Дуже важливо спостерігати за станом дітей під час повітряних тривог та обстрілів. Не завжди діти можуть розповісти про свої почуття та переживання, у когось може початися істерика, хтось впадає у ступор. Психологи також нагадують про те, що важливо дорослим при дітях дотримуватися спокою та тримати себе в руках.
Портал "Мамоведія" опублікував кілька технік та прийомів, які допоможуть заспокоїтися і вам, і вашій дитині під час обстрілів чи інших надзвичайних ситуацій. Намагайтеся завжди бути поряд і підтримувати своїх малюків.
Техніки, які допоможуть заспокоїти дитину під час обстрілу
Використовуйте вправи для дихання
Дихальні вправи — це перше, що потрібно робити через високий рівень стресу. Разом з дитиною зробіть глибокий вдих, рахуючи до семи. Тепер затримайте дихання і порахуйте до 7. Далі видихайте повітря, рахуючи до семи. Цикл дихання повинен тривати 28 секунд. Повторюйте вправу 4 рази поспіль і вона допоможе зняти напругу та панічну атаку під час обстрілів.
Вправа "такалка"
Потрібно протягом однієї хвилини безперервно повторювати: "так, так, так, так". Таким чином, можна обдурити мозок, відвернути його від поганих думок і повернути почуття контролю над ситуацією. Потрібно кричати голосно. Можете вибрати будь-яке інше слово, яке сподобається дитині.
Знайдіть затишний куточок
Під час обстрілів важливо перебувати у безпечному місці. Якщо дозволяє така можливість, то усамітніться з дитиною, зробіть щось на кшталт дитячого намету, ховайтеся від усього світу. Обговоріть з дитиною обстановку, назвіть предмети, які вас оточують, постарайтеся відволікти дитину від зовнішнього світу і створити максимально безпечну обстановку. Візьміть із собою улюблену іграшку дитини, якісь солодощі.
Техніка "постукування"
Для початку потрібно рівно стати та відчути землю під ногами. Тепер повільно почніть трохи постукувати тіло кулаками, починаючи знизу вгору. Спочатку потрібно стукати ноги з усіх боків, потім рухатися до живота, далі стукати руки. Шию, передпліччя та голову потрібно не простукувати, а масажувати круговими рухами. Виконуйте вправу близько 5 хвилин, це підбадьорить та поповнить ресурс сил.
Раніше ми також розповідали про те, як упоратися з почуттям пригніченості під час війни. Психолог радить не затягувати із цим станом та звертатися до фахівця.