Лазерна епіляція: повний гід процедурою видалення волосся
Паста для шугарингу, воскові смужки, крем для депіляції, бритви – всі вони допомагають позбутися волосся на тілі, але не дають такого тривалого ефекту, як лазерна епіляція. Але зважитися на цю процедуру буває складно – а раптом процедура надто болісна чи дорога? Редакція HOCHU.ua склала повний гід лазерної епіляції, який допоможе визначитися і зрозуміти, чи варто витрачати час (і гроші) на цю процедуру.
Що таке лазерна епіляція та як вона працює?
Лазерна епіляція – це спеціалізована процедура, яка допомагає назавжди видалити небажане волосся. А при дотриманні техніки безпеки та правильних налаштувань ця процедура ще й менше травмує шкіру.
Більш ефективна процедура лазерної епіляції для людей з темним волоссям та світлою шкірою, а ось у світловолосих може не виявитися достатньої кількості пігменту для ефективного впливу апарату. Темношкірим і темноволосим людям варто ретельно підійти до вибору фахівця з лазерної епіляції – він має бути професіоналом і розуміти, який лазер використовуватиме, щоб не впливати на пігментацію шкіри.
У лазерної епіляції є побічні ефекти?
Перед тим, як зважитися на лазерну епіляцію, важливо вибрати фахівця, який візьметься видаленням волосся з вашого тіла. Робити це варто дуже ретельно – уважно вивчити відгуки про нього та ознайомитись з дипломами та сертифікатами. Якщо процедуру проведе поганий фахівець – можна одержати поверхневий опік шкіри.
Процедура буде абсолютно безпечною, якщо фахівець працює лазером із правильними налаштуваннями. Після лазерної епіляції на шкірі може з'явитися короткочасне почервоніння або припухлість, але вони проходять власними силами через кілька днів.
У лазерної епіляції є протипоказання?
Лазерну епіляцію не рекомендується проводити в період вагітності або грудного вигодовування через можливий вплив випромінювання на майбутню дитину або грудне молоко.
Ще одне протипоказання – пухлини та шкірні утворення у зоні епіляції. У цьому випадку перед процедурою варто проконсультуватися з лікарем-дерматологом. Рани, опіки та висипання також не допускається – краще проводити процедуру після повного відновлення шкіри.
Також лазерна епіляція може бути небезпечною для людей з епілепсією, активним герпесом чи цукровим діабетом. У таких випадках процедуру можна проводити лише після консультації з лікарем.
Лазерна епіляція не рекомендується людям із підвищеною фоточутливістю, яку можуть спричинити певні медичні стани або прийом лікарських препаратів.
Як підготуватись до процедури лазерної епіляції?
За 24 години до лазерної епіляції потрібно поголити зону, де проводитиметься процедура. Голити зону епіляції безпосередньо перед візитом до фахівця не варто - так фахівця буде важче побачити, де саме на шкірі ростуть фолікули.
Категорично не можна вищипувати волосся або видаляти його за допомогою воску. Від використання лосьйонів або масел для тіла перед візитом до фахівця також варто відмовитись – процедуру найкраще проводити на чистій, вимитій шкірі.
Як відбувається процедура лазерної епіляції?
Тривалість процедури залежить від зони епіляції. Сеанс видалення волосся над губою може зайняти кілька хвилин, а для того, щоб повністю обробити ноги, знадобиться більше ніж півгодини.
Коли буде видно результат?
Один сеанс лазерної епіляції не дасть видимих результатів, але після процедури ви можете помітити, що зростання волосся сповільнилося. Для того, щоб ефект став більш помітним, потрібно провести шість-вісім процедур. Між першим та другим сеансом зазвичай проходить близько чотирьох тижнів, але з кожною наступною процедурою ця перерва збільшується.
Раніше ми розповідали про те, як легко та безпечно прибрати вросле волосся в домашніх умовах. Головне правило в цьому випадку - не видавлювати волосок, щоб не занести в рану інфекцію.