Важко помітити та піти: що потрібно знати про вербальний аб'юз

Ми та чоловіки
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Вербальний аб'юз буває важко розпізнати, але, на жаль, нерідко можна зустріти у стосунках. Приниження та образи — це спроба контролю, яка може бути такою ж шкідливою, як фізичне насильство.

Що таке словесний/вербальний аб'юз?

Вербальний аб'юз - це акт насильства з використанням мови - критика, образа або засудження іншої людини, пояснює Вrides.com.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ліцензована терапевтка з питань шлюбу та сім'ї Амелія Пек пояснює, що словесне насильство може виявлятися навіть у фразі, яка використовується, щоб змусити партнера відчути себе менш цінним чи важливим у стосунках.

Поширені ознаки вербального аб'юзу

Вербальне насильство можна виявити завдяки цим ознакам:

Образи та обзивання

Негативне обзивання - ознака вербального аб'юзу. Якщо жартівливе ім'я, яке вам дав партнер, видається принизливим, швидше за все, так і було задумано.

Вербальні агресори часто використовують "конструктивну" критику, щоб негативно вплинути на самооцінку свого партнера.

Вони використовують слова, щоб націлитись на невпевненість та почуття сорому своїх партнерів,

— каже Пек.

Якщо ваш чоловік постійно критикує вас "заради вашого ж блага", вважайте це тривожним сигналом. Це найпідступніша форма словесної образи.

Приниження

Критичні, саркастичні чи глузливі слова, покликані принизити вас (як наодинці, і у присутності інших), є різновидом образи. Це можуть бути коментарі про те, як ви одягаєтеся, як розмовляєте чи про ваш інтелект.

Підвищені тони

Якщо ваш партнер емоційно нестійкий і кричить, щоб залякати вас, ви, ймовірно, не відчуватимете себе у безпеці у стосунках.

Погрози

Навіть якщо ваш чоловік каже вам, що він просто жартує, до загроз важливо ставитися серйозно, адже у здорових стосунках такого просто не буває.

Партнер звинувачує вас у своїх вчинках

Така поведінка – це звинувачення жертви ознакою словесного аб'юзу, часто пов'язаного з нарцисичними особами. Причини або виправдання, які вони описують, можуть бути навмисно заплутані, щоб було легше змусити вас вибачитись за чужі дії.

Ігнорування почуттів

Коли чоловік відмовляється обговорювати проблеми, які вас засмучують, можливо, він уникає відповідальності. Розмови про дії та слова, які вас образили, припиняються, а питання, які погано відбиваються на їх поведінці, відкидаються. Це теж форма газлайтингу: побоювання ігноруються, а ваш партнер наполягає на тому, що певні події "не відбулися", або ви щось неправильно пам'ятаєте.

Маніпуляції

Постійне та інтенсивне використання загроз може змусити вас робити щось чи діяти так, як вам некомфортно.

Як реагувати на словесне насильство у стосунках

Якщо людина, яку ви любите, ображає вас і нехтує вашими почуттями, можливо, ви не вважаєте себе (і свої потреби) важливими.

Якщо вам якимось чином кажуть, що ваші почуття, думки, емоції не цінуються, настав час звернутися за підтримкою, яка допоможе вам,

— каже Пек.

Коли ви зрозумієте, що зазнаєте насильства, постарайтеся зосередитися на отриманні допомоги. Ось кілька правил, які слід враховувати, якщо ви зіткнулися зі словесною образою:

Що робити у разі вербального аб'юзу?

  • Зверніться за консультацією до терапевта, разом чи окремо.

  • Оточіть себе підтримкою з боку сім'ї та друзів. Обговоріть із ними, що відбувається і як ви почуваєтеся.

  • Поговоріть з кривдником про його образливі слова і обговоріть, що така поведінка для вас є неприйнятною. Встановіть межі того, що ви прийматимете і не прийматимете у стосунках.

  • Залишити шлюб чи стосунки (коли нічого більше не допомагає).

  • Знайдіть прихисток, якщо ви відчуваєте, що перебуваєте в небезпеці після того, як зробили кроки по розриву відносин.

Що не варто робити у разі вербального аб'юзу?

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  • Не слід вступати в конфлікт із кривдником. Якщо кривдник розсердиться, зберігайте спокій, йдіть і не реагуйте на нього.

  • Не слід звинувачувати себе за чужу поведінку.

  • Не слід залишатися у стосунках з людиною, яка завдає вам болю.

  • Не кажіть собі, що ви не заслуговуєте на краще звернення.

  • Не треба ігнорувати свої думки, почуття та інстинкти.

Раніше ми публікували 7 наукових ознак того, що ти втріскалася по самі вуха. І ще 9 ненаукових, але доволі милих.