Кулинарная колонка Оли Мончук. Как приготовить легкую окрошку на кефире

Рецепты

Окрошка — самое популярное первое блюдо летнего сезона. Сочетание ингредиентов дает неимоверно свежий вкус. Окрошка с колбаской или с рыбой, на квасе или на кефире — есть еще масса вариантов приготовления любимого супа. Блогер Оля Мончук отыскала рецепт легкой вегетарианской окрошки на кефире и рассказала, как готовить.

Напомним, что Оля также делилась с читателями ХОЧУ.ua рецептами вкуснейшей выпечки:  американское печенье  с шоколадными каплями, круассаны , шоколадно-тыквенный кекс .

Знакомьтесь, Оля Мончук, журналист, 30 лет, город Ивано-Франковск. Эта стройная и утонченная брюнетка уже два года ведет свой авторский блог под названием " Кулінарні варіації вар''ятки ". А теперь Оля будет еще и радовать своими оригинальными рецептами на страницах ХОЧУ.ua.

Related video

Оля Мончукгастроблогер

Тут я описуватиму свої кулінарні експерименти та експромти. Адже смачні страви — моя пристрасть і життя. Перший свій кулінарний шедевр "Чорний торт" створила в 4 роки, щоправда з піску:). Ніхто його не пробував, але всі тішилися. Тож в цьому інтернет-просторі теж готуватиму. Світ без супів та тортів був би прісним та нецікавим. Тож усім смачного і вдалих кулінарних експериментів та експромтів!

Літня пора року вносить свої корективи в мої кулінарні будні. Насамперед готую ті страви, котрі не потребують термічної обробки, є легкими та смачними. Окрошка — саме така страва. Для мене це суп і салат в одному флаконі.

Тож сьогодні хочу поділитися з читачами ХОЧУ рецептом легкої вегетаріанської окрошки на кефірі.

Інгредієнти:

  • 1 великий пучок редиски

  • 1 великий пучок зеленої цибулі

  • 1 пучок кропу

  • 3 огірки середнього розміру

  • 3 яйця

  • 1 л. кефіру 2,5% або 3,2%

  • сіль, чорний перець.

Назва окрошки — традиційної страви української та російської кухні походить від слова «кришити», тобто «різати», тож процес приготування в основному базується на цій дії. Тому далі все просто. Огірки помити, почистити від шкірки та порізати невеличкими кубиками.

Так само порізати помиту редиску.

Овочі пересипати в миску, злегка посолити і залишити на 10-15 хвилин, щоб пустили сік.

Цибулю та кріп дрібно порізати.

Яйця зварити на твердо, 10 хвилин. Охолодити, почистити, розрізати навпіл, витягнути жовтки.

Білок порізати кубиками.

Жовтки перекласти в каструлю, де робитимете окрошку, додати порізану цибулю, посолити та розтерти в пасту.

Залити частиною кефіру, ретельно вимішати.

До цієї суміші додати настояні овочі з соком, кріп та решту кефіру, посолити, поперчити. Вимішати.

Поставити до холодильника настоюватися на 1-4 години. Подавати до столу добре охолодженою.

Зізнаюся, цей етап пропустила, адже вперше в своєму житті готувала окрошку, тому якнайшвидше хотіла її покуштувати. Вийшло неймовірно смачно.

Тепер я розумію, чому це ідеальна страва для літа. Перше, під час її приготування майже не потрібно вмикати різноманітних нагрівальних пристроїв, тобто плиту і духовку. Друге, коли за вікном спека організм хоче їсти легкі, здебільшого овочеві страви, котрі не обтяжують шлунок. Третє, це той самий салат, лише дещо «мокрий».

Я вже писала вище, що вперше готувала окрошку, і зізнаюся, мала упередження до цієї страви, думала, що я її не люблю. Помилялася, неймовірна смакота, ще й корисна і дієтична. Тож тепер, думаю, готуватиму окрошку часто, тим паче, що вона має мільйон варіантів.

Шукаючи у всесвітній мережі рецепт цієї страви, надибала, що схожу холодну зупу готували ще в часи Київської Русі. І це так круто, коли на твоєму столі через тисячоліття з’являється якась давня страва. Люблю таке. А ви?