Отримати запрошення на співбесіду в омріяну компанію- бажання усіх людей, які шукають роботу. Та будьте пильними і звертайте увагу навіть на дрібниці, які можуть багато розповісти про саму компанію та сферу її діяльності.
Якщо вас щось бентежить на самому початку, не соромтесь і сміливо закінчуйте інтерв'ю. А на що саме звернути увагу при співбесіді, щоб не марнувати свій час, розповідає work.ua.
-
Як організована співбесіда
Ви приїхали до офісу, а ваш потенційний керівник забув про співбесіду або ж змушує довго на нього чекати - не витрачайте час та сили. Це свідчить про те, що тут не цінують працівників і переймаються лише про власну вигоду. Також, якщо організовується співбесіда одночасно з багатьма кандидатами й всіх готові прийняти на роботу, це ознака того, що компанія дуже часто змінює кадри, не гаючи часу на підготовку нових працівників.
-
Якщо офіс знаходиться у підозрілому місці
Коли ви довго шукаєте вхід, відсутні будь-які розпізнавальні знаки, підвальне приміщення без ремонту - це дзвіночки тривоги. Як і відсутність сайту з вказаним місцем розташування. Також зверніть увагу, у якому районі знаходиться офіс і чи раніше ви взагалі щось чули про цю компанію.
Якщо вас запросили працювати у велику організацію, а співбесіда проходить у звичайній квартирі - будьте на сторожі. Ви легко можете потрапити на гачок аферистів.
-
Недружня поведінка
Якщо на співбесіді починають запитувати про особисте життя, не виявляють поваги, підвищують голос чи виявляють ознаки іншої неадекватної поведінки - тікайте. Подумайте, що буде далі, якщо вже при першому знайомстві керівник дозволяє собі так поводитися.
-
Грошові збори
Ваша ціль - заробити гроші, а якщо на початку вам пропонується внести власні кошти (закупити матеріали, придбати товар для перепродажу, оплатити курси чи стажування) - сміливо завершуйте співбесіду. Коли роботодавцю не підходить ваш досвід - вам відмовляють. А якщо він прагне навчити вас, то сам оплатить ваше навчання.
-
Фінансова складова та умови роботи
Дуже підозріло, якщо керівник уникає відповідей про розмір заробітної плати чи конкретних умов роботи. Також викликає підозри занадто велика зарплатня при мінімальних обов'язках. Всі пам'ятають, де буває безплатний сир. Компанія повинна мати чітке формування заробітної плати, яке обов'язково озвучується та обговорюється на співбесіді. Ставте запитання про графік, умови та обов'язки, які будете виконувати саме ви - тоді є більше шансів, що на новому місці все буде гаразд.
Якщо роботодавець повідомляє про понаднормову роботу без оплати чи у вихідні або ж йдеться про довгий період стажування за мінімальну оплату - зачиняйте двері з іншого боку. Не витрачайте свій час та нерви на потенційно неприйнятні умови.
А щоб не втратити шанс отримати роботу мрії, пам'ятайте також, про що не варто говорити на співбесіді. Потенційний роботодавець може не оцінити деяких ваших запитань або ж неправильно вас зрозуміти.