Ми розповідали, як смачно і швидко заквасити капусту на зиму. Тепер ділимось порадою щодо поширеної помилки, якої багато хто припускається під час квашення.
Вона стосується того, коли слід проколювати овочі під час ферментації. Разом із Ukr.Media розповідаємо, навіщо і чим протикають овоч.
У всіх рецептах є рекомендація протикати капусту до самого дна посудини, в якій вона кваситься. Це роблять для того, щоб видалити накопичені в процесі ферментації гази. Якщо цього не зробити, то в смаку страви з'явиться різка гірчинка.
Тому, якщо ви бажаєте приготувати хрустку і смачну капусту, цю процедуру не можна ігнорувати. Але варто ще й знати, як це робити правильно.
Коли протикати капусту
Досвідчені кухарі рекомендують робити перший прокол ввечері на другий день або вранці на третій. Вдалий час залежить від стану капусти. Якщо ви помітили піну на поверхні продукту - це сигнал, що пора.
Проколювати капусту треба раз на добу. Кількість проколів — 5-7 штук. Разом із тим, варто пам'ятати - чим частіше повторюється процедура, тим довше кваситься капуста.
Чим проколювати капусту
Для проколювання заготівлі використовують дерев'яну загострену паличку. Ідеально підходить виріб з берези, осики чи іншої породи безсмоляних дерев. Метал краще не використовувати - він має негативний вплив на процеси бродіння.
Так капуста буде ідеально смачною. Також ми розповідали, що додати до дерунів, щоб було смачніше.