Неважливо обираєте ви кота чи собаку до появи нового чотирилапого друга потрібно заздалегідь ретельно підготуватися. Більшість майбутніх звіробатьків не завжди розуміють, що саме потрібно пухнастику в новому домі. Полегшуємо вам задачу та розповідаємо, як допомогти тварині швидко до нього адаптуватися.
► Переноска або шлея з повідцем. Це те, що вам знадобиться одразу, бо ж не в руках ви будете везти тварину додому. Для котів - спеціальні контейнери з гарною вентиляцією, цупким дном, на яке краще підстелити рушничок чи пелюшку, та міцними замками. Розміри переноски можуть варіюватися залежно від потреб, але обов'язковий мінімум - щоб тварина могла лягти й витягнутися в повну довжину. Для собак - шлея з повідцем. Шлею обирайте попередньо вимірявши параметри тварини: якщо буде затісна - це викличе дискомфорт та больові відчуття, якщо завелика - собака може вислизнути з неї та втекти.
► Миски для води, їжі та корм. Ви вже знаєте, чим будете годувати улюбленця - сухим, вологим кормом чи це буде натуральна годівля? В цьому питанні орієнтуйтесь на поради ветеринара та час, який у вас є. Тому що насипати корм в миску та зварити в правильних пропорціях кашу, м'ясо, овочі - зовсім різні по часу речі.
► Лоток або пелюшки. Заздалегідь виберіть місце, де буде стояти лоток з наповнювачем для кота або лежатиме пелюшка для собаки. Підготуйтесь морально, що перший час пелюшки можуть бути розкладені в різних частинах квартири. Це пов'язано з тим, що собака може не бути привчена до вигулів на вулиці або знаходитиметься певний час дома через відсутність усіх щеплень.
► Спальне місце. Навіть не сумнівайтесь, що найкращим спальним місцем для тварини буде ваше власне ліжко. Попри це у тварини має бути й своє місце для відпочинку. Не обирайте найдешевшу, бо тварини люблять влаштовувати краш-тести своїм лежанкам. Зараз українські виробники пропонують великий вибір ортопедичних спальних місць, виконаних з хороших тканин та наповнювачів. Так, коштують вони дорожче, але прослужать роками, на відміну від звичайних, які доведеться дуже часто змінювати на нові.
► Кігтеточка та іграшки. Дряпка - обов'язковий аксесуар за наявності вдома кошеняти чи кішки. Аби не пожертвувати власними нервами та меблями, розміщувати її потрібно в полі зору тварини, а не там де вона не мулятиме око в інтер'єрі. А ось для собак придбайте різні іграшки, аби в них не було бажання гризти вам пальці або ніжки стільців.
► Аксесуари для догляду. Придбайте шампунь з кондиціонером, щіточку для шерсті, зубну щітку і пасту, спеціальні засоби для чистки вух, очей та інше. Не менш важлива ветеринарна аптечка з необхідним мінімумом на екстрені випадки, тому як використовувати людські препарати для тварин зазвичай заборонено.
► Підготуйте простір. Як і діти, тварини володіють природною цікавістю. Тому краще сховати якомога далі усі крихкі та дрібні предмети, хімічні засоби, а також закрийте всі щілини, камін, вікна, двері.
Нагадаємо, раніше ми писали про п'ять небезпек, які підстерігають вашу собаку влітку. Рекомендуємо прочитати статтю, аби вберегти свого улюбленця від неприємного досвіду.