення". Мені сподобалась енергетика пісні. Завжди коли я слухаю музику, у мене виникає візуальний ряд і асоціації з нею. Це не обов’язково костюми — це можуть бути картинки, ніяк не пов’язані з одягом. Коли вже вималювалася концепція, яким ми хочемо бачити цей номер, я відмалював один варіант ескізів. Але були якісь сумніви. У постановників була одна історія в голові, друга — у мене, третя — в артистів. Тому ми майже кардинально змінили концепцію номеру з точки зору костюмів. Я відмалював ще один варіант ескізів, і нам усім він сподобався. Власне, його ми і втілили в життя.

Хоча текст пісні змінився, але пропустити такий шикарний образ "порвемо зелену шубу" я не міг. Тому шуби в тексті немає, а в нас вона є. Але цьогорічна шуба є не тільки по тексту пісні. У карпатському народному костюмі є таке поняття як "гуня" — це така кудлата форма хутра. Дуже-дуже тонко ми використовуємо народні елементи, так щоб їх ніхто не побачив. Чим більше підтекстів та нашарувань ти робиш, нехай внутрішніх, про які не обов’язково говорити вслух, тим більш глибокий і яскравий виходить образ.

Також дуже цікавий елемент, який ми використовуватимемо — це робота української дизайнерки, яка працює з металом. Минулого року ми так само з нею працювали. Її звати Олена Романова. Він надає більш зухвалого образу Катрусі. Коли вона вдягла цей елемент — одразу все стало на свої місця.

Для хлопців, навіть не обманюватиму, я надихався саме першим кліпом. Для кожного хлопця пропрацьований костюм відповідно до статури. У кожного своя індивідуальна форма.

Про створення костюмів на Євробачення-2021

Фактично створення самих костюмів, я зараз не кажу про розробку концепції та ескізів, ми зробили за тиждень. При чому в умовах того, що останні 4 дні був карантин. Тобто, закриті магазини, коли нічого неможливо було дістати. Але ми дістали.

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №4

Про створення образів гурту Go_А минулого року

З гуртом Go_А я вже працював. Я створював їхні образи на фінал і півфінал минулого року на Нацвідборі. І мені пощастило зараз знову створити їм нові образи. Костюм, який ми створили для номеру "Соловей" , мені самому дуже сподобався. То був цікавий шлях від ескізу до створення форми. Те, що вийшло, відрізняється від того, що було попередньо намальовано, адже примірки й сама постановка додають свої корективи. Але минулорічний образ був доволі вдалим. Катю багато хто з її фанатів почали малювати саме в цьому в образі — мені це було дуже приємно.

З колективом Gо_А, з Катею, хлопцями дуже легко працювати тому, що вони реально довіряють. Тоді й ти окрилений для того, щоб зробити костюм ще кращим і здивувати їх. А коли ти працюєш під чітким контролем, і ти маєш ледь не найменші деталі узгоджувати, ти себе відчуваєш лише виконавцем. А хочеться відчувати себе співтворцем номеру.

Про роботу з артистами на Нацвідборі на Євробачення (СТБ) та переможцями відбору

Від часу, як телеканал СТБ проводить національний відбір, я працюю на відборі з усіма артистам, які виявляють бажання співпраці, яким хотілося б спробувати щось нове. Та допомагаю артистам-початківцям, які ще не мають можливості створювати для себе костюми.

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №5

На великому "Євробаченні" я працював із Джамалою . І хоча на основному виступі вона була не в моєму костюмі, але я був із нею в Стокгольмі. Також я працював із представниками Білорусі NAVI BAND та повністю їх супроводжував.

Вболіваєте за наших?

Також не пропустіть:  Тина Кароль получила престижную премию YUNА и посвятила этому свое первое погружение с аквалангом