Що подивитися цієї осені: найкраще кіно, щоб створити затишний настрій
Звичайно, осіннього вечора завжди можна взяти в руки книгу та увімкнути настільну лампу. Але давайте зізнаємося – більшість із нас скоріш замислиться над тим, що сьогодні варто подивитися. Ми пропонуємо вам цього разу істинно "осінню" кінопродукцію - саме те, чого вимагає душа в цю чудову пору року!
"Ханна та її сестри" (1986)
Хто сказав, що осінь – час меланхолії і вимагає самої лише самотності? Цілком можливо, ось тільки герої цієї картини геніального Вуді Аллена дощовою осінню примудряються ще й уплутати себе в масу сердечних справ. Насправді всі ці пристрасті ллються на глядача одні суцільним потоком – іноді доводиться буквально перестрибувати від однієї інтрижки до іншої, намагаючись не ступити в калюжу.
Якщо говорити просто, то є три сестри, і найрозумніша з них - Ханна (Міа Фарроу). Ось тільки її чоловік Елліот (Майкл Кейн) закохується у молодшу сестру Лі (Барбара Херші), і це лише початок. Насправді цей фільм – не найіронічніший з усіх, знятих Алленом. Можливо, це тому, що осінь – не час для іронії?
"Чортополох" (1987)
Як часто ми задуємося над тим, яке це все-таки щастя – повернутися додому, закрити за собою двері і просто оглянути поглядом рідні стіни? Ви можете бути при цьому в найгіршому настрої, але негода і все інше, вони там – за вікном. Саме такі думки спадають на думку під час перегляду цієї чудової драми режисера Ектора Бабенка з прекрасними Джеком Ніколсоном та Меріл Стріп у головних ролях.
Отже, Штати, осінь 1938 року. Френсіс Фелан (Ніколсон), у минулому успішний спортсмен, а тепер волоцюга, не бачить жодного сенсу в тому, щоб міняти своє життя. Навіщо? Для того, щоб сховатись від дощу та вітру, у нього є капелюх, є вірний друг – пляшка, як правило, вже порожня. Втім, ні – є у Френсіса і інші друзі. Наприклад, зворушлива у своїй безпорадності та наївності Хелен (Стріп). Насправді, як неважко здогадатися, вони дуже непогані люди, навіть більше - просто вже яку осінь поспіль їм не щастить. А ще у фільмі знявся Том Уейтс – найосінніший, найдощливіший співак усіх часів та народів.
"Уітнейл і я" (1987)
А ось у героїв цієї воістину “культової” британської картини був будинок – та ще й який! Але про все по порядку. Отже, двом лондонським лоботрясам, Марвуду (Пол Макганн) і Вітнейлу (Річард Еге. Грант) раптом закортіло змінити обстановку, тобто хоч якимось чином змінити своє життя. Ні, їх можна навіть зрозуміти. Насправді – їм, молодим та дипломованим акторам не знайти роботу у Лондоні. Нерозлучні друзі змушені блукати парками в дірявих черевиках в очікуванні відкриття паба - щоб витратити там останній фунт з допомоги по безробіттю. І так день за днем.
Але є вихід! У Вітнейла є напівбожевільний, але страшенно милий дядечко Монті (Річард Гріффітс), а у дядечка - прекрасний заміський особняк. Друзям дивом вдається отримати ключі від будинку і вони вирушають у дорогу, витративши останні гроші на бензин. Загалом, особняк виявляється холодною розвалюхою, за вікном без кінця йде дощ, камін топити нічим, та й їжу героям доведеться добувати самим. Глядачеві рекомендується укутатися тепліше.
"Запах жінки" (1992)
Це дуже правильно – те, що події цієї картини Мартіна Бреста з блискучим Аль Пачіно у головній ролі розгортаються саме восени. Справді – осінь у всій своїй прекрасній зрілості необхідна тут і як мовчазний співучасник, і як порадник, та й просто як спостерігач. А ось весна, наприклад, зі своєю легковажністю була б тут зовсім недоречною.
Що відбувається на екрані? Класика - дружба недосвідченого, але честолюбного юнака і чоловіка, що пожив. Ось тільки цей чоловік, підполковник Френк Слейд – сліпий, а юнак має великі проблеми в його елітній приватній школі. Вони багато чому навчать одного друга – і танець танго з найкрасивішою дівчиною осіннього вечора в цьому списку займе навіть не перше місце. І за всім цим належить спостерігати нам з вами – разом із осінню.
"Дорога в осінь" (2007)
Так вже склалося, що саме восени людина буває схильна до нападів ностальгії – приємної, щемливої або болісної. Саме це багатолике почуття відчуває головний герой цього серіалу - успішний нью-йоркський письменник Нік Гарретт (Брайан Грінберг). Становище посилюється тим, що Ніка мучить не тільки ностальгія – він втратив натхнення і тепер просто фізично неспроможний писати.
Що ж робити? Звичайно ж, повернутися додому – до маленького провінційного містечка. Нік не був удома ось уже 10 років - і стільки ж часу не бачився ні з друзями юності, ні з підлітковим коханням. Змінилися вони, змінився він – і саме осінь допомагає персонажам серіалу розібратися у минулому, теперішньому та навіть майбутньому.
"Шерлок Холмс" (2009)
Ми не будемо зараз говорити про такі банальні речі як лондонський туман чи атмосферність творів сера Артура Конан Дойля. Ми навіть не згадуватимемо цього разу всі очевидні переваги кіношного дуету Роберта Дауні-молодшого та Джуда Лоу, Шерлока Холмса та доктора Ватсона відповідно – які вони так переконливо демонструють у цьому чудовому фільмі Гая Річі. У чому ж справа?
А справа ось у чому. Згадайте, скільки разів у житті вам не хотілося залишати свій затишний куточок і тягтися казна-куди, займатися всілякими метушними справами! Припустимо, справи у Холмса і Ватсона трохи більше, ніж просто метушні - але все одно це вони бігають Лондоном, протистоять злодіям вселенського масштабу. А ви сидите вдома і не без задоволення спостерігаєте за цим. Можливо, Холмсу теж хотілося залишитися вдома зі своєю скрипкою – та ні! Позаздріть собі.
"Милі кістки" (2009)
Серед "Володарів кілець" та інших "Гоббітів" (при всій повазі) у творчій спадщині режисера Пітера Джексона можна знайти і цю зворушливу, красиву і жорстоку драму – що не має нічого спільного з жанром "фентезі". Хоча ні, заждіть. Ось це унікальне вміння Джексона, яке так яскраво проявилося в його найвідоміших фільмах – а саме показувати ретельно створений і збудований перед камерами затишок за кілька миттєвостей до повного краху – не меншою мірою проявляється і в цьому фільмі.
Формально ми маємо справу з детективним трилером. Але насправді… Дівчинка-підліток Сюзі (Сірша Ронан) захоплюється фотографією, буквально днями вона вперше закохалася. Але... Сюзі судилося померти, точніше, загинути від рук маніяка-сусіда. Це лише початок історії – Сюзі з того світу стежитиме як за вбивцею, так і за своєю вбитою горем родиною. І все це – у приголомшливих фарбах осені, такої затишної, такої рідної та такої земної.
Також ми раніше розповідали про головні кіноновинки вересня. Цього місяця очікується немало прем'єр, достойних уваги!