Моногамні стосунки можуть здатися найзрозумілішими у всьому розмаїтті взаємодії між парами. Але чи це так? Моногамія це просто перебування у відносинах з одним партнером чи щось більше?
Моногамні стосунки: що це
Моногамія це домінуючий підхід до любові та партнерства, який укорінився в структурі багатьох суспільств і країн настільки, що здається саме так і повинні працювати стосунки. Насправді це лише частково так – моногамія це просто один із багатьох способів підходу до стосунків, і люди можуть зробити активний, свідомий вибір: бути моногамними або вибрати інший шлях. Але для того, щоб зробити вибір, важливо знати та розуміти, що таке моногамні стосунки.
– каже дефініція у словнику Мерріам-Вебстер. Як і будь-які здорові відносини, моногамія вимагає, щоб обидва партнери підходили до відносин з повагою та чесністю.
Моногамія – це соціальні норми?
Існує безліч теорій щодо того, чому людські суспільства перейшли від переважно полігамного до переважно моногамного, ми точно знаємо, що моногамія як соціальна норма є відносно недавнім явищем в історії людства, зазначає mindbodygreen.
Раніше вважалося, що моногамні стосунки – це ті, в яких пара перебуває протягом усього життя, без зміни партнера. Але сучасний світ знайомств адаптував цей термін для позначення відносин, в яких беруть участь лише два партнери, доки відносини продовжуються. Це означає, що ми можемо бути не лише з однією людиною все наше життя, а й ті, хто перебуває в моногамних відносинах, можуть бути лише з однією людиною одночасно, пояснює Вrides.
Так склалося, що сьогодні у багатьох суспільствах моногамія часто сприймається як стандартний образ відносин. Загальноприйняте уявлення про формування відносин - від першої зустрічі до встановлення ексклюзивності, освідчення в коханні, спільного проживання і, зрештою, весілля та появи дітей - тісно пов'язане з поняттям моногамії, так само як і популярні уявлення про романтичні стосунки - пошук "своєї другої" половинки" або зустріч "того самого".
Чим могонамні стосунки відрізняються від немоногамних?
Людина, яка віддає перевагу немоногамним стосункам, відкрито і чесно визнається в наявності більш ніж одного сексуального або романтичного партнера одночасно (ці відносини часто називаються відкритими або вільними).
Поліаморія має схожість з немоногамією і передбачає наявність двох осіб, які перебувають у відданому довгостроковому романтичному союзі, і погоджуються на сексуальні та, можливо, романтичні стосунки з іншими партнерами.
Раніше ми розповідали про вербальний аб'юз. Цей вид насильства складно розпізнати, але при цьому він завдає не менше шкоди, ніж фізичний аб'юз.