Як одна дія може змінити все майбутнє і що таке “ефект метелика”

Психологія

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Найменше втручання людини у сьогодення кардинально міняє розвиток майбутніх подій. І це завжди діє, навіть якщо спочатку не видно. Раніше ми писали про те, що думка стає реальністю, а тепер розкажемо про “ефект метелика” і 3 парадокси, що з ним пов'язані.

Помах крил метелика міняє дрібні стани у системі, які в свою чергу змінюють величезне майбутнє. За таким же принципом складається і життя людини, пише tut-cikavo.com.

У 1972 році американський метеоролог Едвард Лоренц заявив, що помах крил метелика в Бразилії може викликати Торнадо в Техасі. Він обґрунтував це тим, що навіть малий вплив на систему здатен мати великі та непередбачувані ефекти де-небудь в іншому місці та в інший час.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Згідно з вченням Лоренца, те, що відбувається у світі, не підпорядковується якимось жорстким законам. Це саме стосується і життя людини. Якщо ви когось “стерли” із кола свого спілкування, це може стати причиною певного часового парадокса.

Три парадокси “метелика” від Лоренца

1. Парадокс дідуся

Існування справжнього може бути знищеним. Наприклад, ви опиняєтеся в минулому і знищуєте свого пращура. З того моменту ваше існування стає неможливим.

2. Інформаційний парадокс

Лоренц вважав, що інформація не має початку, а значить вона приходить з майбутнього. Наприклад, учений створив машину часу і повернувся на ній у минуле, щоб розповісти секрет самому собі в юні роки.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

3. Парадокс “шахрая”

Наприклад, знаючи своє майбутнє, людина починає поводити себе так, щоб певних ситуацій не могло бути.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як повернути впевненість у собі. Психологи назвали прості вправи, які допоможуть полюбити себе.

Фото: Freepik