"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Томільченко та Братковський розповіли про підготовку Gо_А до "Євробачення-2021"

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Томільченко та Братковський розповіли про підготовку Gо_А до "Євробачення-2021"

До старту 65-ого пісенного конкурсу "Євробачення" залишився тиждень. Уже 18 травня в ефірах телеканалів СТБ і UΛ: Перший ми побачимо перший півфінал, у якому поШУМить представник України, переможці Національного відбору-2020 гурт Gо_А. До початку грандіозного шоу на діджитальних сторінках телеканалу СТБ стартував спецпроєкт про конкурс "Євробачення". Його ведучим став теле- і радіожурналіст, який більше 12 років висвітлює "Євробачення", Володимир Бірюков.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

У третьому випуску Володимир зазирнув за куліси створення резервного відео гурту Gо_А та поспілкувався із постановниками Костянтином Томільченко й Олександром Братковським про ідею номеру, складності, які виникали під час зйомок, та чому до виступу вирішили додати танцівників. А після зі стилістом Дмитром Курятою, який створив образи для гурту Gо_А минулого року і працює з ними й зараз, розглянув костюми кожного з учасників гурту на "Євробачення-2021" й розпитав стиліста, що його надихнуло на створення настільки сучасних костюмів з українськими мотивами.

Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про ідею номеру:

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №1

В основі номеру — пробудження. Його можна як завгодно інтерпретувати: прихід весни, прокидаємося після сну, пробудження нового світу. Хочеться говоритиь про це. У нашому світі, який зараз він є, хочеться прокинутися. Прокинутися й побачити нові обличчя, нових людей, новий світ. Народна пісня, яка стала основою нашої — це пісня про прихід весни. Там закладено саме цю ідею – якось достукатися до людей і сказати, що прийшла весна, прийшов новий світ. Різниця резервного відео від виступу на сцені в Роттердамі.

— заінтригував Костянтин.

Олександр Братковський додав:

Резервне відео від виступу максимально не відрізнятиметься. Основа й хореографія залишаться такими ж. Візуальні ефекти і графіка, можливо, доповнюватимуться й поліпшуватимуться.

Також Костянтин Томільченко розповів про танцівників на сцені:

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №2

На сцені можуть знаходитися 6 людей, а в гурті — лише 4 людини. Тому ми без коливань інтегрували ще двох. Для нашої ідеї нам потрібні були люди, щоб здійснити певний обряд на сцені. І ми знайшли двох танцівників, які допомагають нам у цьому. Хореограф Максим Пекній поставив нам хореографію, і вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю.

Про локацію для зйомок резервного відео Костянтин говорить:

One location – це унікальна історія. Небагато студій у світі можуть таким похизуватися. Це спеціальний простір, куб, у якому зараз знімають кіно й активно використовують у зйомках кліпів. Він створює об’єм. І ми максимально намагалися
використовувати ті можливості,
які в принципі тут є.

Про технічні обмеження декорації:

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №3

Декорацію хотілося б зробити трохи більшою. Ми хотіли, щоб камера знімала всередині неї. Але ми не можемо собі цього дозволити, тому що декорація лімітована — за вагою вона не проходить. Тому її розмір ми не можемо зробити більшим.

Про образ гурту Gо_А на "Євробаченні-2021" розповів Дмитро Курята.
 

Я надихався піснею. Мені запав у голові перший варіант, який усім відомий і не адаптований до формату "Євробачення". Мені сподобалась енергетика пісні. Завжди коли я слухаю музику, у мене виникає візуальний ряд і асоціації з нею. Це не обов’язково костюми — це можуть бути картинки, ніяк не пов’язані з одягом. Коли вже вималювалася концепція, яким ми хочемо бачити цей номер, я відмалював один варіант ескізів. Але були якісь сумніви. У постановників була одна історія в голові, друга — у мене, третя — в артистів. Тому ми майже кардинально змінили концепцію номеру з точки зору костюмів. Я відмалював ще один варіант ескізів, і нам усім він сподобався. Власне, його ми і втілили в життя.

Хоча текст пісні змінився, але пропустити такий шикарний образ "порвемо зелену шубу" я не міг. Тому шуби в тексті немає, а в нас вона є. Але цьогорічна шуба є не тільки по тексту пісні. У карпатському народному костюмі є таке поняття як "гуня" — це така кудлата форма хутра. Дуже-дуже тонко ми використовуємо народні елементи, так щоб їх ніхто не побачив. Чим більше підтекстів та нашарувань ти робиш, нехай внутрішніх, про які не обов’язково говорити вслух, тим більш глибокий і яскравий виходить образ.

Також дуже цікавий елемент, який ми використовуватимемо — це робота української дизайнерки, яка працює з металом. Минулого року ми так само з нею працювали. Її звати Олена Романова. Він надає більш зухвалого образу Катрусі. Коли вона вдягла цей елемент — одразу все стало на свої місця.

Для хлопців, навіть не обманюватиму, я надихався саме першим кліпом. Для кожного хлопця пропрацьований костюм відповідно до статури. У кожного своя індивідуальна форма.

Про створення костюмів на Євробачення-2021

Фактично створення самих костюмів, я зараз не кажу про розробку концепції та ескізів, ми зробили за тиждень. При чому в умовах того, що останні 4 дні був карантин. Тобто, закриті магазини, коли нічого неможливо було дістати. Але ми дістали.

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №4

Про створення образів гурту Go_А минулого року

З гуртом Go_А я вже працював. Я створював їхні образи на фінал і півфінал минулого року на Нацвідборі. І мені пощастило зараз знову створити їм нові образи. Костюм, який ми створили для номеру "Соловей", мені самому дуже сподобався. То був цікавий шлях від ескізу до створення форми. Те, що вийшло, відрізняється від того, що було попередньо намальовано, адже примірки й сама постановка додають свої корективи. Але минулорічний образ був доволі вдалим. Катю багато хто з її фанатів почали малювати саме в цьому в образі — мені це було дуже приємно.

З колективом Gо_А, з Катею, хлопцями дуже легко працювати тому, що вони реально довіряють. Тоді й ти окрилений для того, щоб зробити костюм ще кращим і здивувати їх. А коли ти працюєш під чітким контролем, і ти маєш ледь не найменші деталі узгоджувати, ти себе відчуваєш лише виконавцем. А хочеться відчувати себе співтворцем номеру.

Про роботу з артистами на Нацвідборі на Євробачення (СТБ) та переможцями відбору

Від часу, як телеканал СТБ проводить національний відбір, я працюю на відборі з усіма артистам, які виявляють бажання співпраці, яким хотілося б спробувати щось нове. Та допомагаю артистам-початківцям, які ще не мають можливості створювати для себе костюми.

"Вийшло все гармонійно і з гуртом, і з композицією, і з ідеєю": Костянтин Томільченко та Олександр Братковський розповіли про підготовку Gо_А до Євробачення-2021 - фото №5

На великому "Євробаченні" я працював із Джамалою. І хоча на основному виступі вона була не в моєму костюмі, але я був із нею в Стокгольмі. Також я працював із представниками Білорусі NAVI BAND та повністю їх супроводжував.

Вболіваєте за наших?

Також не пропустіть: Тина Кароль получила престижную премию YUNА и посвятила этому свое первое погружение с аквалангом

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости