Підтягнутий овал обличчя, загострені вилиці, чітко окреслене підборіддя та відсутність брилів можна отримати, якщо просто тримати язик за зубами. Так стверджують прихильники концепції м'юїнгу. Наскільки це правда та що про це говорять лікарі, дізнавайтеся у нашому новому матеріалі на HOCHU.ua!
У чому суть м'юїнгу?
Загадкове слово "м'юїнг" насправді не розшифровується — термін отримав свою назву через прізвище засновника методики Майка М'ю. Ортодонт не в першому поколінні, доктор М'ю розробив методику виправлення прикусу за допомогою контролю положення язика в роті. На Ютубі можна знайти безліч відео, в яких він докладно розповідає про свій метод. Ось одне з них.
На думку М'ю, людська щелепа з XVIII ст. ставала все меншою і глибшою через радикальні зміни в харчуванні та способі життя. Обличчя ставали згодом дедалі менш естетичними. М'юїнг спрямований на виправлення структурних порушень та покращення зовнішнього вигляду обличчя шляхом виправлення "пози рота". Вирівнюються одночасно зуби, язик та щелепи, стверджує він.
Критика м'юїнгу
Причина щелепно-лицьових порушень була предметом суперечок протягом багатьох років: деякі вчені стверджували, що вони є результатом генетичних впливів, а інші казали, що вони виникають через аномальну функцію м'язів язика та щелепи. В основі м'юїнгу лежить теорія Мелвіна Мосса про те, що лицьові м'язи розвиваються у відповідь на функціональні потреби.
Однак доктори Urie K. Lee, DDS, Lindsay L. Graves, DDS, Arthur H. Friedlander, DMD, щелепно-лицьові хірурги зі значним клінічним досвідом, у своїй статті спростовують будь-яку інформацію про те, що м'юїнг може бути альтернативою ортогнатичній хірургії й традиційному ортодонтичному лікуванню. Вони акцентують на тому, що спільноті щелепно-лицьових хірургів необхідно уважно вивчити "м'юїнг" — нове захоплення із соціальних мереж, що заперечує необхідність ортогнатичної хірургії та ортодонтичного видалення зубів.
Сьогодні деформації щелепно-лицьового скелета, що порушують функції або викликають естетичні незручності, найчастіше коригуються за допомогою ортогнатичних хірургічних процедур і традиційної ортодонтії. Часто прикус не можна виправити без видалення зубів. Тож тим, у кого із цим проблеми, найпростішим рішенням здається саме м'юїнг.
Доктора Джона М'ю було позбавлено ліцензії стоматолога. Причиною стало публічне очорнення традиційних методів ортодонтичного переміщення зубів у поєднанні з видаленням зубів та ортогнатичною хірургією, як лікування неправильного прикусу, а також сміливе проголошення його власних етіологічних концепцій неправильного прикусу.
Він і його послідовники, зокрема, стверджують, що ідеальної естетики обличчя можна досягти без хірургії. Мовляв, ідеального співвідношення носа і підборіддя, чітко окресленої лінії нижньої щелепи можна домогтися, просто розташувавши язик навпроти неба, зімкнувши губи і зіткнувшись або майже зіткнувшись зубами. Також особлива увага приділяється зміні положення язика у спокої (так звана поза язика). У стані спокою пацієнтам рекомендується стискати губи та притискати язик до задньої частини твердого піднебіння. Також часто призначають додаткову терапію постави.
Які висновки можна зробити із цього? Чи корисний м'юїнг?
Хоча теорія М'ю дійсно призводить до деяких правдоподібних висновків, вона не ґрунтується на переконливих наукових доказах. Альтернативи ортодонтії та ортогнатії поки що немає. А у випадку з підтяжкою овалу обличчя та корекцією другого підборіддя не обійтися на початкових стадіях без косметолога-естетиста, а потім - без допомоги пластичного хірурга.
М'юїнг і будь-яка гімнастика для обличчя можуть використовуватися як додатковий спосіб підтримки тонусу м'язів. Але дива вони не створять.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали про 7 ефективних способів схуднути на обличчі. Ці прості вправи та поради експертів допоможуть прибрати щоки й виглядати неперевершено!
Головне фото: freepik