День святого Миколая більше не відзначають 19 грудня. Нова дата, головні заборони і традиції свята

Новый год и Рождество
Анна Мисюк

Анна Мисюк

Заместитель главного редактора

День святого Николая 2024, фото
Узнайте, что нельзя делать в День святого Николая. Фото: pixabay.com

Коли буде День святого Миколая та які традиції, крім обміну подарунками, існують цього дня

День святого Миколая в Україні відкриває зимовий цикл церковних свят, який завершується святом Водохреща. Для багатьох людей це одне з найулюбленіших свят року, особливо для дітей, які отримують подарунки від святого. Якщо ви вже чекаєте на День святого Миколая, радимо вам дізнатись про нову дату свята, адже вона змінилась, а також прочитати про головні заборони та традиції цього дня.

З переходом на новоюліанський календар не всі віряни знають точну дату Дня святого Миколая за новим стилем. Ми підготували інформацію про нову дату святкування та основні заборони.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:
Related video

Коли відзначається День святого Миколая у 2024 році

За новим календарем, у 2024 році День святого Миколая відзначатиметься 6 грудня. Це дата, яку потрібно пам'ятати, адже саме в цей день діти отримуватимуть подарунки.

Зазначимо, що додаткового вихідного у цей день не передбачено. В умовах воєнного стану в Україні скасовано всі святкові неробочі дні. Ну і нагадаємо, що раніше День святого Миколая відзначали 19 грудня.

Що не можна робити на День святого Миколая

  • сваритися, злословити, бажати зла іншим;

  • кричати на дітей чи ображати їх;

  • займатися важкою працею;

  • ображатися на інших.

На День святого Миколая важливо проявляти щедрість, милосердя та допомагати іншим. Церква також не підтримує магічні ритуали, хоч в народі й існують повір'я щодо ворожінь у цей день.

Традиції святкування Дня святого Миколая: що заведено робити цього дня

День святого Миколая вперше почали святкувати у середньовічній Німеччині. Батьки дарували дітям солодощі, теплий одяг, іграшки та шкільні приналежності, підкладаючи їх уночі, щоб малеча вірила, що подарунки приносить святий. Звичай поширився й на інші країни, зокрема сусідню Польщу, а звідти й в Україну.

Існує також легенда про звичай вішати шкарпетки на камін, куди святий кладе подарунки. Цей звичай виник після того, як Миколай допоміг трьом бідним сестрам, підкинувши їм мішечки із золотом у шкарпетки, що сушилися біля каміна.

В Україні склалися свої традиції святкування. Наприклад, на Слобожанщині після служби в церкві селяни збиралися варити пиво, а дітям випікали спеціальне печиво "миколайчики". На Харківщині влаштовували триденні святкування, готували узвар і кутю. На Поділлі чекали на "полазника" — першу людину, яка заходила до оселі з доброю енергією.

Сьогодні діти часто пишуть листи святому Миколаю, ділячись своїми бажаннями та підбиваючи підсумки своїх добрих і поганих вчинків за рік. У ніч на свято Миколай тихо залишає подарунки під подушкою або біля ліжка, виконуючи бажання тих, хто був чемним.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:

Також не пропустіть релігійний календар на 2025 рік. Дізнайтесь, коли будемо відзначати 12 головних свят.