Найкращі засоби від прищиків: як домогтися ефекту швидко і надовго? (+поради дерматолога)

Догляд за обличчям і тілом

Катерина Грисюк

Журналістка

Якщо ви не перший рік боретеся з прищами, але все без результату, тільки зовнішніми засобами навряд чи можна обійтися. Принаймні, так стверджує доктор медицини м. Нью-Йорк Shari Marchbein. Нью-Йорк Shari Marchbein. Вона ділиться власними спостереженнями щодо цієї проблеми, оскільки сама страждає на вугровий висип.

Як бачимо, лікарям не чужа проблема висипань на шкірі. Тому на запитання: "Які засоби від прищів найкращі?" наша експертка готова одразу ж дати відповідь.

Ось що говорить дерматолог доктор Шері Марчбейн із цього приводу:

Оскільки я лікую свою шкіру, всі мої засоби для догляду не повинні містити олії, бути не камедогенними і делікатними.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Вона каже, що важливо використовувати засіб для вмивання не один раз, а двічі на день. Простої води недостатньо. І її температура не має бути високою, оскільки це ще більше стимулює роботу сальних залоз.

Я вмиваюся ультра-ніжним засобом для вмивання двічі на день. А ось умивання частіше 2 разів на день призведе до збільшення кількості вугрів.

Причини акне: засоби від прищів варто підбирати, виходячи з основної проблеми

Фото: freepik

Чому ж все-таки на долю не тільки молодих дівчат і хлопців, а й дорослих людей випадає боротьба з прищами? Виявляється, у всьому винні гормони!

Так, після статевого дозрівання активно виробляються андрогени. Вони-то і підсилюють роботу сальних залоз, які розташовані в так званій Т-зоні, в області щік і носа. Шкіра там пориста, нерідко з'являються чорні цятки не тільки у власниць жирного, а й комбінованого типу. Тип шкіри успадковується від батьків. А ще генетично у всіх різна чутливість до андрогенів. Вона сама по собі буває підвищеною, це не хвороба. Лікування в цьому випадку симптоматичне.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Часто причинами того, чому доводиться шукати засіб від прищиків, стають чинники, на які може впливати сама людина. Доситатньо змінити спосіб життя:

  • використовувати сонцезахисний крем цілий рік, оскільки в деяких випадках саме у вигляді висипань проявляється реакція на сонце;

  • прибрати з раціону цукор і молоко, напівфабрикати, жирні сорти м'яса, смажену картоплю, а в деяких випадках може бути корисним виключення глютеновмісних продуктів;

  • уникати стресів, для чого підходять техніки релаксації, йога, медитація тощо. В окремих випадках допоможе психолог і заспокійливі, більшості людей достатньо фітопрепаратів. Якщо ж усе це не допомагає, ви можете звернутися до психотерапевта. Добре працює проти стресу когнітивно-поведінкова терапія.

Діагностика акне

Діагноз акне має ставити тільки дерматолог після клінічного обстеження шкіри. Проводьте лікування за його рекомендацією.

У жодному разі не рекомендується займатися самолікуванням, тому що не всі засоби від прищів допомагають, якщо не знайдена справжня причина. Тільки лікар визначає, чому у вашому випадку виникла ця проблема. Призначається низка аналізів, зокрема загальний аналіз крові, дослідження на гормони, діагностика проблем шлунково-кишкового тракту за допомогою УЗД та інших методів.

Косметолог у цьому випадку може бути тільки помічником дерматолога, проводячи чищення обличчя і пілінги. Це особливо актуально за тяжкої форми, запущених висипань, нагноєння елементів висипу. Коли вже запущений запальний процес, чистка не допоможе. Але вона може слугувати профілактикою і за форм акне без нагноєння доповненням до лікування.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Лікування акне у підлітків і дорослих: які засоби від прищиків найефективніші?

Фото: pexels.com

Препарати можуть містити дезінфікуючі та антибактеріальні речовини, вітаміни. Лікар запропонує креми та мазі. Деякі з них продаються тільки за рецептом.

♦ Гормональні таблетки від прищів

Оскільки в більшості випадків прищі з'являються через зміну рівня гормонів, то жінкам допомагають комбіновані оральні контрацептиви. Про це, як про один із варіантів лікування йдеться у статті "Сучасна стратегія лікування акне у дітей та дорослих". Про це ж говорить і Shari Marchbein. Їх основна мета - запобігання небажаній вагітності у жінок, які живуть статевим життям.

КОК (комбіновані оральні контрацептиви) містять синтетичні жіночі статеві гормони. Часом природний гормональний фон порушується. Якщо співвідношення естрогену і прогестерону перебуває на неправильному рівні, чоловічі гормони підвищені, то з'являються прищі. Таке буває, наприклад, за синдрому полікістозних яєчників. Також гормональний фон змінюється після пологів. Це сприяє висипанням, випадінню волосся, нестабільному настрою.

Відомі КОК, які гінеколог може порекомендувати використовувати від прищів:

  • Діані 35;

  • Ярина;

  • Джаз;

  • Жанін.

Тільки варто врахувати, що в разі варикозу, тромбозу, мігрені, підозри на онкологічні захворювання вибирають інший метод лікування.

Тому гінекологу необхідно говорити про всі хронічні захворювання, неважливо, лікуєте ви прищі чи підбираєте контрацепцію. Так, пігулки зручні й ефективні, містять мінімальні дози гормонів, але потрібні акуратність і дисципліна в прийомі, щоб ще більше не порушити гормональний фон. А якщо не хочете дитини, то ще й щоб вагітність не настала.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

♦ Протизапальні мазі від прищів

Запальний процес виникає в разі закупорки пор. Місцеві протизапальні засоби дуже добре допомагають у такому разі. Вони хороші тим, що не мають системної дії на весь організм.

Прості та ефективні протизапальні мазі:

  • Сірчана мазь;

  • Саліцилова мазь.

♦ Хороші засоби від прищів без призначення лікаря

Пінки, муси, гелі для вмивання продаються без рецепта. У їхньому складі саліцилова кислота і цинк. Варіантів багато. Деякі з таких засобів продаються в аптеці і називаються космецевтикою. Але більшість доступні в магазинах косметики.

Ось деякі найменування:

  • Stop Demodex;

  • Демолан форте Голден-Фарм.

Що робити, якщо ви лікуєтеся, але ніякі засоби від прищів на обличчі не допомагають?

За такої проблеми не варто впадати у відчай. Здається бакпосів із визначенням збудника. Часом призначаються системні антибіотики, але тільки якщо на те є вагомі причини, коли не виходить обійтися місцевими засобами. Якщо є проблеми щодо гінекології, ендокринологічні або зі шлунково-кишковим трактом, то лікування, яке призначать лікарі, одночасно розв'яже питання з прищами.

Лікування вугрової хвороби спрямоване на зменшення кількості та тяжкості уражень. Системне лікування можна проводити не тільки антибіотиками, а й ретиноїдами. Гінеколог може призначити контрацептиви з антиандрогенним ефектом. У складніших ситуаціях разом із медикаментозним лікуванням акне використовується й апаратне лікування:

  • лазерну терапію;

  • Дарсонваль;

  • кріотерапію.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як вибрати і правильно приймати засоби від прищів на обличчі?

Мабуть, головне, на що слід звернути увагу під час вибору засобів для медикаментозної терапії акне - це протипоказання та можливі побічні ефекти. В інструкції можна про це прочитати, але все ж правильно інтерпретувати її може тільки лікар-дерматолог. Він же вам у доступній формі розповість, чого очікувати під час прийому препаратів.

Наприклад, деякі антибіотики та ретиноїди викликають підвищену чутливість до сонячних променів. Вам потрібно буде більше уваги звернути на сонцезахисні креми, капелюшки і панамки, окуляри від сонця.

Що ще варто брати до уваги, і чим керується лікар під час підбору препаратів:

  1. Наявність у людини схильності до алергії. Може спостерігатися підвищена чутливість до одного або декількох компонентів. У цьому випадку можливий свербіж, почервоніння і навіть набряк Квінке, який небезпечний для життя.

  2. Вікові обмеження. Підліткам не можна багато препаратів. У них організм ще формується. Обов'язково необхідно дотримуватися дозування відповідно до віку.

  3. Вагітність. Багато антибіотиків і препаратів з ретинолом протипоказані вагітним, можуть діяти на плід.

Дотримуйтесь дозування, періодичності застосування, тривалості курсу лікування. Не припиняйте прийом достроково і не затягуйте його, щоб не викликати звикання.

У різні періоди життя людина дійсно стикається з вуграми. І мало кому щастить мати ідеальну шкіру. Але на щастя, у цієї проблеми є рішення. Сучасні препарати знижують кількість рецидивів, впливають на причину появи висипань, дають змогу отримати красиву шкіру, рівний колір обличчя, попередити появу рубців (постакне).

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали про висипання на обличчі за зонами: що саме можна зрозуміти за тим, на якій ділянці обличчя з'явився прищик? Виявляється, якщо вас мучать висипання, шукати джерело проблеми потрібно саме всередині!

Головне фото: pexels.com